Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaltrl-targi-rzeczy-ladnychjuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinska
Home Miejsce Miejski Ośrodek Kultury Leszno

Miejski Ośrodek Kultury Leszno

Leszno, Bolesława Chrobrego 3a
Miejski Ośrodek Kultury LesznoOpisWydarzeniaFAQWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Miejski Ośrodek Kultury Leszno rozpoczął działalność 1 stycznia 1981 roku. Instytucja mieści się w budynku dawnego Hotelu Polskiego z pierwszej połowy XIX wieku. Zabytkowe wnętrza zostały poddane gruntownej modernizacji, dzięki czemu obecnie ośrodek może poszczycić się odpowiednią przestrzenią i zapleczem technicznym do organizowania również większych imprez kulturalnych. Miejski Ośrodek Kultury Leszno jest jedną z największych instytucji kultury w regionie. Każdego roku odbywa się nim około 400 wydarzeń dedykowanych starszym i młodszym mieszkańcom miasta. Mają tu także miejsce koncerty i gale o charakterze ogólnokrajowym i międzynarodowym. 

Do podstawowych zadań placówki należy tworzenie warunków dla rozwoju wszelkich form aktywności kulturalnej mieszkańców oraz zapewnienie szerokiej oferty eventów artystycznych. Odbywa się to poprzez organizację koncertów, spektakli, wystaw, konkursów, turniejów, festiwali oraz przeglądów. Na terenie ośrodka działają także sekcje dla dorosłych oraz dzieci i młodzieży. Są to m.in, zajęcia Chóru Miejskiego, sekcja rękodzieła artystycznego, sekcja plastyczna czy zajęcia taneczne.

Miejski Ośrodek Kultury Leszno – wydarzenia dla dzieci, młodzieży i dorosłych

Wśród organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury Leszno wydarzeń, warto podkreślić działalność literacką. To zarówno spotkania z autorami, jak i promocja książek, jak miało to miejsce w przypadku trzeciego tomu publikacji "Ludzie i czasy – Leszno we wspomnieniach mieszkańców”. Placówka jest także współorganizatorem wernisaży i wystaw plastycznych oraz przeglądów talentów.

Już tradycyjnie co roku odbywa się konkurs talentów "Rozwiń Skrzydła", w którym mieszkańcy regionu mogą pochwalić się wyjątkowymi zdolnościami lub ciekawymi umiejętnościami. Latem MOK organizuje półkolonie dla dzieci, w tym warsztaty plastyczne dla dzieci, koncerty i spektakle teatralne

Odbywające się w Miejskim Ośrodku Kultury Leszno koncerty to gratka dla fanów różnych gatunków muzyki. Na scenie ośrodka wystąpił m.in. zespół Strachy na Lachy oraz Paweł Domagała, który oczarował publiczność m.in. utworem "Weź nie pytaj...". W ośrodku odbył się Koncert Piosenki Lwowskiej.

Planowane przez Miejski Ośrodek Kultury Leszno wydarzenia uwzględniają również występy artystów teatralnych i kabareciarzy. Uczniowie szkół z Leszna mogli zobaczyć tu m.in. przejmujący spektakl pt. "Mam alternatywę”, który przygotowała grupa parateatralna z Młodzieżowego Centrum Profilaktyki. Starsi widzowie bawili się przy skeczach Kabaretu pod Wyrwigroszem. 

Miejski Ośrodek Kultury Leszno – bilety online i harmonogram wydarzeń

Planujesz wybrać się na imprezy, organizowane przez Miejski Ośrodek Kultury Leszno? Bilety na nadchodzące wydarzenia są dostępne on-line na platformie eBilet.pl oraz stacjonarnie w kasie obiektu.

Wydarzenia

FAQ

Gdzie znajduje się Miejski Ośrodek Kultury Leszno?
Miejski Ośrodek Kultury Leszno znajduje się przy ulicy Bolesława Chrobrego 3 w Lesznie. Obiekt jest dobrze skomunikowany z resztą miasta oraz posiada parking.
Jakie wydarzenia odbywają się w Miejski Ośrodek Kultury Leszno?
Miejski Ośrodek Kultury Leszno jest organizatorem koncertów, spektakli teatralnych, konkursów i przeglądów muzycznych. Na terenie ośrodka odbywają się także warsztaty artystyczne, spotkania dyskusyjne oraz inne formy wspierające aktywność kulturalną mieszkańców miasta.
Kiedy został otworzony Miejski Ośrodek Kultury Leszno?
Miejski Ośrodek Kultury rozpoczął działalność 1 stycznia 1981 roku.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też