Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce Kompleks Skoczni Narciarskich Skalite

Kompleks Skoczni Narciarskich Skalite

Szczyrk, Deptak nad Żylicą
Kompleks Skoczni Narciarskich SkaliteOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Kompleks skoczni narciarskich Skalite położony jest na północnym stoku góry Skalite, na wysokości 620 m n.p.m. Szczyt Skalite (863 m n.p.m.) znajduje się w województwie śląskim, w północno-wschodniej części pasma górskiego Beskid Śląski.

Początkowo, w 1937 roku w miejscu kompleksu skoczni narciarskich Skalite znajdowała się tylko jedna skocznia, która umożliwiała osiąganie skoków na odległość 40 metrów. Aktualnie w skład kompleksu oprócz Skoczni Małej (K40) wchodzi Skocznia Średnia (K70) i Skocznia Normalna (K95).

Kompleks skoczni narciarskich Skalite – wydarzenia sportowe

Pierwsze zawody w kompleksie skoczni narciarskich Skalite odbyły się 14 lutego 1937 roku. W latach 1958-1989 i 2017-2018, pod egidą Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS), wielokrotnie organizowano w tym miejscu Puchar Beskidów.

Do mających miejsce w kompleksie skoczni narciarskich Skalite wydarzeń zaliczają się Mistrzostwa Polski Seniorów i Kobiet w skokach narciarskich w 2023 roku. W kategorii męskiej na podium stanęli wtedy: Dawid Kubacki (1. miejsce), Piotr Żyła (2. miejsce), Kamil Stoch (3. miejsce). Wśród kobiet złoty medal zdobyła Anna Twardosz, a tuż za nią znalazły się Nicole Konderli i Natalia Słowik.

Wśród najważniejszych w kompleksie skoczni narciarskich Skalite wydarzeń sportowych wyróżnia się również FIS Cup w skokach narciarskich, Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży oraz Lotos Cup, Letnie Grand Prix w skokach narciarskich.

Kompleks skoczni narciarskich Skalite – koncerty i inne wydarzenia

Wizyta w kompleksie skoczni narciarskich Skalite wiąże się z emocjonującymi widowiskami sportowymi. Po zaciętych zmaganiach skoczków, kibice mogą udać się do położonego w sąsiedztwie Amfiteatru Skalite. Koncerty, imprezy plenerowe i wydarzenia kulturalne, które mają tu miejsce, to świetny sposób na poznanie tradycji i zwyczajów regionalnej ludności.

Kompleks skoczni narciarskich Skalite – wydarzenia, których nie możesz przegapić

W styczniu 2024 roku Szczyrk znajdzie się w epicentrum najważniejszych wydarzeń w skokach narciarskich. To w tym czasie na skoczni odbędzie się Puchar Świata. Impreza w kompleksie skoczni narciarskich Skalite potrwa dwa dni, a podczas niej najlepsi skoczkowie świata będą rywalizować w kwalifikacjach i konkursie indywidualnym.

W najbliższych miesiącach w obiekcie odbędzie się również największy festiwal muzyki i sportów zimowych SnowFest Festival. W nadchodzącej edycji wystąpią: Rudimental, Duet Delta Heavy, Lordofon, Św. Bass i wielu więcej niezapowiedzianych jeszcze artystów. SnowFest Festiwal to pierwsze w Polsce połączenie koncertów i występów artystycznych ze zmaganiami sportowymi na stoku.

Na Puchar Świata 2024, SnowFest Festival i inne eventy mające miejsce w kompleksie skoczni narciarskich Skalite, bilety kupisz przez platformy internetowe, takie jak eBilet.pl.

Kompleks skoczni narciarskich Skalite – bilety na koncerty i zawody sportowe

Kompleks skoczni narciarskich Skalite w Szczyrku to jedna z największych atrakcji regionu, położona na malowniczym paśmie Beskidów Śląskich. Obiekt jest miejscem zawodów sportowych o randze krajowej i międzynarodowej, a także centrum regionalnych wydarzeń kulturalnych.

Mające miejsce w kompleksie skoczni narciarskich Skalite koncerty i turnieje cieszą się zainteresowaniem wśród największych miłośników sportów zimowych i dobrej rozrywki.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się kompleks skoczni narciarskich Skalite?
Kompleks skoczni narciarskich Skalite znajduje się w miejscowości Szczyrk (woj. śląskie), na północnym stoku szczytu Skalite, na wysokości 620 m n.p.m.
Jakie wydarzenia odbywają w kompleksie skoczni narciarskich Skalite?
Kompleks skoczni narciarskich Skalite to miejsce międzynarodowych zawodów najwyższej rangi w skokach narciarskich. Odbywają się tu również koncerty i wydarzenia kulturalne.
Kiedy został otworzony kompleks skoczni narciarskich Skalite?
Kompleks skoczni narciarskich Skalite został otworzony 14 lutego 1937 roku.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też