Na czasie

agnieszka-chylinskalil-tracyopener-festivaldawid-podsiadlopiotr-rubik-trasarzeszowskie-juwenalia
Home Miejsce Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie

Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie

Garwolin, Nadwodna 1
Centrum Sportu i Kultury w GarwolinieOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Centrum Sportu i Kultury to największa i najważniejsza placówka kulturalna w Garwolinie. Program instytucji tworzy fachowy zespół specjalistów z dziedzin takich jak: muzyka, teatr, plastyka, film. Zespołem kieruje dyrektor Jarosław Kargol.

CSiK jest ośrodkiem popularyzującym kulturę i sport we wszystkich ich przejawach i dyscyplinach. Odbywają się tu koncerty, przedstawienia, warsztaty, konferencje, zawody i konkursy.

Centrum dysponuje wielofunkcyjną salą widowiskowo-koncertową, pełniącą jednocześnie rolę kina. W budynku Centrum można skorzystać z klimatycznej kawiarni „Moja muzyka”. W piwnicach budynku mieszczą się: pracownia plastyczna, ceramiczna oraz Galeria „Kotłownia”.

Instytucji podlegają także inne placówki: hala sportowa, Pływalnia Miejska „Garwolanka” i siłownia.

W sensie historycznym CSiK jest kontynuatorem powstałego 22 lipca 1954 roku Powiatowego Domu Kultury. Siedzibą instytucji od zawsze były budynki znajdujące się przy ulicy Nadwodnej 1. W 1975 roku PDK przekształcony został na Gminny Ośrodek Kultury. W 2005 roku uchwałą rady miasta GOK został przekształcony w Centrum Sportu i Kultury.

CSiK kontaktuje się z odbiorcami poprzez swoją stronę internetową i media społecznościowe. Posiada także własny kanał na YouTubie. Regularnie o wszystkich swoich działaniach informuje lokalną prasę i portale internetowe. Propozycje kulturalno-sportowe instytucji publikowane są również na stronach Urzędu Miasta Garwolin.

Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie – koncerty 2022

Jak prezentują się następne miesiące w kalendarium Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie? Koncerty 2022 uwzględniają m.in. spotkanie w duchu liryczno-kabaretowym z aktorem Maurycym Polaskim, aktorem działającym zarówno w teatrze, jak i na scenie kabaretowej. Zaprezentowany przez artystę program ma traktować przede wszystkim o miłości.

Warto wspomnieć również o licznych seansach kinowych, które odbywają się w kinie „Wilga”, części Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Wydarzenia te cieszą się dużą popularnością zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych – w najbliższym czasie w instytucji będziemy mogli nabyć bilety na takie tytuły, jak „Gierek”, „Sing 2”, „Krime Story, Love Story”, „Wiki i jej sekret”, „Wyjdź za mnie” czy „Śmierć na Nilu”.

Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie – wydarzenia z minionych miesięcy

Jak prezentowała się dotychczasowa lista wydarzeń, które odbywały się w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie? Koncerty Andrzeja Piasecznego oraz Ryszarda Rynkowskiego, spektakl muzyczny „Judy” czy występu kabaretów „Paranienormalni” „Moherowych beretów”, „Pod Wyrwigroszem” czy „Jurków” to tylko niektóre z imprez, na które bilety można było kupić w siedzibie garwolińskiego Centrum Kultury.

 

Wydarzenia

FAQ

Gdzie znajduje się Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie?
Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie znajduje się przy ulicy Nadwodnej 1. Do kompleksu instytucji należy również Hala Sportowa (al. Żwirki i Wigury 16), Stadion (u. Sportowa 34) oraz Pływalnia Miejska „Garwolanka” (Olimpijska 2).
Jakie wydarzenia odbyły się w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie?
W Centrum Sportu i Rekreacji w Garwolinie odbyło się wiele spektakli teatralnych, koncertów i występów kabaretowych. Organizowane w obiekcie imprezy kulturalne spotykają się z licznym odzewem mieszkańców Garwolina i okolicznych miejscowości.
Kiedy utworzone zostało Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie?
Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie powstało w styczniu 2005 roku w ramach połączenia dwóch instytucji – Garwolińskiego Ośrodka Kultury oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji. 1 stycznia 2004 roku połączona została Hala Sportowa oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, co doprowadziło do powstania Ośrodku Sportu i Rekreacji.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też