Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce Dom Kultury Krzemień w Szczecinie

Dom Kultury Krzemień w Szczecinie

Szczecin, Krzemienna 10
Dom Kultury Krzemień w SzczecinieOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Dom Kultury Krzemień w Szczecinie

Dom Kultury Krzemień w Szczecinie to najnowszy obiekt kulturalny w tym mieście. Mieści się w nowo wybudowanym, wielofunkcyjnym i nowoczesnym budynku w dzielnicy Podjuchy, przygotowanym na każdą formę sztuki. Posiada obecnie jedyną scenę i widownię tego formatu w Szczecinie. Występowali tutaj artyści pokroju Luxtorpedy czy Czesława Mozila. W Domu Kultury Krzemień prowadzone są też zajęcia artystyczne i pracownie tańca, ceramiki, perkusji, malarstwa, wokalne, szachowe i inne, obiekt posiada także swoje kino. Jego misją jest zapewnienie dostępu do szeroko pojętej kultury oraz udostępnienie miejsca do spotkań i wymiany doświadczeń mieszkańców Szczecina.

Dom Kultury Krzemień w Szczecinie - spektakle i koncerty

Mimo swojej krótkiej historii, na deskach Domu Kultury Krzemień w Szczecinie można już było zobaczyć ciekawe koncerty i spektakle. 2022 rok zapowiada się równie interesująco. Dotychczas Krzemień udostępnił swoją scenę dla wydarzeń, takich jak “Korowód w Bluesie. Mandala” Teatru Ruchu Umownie Ewidentnego czy “Grudniową opowieść” Baltic Neopolis Orchestra. Można było tutaj wziąć udział w Koncercie Polskiej Muzyki Patriotycznej oraz zatańczyć na Andrzejkowym balu. Nastawienie obiektu na wszelkie formy sztuki można było zobaczyć już przy okazji koncertu otwarcia Domu Kultury Krzemień, na którym wystąpili Piotr Banach, Bonson, Katarzyna Sondej, Tulia, Maciej Silski, Arfik, aktorzy Teatru “Nie ma” oraz kwartet smyczkowy.

Dom Kultury Krzemień — bilety

Bilety na wydarzenia kulturalne w Domu Kultury Krzemień w Szczecinie to gwarancja wartościowego spotkania z kulturą. Lista artystów, którzy uświetnili swoją obecnością mury tego nowoczesnego budynku już robi wrażenie, a z kolejnymi latami będzie tylko rosnąć. To tutaj odbyły się szczecińskie koncerty Czesława Mozila, Luxtorpedy, Grażyny Łobaszewskiej czy Kaśki Sochackiej, a miłośnicy stand-upu mogli kupić bilety na program Grzegorza Dolniaka.

Dom Kultury Krzemień — zajęcia

Oprócz wydarzeń biletowanych, Dom Kultury Krzemień w Szczecinie proponuje także zajęcia i pracownie artystyczne. Można tutaj rozwijać swoje umiejętności i zainteresowania z zakresu wielu form sztuki i ekspresji, w tym tańca, malarstwa, śpiewu, gry na instrumentach, a nawet tworzenia podcastów. To szczególne miejsce animacji mieszkańców Szczecina, dlatego organizowane są tutaj spotkania Jarmarku Sąsiedzkiego, funkcjonuje koło brydżowe oraz Klub Seniora.

 

 

 

Wydarzenia

FAQ

Gdzie znajduje się Dom Kultury Krzemień w Szczecinie?
Dom Kultury Krzemień znajduje się w Szczecinie na ulicy Krzemiennej 10, w dzielnicy Podjuchy, w prawobrzeżnej części miasta, niedaleko Parku im. ks. Alberta Wilimsky’go.
Jakie wydarzenia odbyły się w Domu Kultury Krzemień w Szczecinie?
W Domu Kultury Krzemień w Szczecinie, mimo niedługiej historii obiektu, odbyło się wiele koncertów i spektakli. Występowali tu między innymi: Luxtorpeda, Grażyna Łobaszewska, Bolewski & Tubis, Kaśka Sochacka, Czesław Mozil oraz Grzegorz Dolniak. Krzemień to także miejsce wydarzeń kulturalnych, takich jak Koncert Polskiej Muzyki Patriotycznej, Bal Andrzejkowy czy spektakl “Korowód w Bluesie. Mandala”.
Kiedy utworzony został Dom Kultury Krzemień w Szczecinie?
Dom Kultury Krzemień w Szczecinie został utworzony w roku 2020. Koncert otwarcia odbył się 25 września 2020, a wśród wykonawców pojawili się między innymi: Maciej Silski, Piotr Silski, Katarzyna Sondej, Arfik, Bonson oraz aktorzy Teatru “nie ma”.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też