Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfame-mmasunrise-festivalsun-festival
Home Miejsce Lotnisko Leszno

Lotnisko Leszno

Leszno, Szybowników 28
Sprawdź wydarzenia
Lotnisko LesznoOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Lotnisko Leszno to wyjątkowa przestrzeń łącząca legendarny ośrodek lotniczy oraz przestronną przestrzeń eventową o niemal nieograniczonych możliwościach realizacji.

Lotnisko jest areną wielu znanych, cyklicznych imprez sportowych jak: Szybowcowe Mistrzostwa Świata, pokazy lotnicze ANTIDOTUM Airshow Leszno czy ULDL Ultralight Days Leszno.

W ośrodku odbywają się również koncerty miejskie, zloty fanów samochodów, gier i gatunków muzycznych oraz duże wystawy o różnorodnej tematyce. Płyta lotniska pozwala na zgromadzenie ponad 40-tysięcznej publiczności, dzięki czemu wydarzenia i koncerty na Lotnisku w Lesznie to zazwyczaj duże wydarzenia o charakterze krajowym lub międzynarodowym. 

Lotnisko Leszno służy także jako przestrzeń organizacji lokalnych eventów, związanych z promocją kultury i historii regionu. Płytę wraz z pełnym zapleczem można także wynająć prywatnie lub komercyjnie.

Odbywają się tu m.in. imprezy firmowe, zloty fanów, pokazy skoków spadochronowych, a nawet wesela obfitujące w podniebne atrakcje. Do dyspozycji gości jest ponad 120 hektarów powierzchni, przeznaczonej na imprezy i frekwencji ponad 40 000 osób. Harmonogram wydarzeń w Lotnisku Leszno i bilety na koncerty i inne eventy dostępne są w sprzedaży online.

Lotnisko Leszno – wydarzenia i koncerty

Jakie wydarzenia się odbyły się dotychczas na Lotnisku Leszno? Koncerty to m.in. festiwal Taste The Music Air, w ramach, którego zagrali m.in. John James, Dave, Mayer, Stevens czy Loui. Impreza muzyczna ma charakter festiwalowo-taneczny i co roku odbywa się na scenie lotniska. Muzyka klubowa w specjalnie przygotowanych namiotach rozbrzmiewa także w ramach afterpaty po Pikniku Szybowcowym oraz w ramach imprezy Lato na Lotnisku Leszno, która co roku skupia mieszkańców i odwiedzających Wielkopolskę turystów.

Lotnisko Leszno to przede wszystkim wydarzenia związane ze sportem i lotnictwem. Najbardziej znaną imprezą jest Antidotum Airshow Leszno, w ramach którego na niebie można podziwiać akrobacje samolotowe solistów i grup samolotów. Wśród nich znajdują się m.in. odrzutowce, śmigłowce polskie i zagraniczne, szybowce oraz paralotnie.

Inną, lubianą przez wielkopolan, imprezą jest Ultralight Days Leszno, w ramach których odbywają się coroczne zloty samolotów ultralekkich, wystawy dealerów oraz liczne wykłady tematyczne dotyczące zagadnień z branży lotnictwa ultralekkiego. Impreza trwa 2 dni.

Wśród cyklicznie organizowanych imprez znajduje się także nocny pokaz latających balonów ENEA Leszno Balloon Cup oraz Mini Piknik Szybowcowy, w ramach którego można podziwiać dynamiczne pokazy latających zespołów z polskich i zagranicy. Pokazom towarzyszą konkurencje sportowe, koncerty oraz letnie kino pod gwiazdami.

Lotnisko Leszno – bilety na wydarzenia

Bogaty harmonogram i zróżnicowany program wydarzeń, koncertów i imprez sportowych sprawiają, że Lotnisko Leszno jest ważnym punktem na festiwalowej mapie Leszna i całego kraju. Bilety na wydarzenia i koncerty na Lotnisku Leszno można nabyć online za pośrednictwem strony eBilet.pl.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajdują się Lotnisko Leszno?
Lotnisko Leszno znajduje się przy ulicy Szybowników 28 w Lesznie. Łatwy dojazd zapewnia bliskość drogi nr 12 oraz drogi ekspresowej nr 95.
Jakie wydarzenia odbywają się na Lotnisku Leszno?
Wydarzenia na lotnisku to m.in. koncert Taste The Music Air, pokaz latających balonów ENEA Leszno Balloon Cup, Mini Piknik Szybowcowy i Antidotum Airshow Leszno.
Kiedy zostało otworzone Lotnisko Leszno?
Historia Lotniska w Lesznie sięga lat 50-tych i pierwszego aeroklubu. Od 2018 roku lotniskiem zarządza spółka, udostępniająca jego przestrzeń również pod organizację eventów.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też