Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce Home Credit Arena

Home Credit Arena

Liberec / Czechy, Jeronymova 570/22
Home Credit ArenaOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Home Credit Arena w Libercu znajduje się w dzielnicy Horní Růžodol – obiekt został wybudowany w latach 2003-05 i stanowi przykładem nowoczesnej i wielofunkcyjnej architektury. Organizowane w Home Credit Arena wydarzenia dotyczą nie tylko inicjatyw sportowych, ale również zróżnicowanych imprez kulturalnych. Obiekt w Libercu został również wyróżniony nagrodą architektoniczną w 2006 roku.

Na co dzień arena sportowa w Libercu pełni rolę domowego stadionu dla drużyny hokejowej Bílí Tygři Liberec, która rywalizuje w Ekstralidze – najwyższej klasie ligowej w Czechach. Mające miejsce w Home Credit Arena wydarzenia sportowe może śledzić na żywo 7500 fanów hokeja (z czego 7250 na miejscach siedzących).

Hala Home Credit Arena posiada 107 m długości, 97 m szerokości i 26 m wysokości, zajmując łącznie powierzchnię 27 069 m². Obiekt liczy łącznie cztery piętra, oferując 48 lóż, miejsca dla osób niepełnosprawnych i mediów – przy placu zmagań znajduje się również multimedialna kostka z czterema ekranami. Arena w Libercu jest doskonale skomunikowana z miastem i posiada również przynależny parking.

Home Credit Arena – historia

Historia tego miejsca rozpoczyna się w 1955 roku, gdy rozpoczęto budowę miejskiego boiska, obejmującego boisko do piłki nożnej oraz korty tenisowe, trybunę letnią oraz zewnętrzne lodowisko. W kolejnych dekadach obiekt został zadaszony i rozbudowane o kolejne strefy, takie jak kręgielnia, sauna oraz bieżnia lekkoatletyczna. 

W 2003 roku rozpoczęto dyskusję o rekonstrukcji lub całkowitej przebudowie obiektu – ostateczna decyzja zapadła we wrześniu tego samego roku. W lipcu 2004 roku zakończono prace nad dachem i trybunami. W kolejnym roku zdecydowano się na zwiększenie budżetu inwestycji, zwiększając nakłady na infrastrukturę sportową. Pierwszy koncert testowy odbył się 28 czerwca 2005 roku, zgromadziwszy prawie 8000 widzów. Początkowo nazwana od firmy bukmacherskiej Tipsport, lecz nazwę tę zmieniono w 2014 roku na Home Credit Arena.

Home Credit Arena – wydarzenia sportowe

Zorganizowane w Home Credit Arena wydarzenie dla miłośników mieszanych sztuk walki kolejny raz będzie cieszyć się dużą popularnością. Gala KSW 91, zaplanowana na 17 lutego 2024 roku, odbędzie będzie trzecią wizytą Federacji KSW u naszych południowych sąsiadów. Nadchodzące konfrontacje stanowią kontynuację serii udanych wydarzeń sportowych spod szyldu KSW, które przyciągnęły fanów mieszanych sztuk walki z całego świata.

Walką wieczoru będzie pojedynek o tymczasowy pas w kategorii lekkiej, w którym zmierzą się Valeriu Mircea (29-8-1, 12 nokautów, 12 poddań) i Leo Brichta (12-3 1 walka nierostrzygnięta, 6 nokautów, 4 poddania). Karta główna obejmie również walki innych znanych zawodników, w tym Dominika Humburgera (7-1, 6 nokautów) oraz Josefa Štummera (3-1, 1 poddanie), których przeciwnicy zostaną ogłoszeni w późniejszym terminie​​​​​​​​.

Historia KSW w Czechach jest pełna emocjonujących momentów. Pierwsza gala w tym kraju, KSW 79, również odbyła się w hali Home Credit Arena w Libercu – główną atrakcją gali była walka o pas królewskiej kategorii wagowej. KSW 91 z pewnością dostarczy kolejnych niezapomnianych wrażeń, zapełniając kartę walk ekscytującymi zestawieniami i potwierdzając swoją pozycję jako jednej z czołowych organizacji sportów walki w Europie. Planujesz zobaczyć zmagania współczesnych gladiatorów w Home Credit Arena? Bilety na nadchodzącą galę są już w sprzedaży.

Home Credit Arena – koncerty

Mające miejsce w Home Credit Arena koncerty stanowiły doskonałą okazję do zobaczenia na żywo kultowych artystów, reprezentujących wiele odmiennych gatunków muzycznych. Na przestrzeni lat arenę w Libercu odwiedzili m.in. Scooter, Bonnie Tyler, Jean Michelle Jarre oraz Nick Cave & The Bad Seeds.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Home Credit Arena w Libercu?
Home Credit Arena w Libercu mieści się pod adresem Jeronýmova 570/22.
Jakie wydarzenia odbywają się w Home Credit Arena w Libercu?
Mające miejsce w Home Credit Arena w Libercu wydarzenia to mecze hokejowe, koncerty na żywo oraz konfrontacje mieszanych sztuk walki.
Kiedy została otworzona Home Credit Arena w Libercu?
Home Credit Arena w Libercu została otwarta w 2005 roku.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też