Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce Bogatyński Ośrodek Kultury

Bogatyński Ośrodek Kultury

Bogatynia, ul. Żołnierzy, II Armii Wojska Polskiego 1
Bogatyński Ośrodek KulturyOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Bogatyński Ośrodek Kultury jest jednym z najważniejszych miejsc kulturalnych w dolnośląskiej Bogatyni. Placówka ta powstała w 1980 roku i odgrywa od tamtej pory istotną rolę w tworzeniu, upowszechnianiu i ochronie kultury w regionie. Do kogo skierowane są organizowane przez Bogatyński Ośrodek Kultury wydarzenia? Zapraszamy do zapoznania się z krótkim opisem działalności jednego z najciekawszych obiektów kulturalnych w powiecie zgorzeleckim.

Bogatyński Ośrodek Kultury – prowadzona działalność

Bogatyński Ośrodek Kultury ma szeroko zakrojone cele statutowe. Fundamentalnym zadaniem BOK jest prowadzenie działalności kulturalnej, edukacji kulturalnej i wychowania przez sztukę zarówno młodszych, jak i nieco starszych mieszkańców Bogatyni. Ośrodek gromadzi, dokumentuje, tworzy, ochrania i udostępnia dobra kultury, a odpowiada za rozwój warunki dla rozwoju amatorskiego ruchu artystycznego oraz zainteresowań wiedzą i sztuką. Organizowane przez Bogatyński Ośrodek Kultury wydarzenia mają także sprzyjać rozwojowi folkloru, rękodzieła ludowego i artystycznego. 

Bogatyński Ośrodek Kultury realizuje swoje zadania poprzez organizowanie zespołowego uczestnictwa w kulturze, różnorodnych form edukacji kulturalnej, współpracy z innymi instytucjami kulturalnymi i organizacjami społecznymi w zakresie działalności kulturalno-oświatowej. Co więcej, ośrodek tworzy warunki dla rozwoju kulturalnego i artystycznego osób niepełnosprawnych.

Bogatyński Ośrodek Kultury – wydarzenia

Oprócz działań, związanych bezpośrednio z celami statutowymi, realizowane w Bogatyńskim Ośrodku Kultury wydarzenia mogą przyjmować postać szeroko pojętej komercyjnej działalności artystycznej. Obejmuje to organizowanie zróżnicowanych spektakli, wystaw czy imprez muzycznych oraz artystycznych.

Wśród zorganizowanych w przeszłości przez Bogatyński Ośrodek Kultury koncertów i atrakcji, warto wymienić m.in. występ Kamila Bednarka – wokalisty reggae i pop, który zdobył popularność po udziale w programie telewizyjnym "Must Be the Music". Jego utwory charakteryzują się pozytywną atmosferą i tekstami o miłości, pokonywaniu trudności i pozytywnym podejściu do życia. Koncert Kamil Bednarek w Bogatyńskim Ośrodku Kultury przyciągnął szerokie grono fanów reggae i miłośników pozytywnych wibracji.

Innym, budzącym duże zainteresowanie wydarzeniem, był koncert zespołu Hey – legendarnej polska grupy rockowej, założonej w 1992 roku. Zespół słynie z energetycznych i pełnych emocji koncertów. Jego liderem i wokalistką jest Kasia Nosowska, która wraz z resztą zespołu tworzy oryginalne kompozycje zainspirowane muzyką alternatywną.

Bogatyński Ośrodek Kultury – koncerty i wydarzenia 2023

Jakie nadchodzące w Bogatyńskim Ośrodku Kultury wydarzenia będą cieszyć się największym zainteresowaniem mieszkańców dolnośląskiej miejscowości? Jedną z najciekawszych propozycji jest koncert z okazji 55-lecia działalności artystycznej powstałego w 1965 r. zespołu Czerwone Gitary. Melodyjne utwory kapeli cechują się harmonijnymi aranżacjami i pięknymi melodiami, a twórczość inspirowana jest szerokim zakresem gatunków muzycznych, od popu i rocka do ballad i piosenek folkowych. Ich największe hity, takie jak "Czerwone Gitary", "Dozwolone do lat 18", "Nie zadzieraj nosa", "Płoną góry, płoną lasy" czy "Takie ładne oczy", stały się klasyką polskiej muzyki.

Bogatyński Ośrodek Kultury – bilety

Planujesz udać się na jedno z licznych wydarzeń, organizowanych przez Bogatyński Ośrodek Kultury? Bilety na nadchodzące koncerty, spektakle oraz stand-upy są do nabycia zarówno bezpośrednio w BOK, jak i w wygodnej sprzedaży internetowej, m.in. na portalu eBilet.pl

Wydarzenia

FAQ

Gdzie znajduje się Bogatyński Ośrodek Kultury?
Bogatyński Ośrodek Kultury mieści się przy ul. Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego 1 w Bogatyni.
Jakie wydarzenia odbywają się w Bogatyńskim Ośrodku Kultury?
Bogatyński Ośrodek Kultury skupia się zarówno na rozwoju artystyczno-kulturalnym mieszkańców Bogatyni, jak i organizacji imprez z udziałem artystów o ogólnopolskiej sławie.
Kiedy został otworzony Bogatyński Ośrodek Kultury?
Bogatyński Ośrodek Kultury rozpoczął swoją działalność w 1980 roku.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też