Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadlofame-mma
Home Miejsce Centrum Kultury w Błoniu

Centrum Kultury w Błoniu

Błonie, Jana Pawła II 1B
Centrum Kultury w BłoniuOpisWydarzeniaFAQWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Centrum Kultury w Błoniu powstało wskutek przekształcenia Miejskiego Ośrodka Kultury 10 września 2010 roku. Nowy gmach Centrum Kultury w Błoniu mieści również Filię Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Komisji Edukacji Narodowej, Bibliotekę Publiczną Gminy Błonie, Błoński Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz kino Bajka.

Podstawowym celem organizowanych w Centrum Kultury w Błoniu wydarzeń jest promocja animacji społeczno-kulturalnej wśród dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów z obszaru miasta i gminy. Najmłodsi uczestnicy zajęć mogą liczyć na szeroką ofertę w obszarze działań artystycznych, takie jak sekcje plastyczne, malarskie, muzyczne oraz te, związane z technologią i multimediami (m.in. robotyka oraz gra Minecraft). Na przestrzeni lat uczestnicy sekcji Centrum Kultury w Błoniu otrzymali liczne nagrody i wyróżnienia w konkursach i przeglądach, organizowanych nie tylko na terenie miasta i gminy, ale również na Mazowszu i w całej Polsce.

Centrum Kultury w Błoniu – wydarzenia

W ramach przeprowadzanych w Centrum Kultury w Błoniu wydarzeń, warto wspomnieć również o działalności kina "Bajka". Obiekt ten jest wyposażony w nowoczesną technologię, pozwalającą na wyświetlanie filmów zarówno w formacie 2D, jak i 3D. Co więcej, premiery filmowe najnowszych hitów odbywają się w tych samych terminach co w największych multipleksach w kraju.

Organizowane w Centrum Kultury w Błoniu koncerty i wydarzenia są możliwe dzięki funkcjonowaniu aż 5 sal tematycznych, takich jak sala konferencyjna z 28 miejscami w części głównej i 90 miejscami na widowni i niewielka salka narad na 14 miejsc, która została wyposażona w profesjonalny system nagłośnienia, projektor, ekran i rzutnik. Zainstalowane rozwiązania umożliwiają rejestrację dźwięku i obrazu i organizację telekonferencji oraz wyborów. Mogąca pomieścić aż 246 osób sala konferencyjna jest wykorzystywana do organizacji spotkań, balów oraz turniejów. Dla miłośników tańca przewidziano salę taneczną, a entuzjaści koncertów mogą skorzystać z oferty sali kameralnej.

Centrum Kultury w Błoniu – wydarzenia

Wśród mających miejsce w Centrum Kultury w Błoniu koncertów, warto wymienić m.in. występ Ewy Bem z kwartetem Andrzeja Jagodzińskiego. Ewa Bem to artystka o wyjątkowym, ciepłym głosie, scenicznej charyzmie i autentyczności, którą cechuje również nienaganna elegancja estradowa. W swojej imponującej karierze nagrała aż 15 albumów i wystąpiła na setkach koncertów nie tylko w kraju, lecz również na scenach w Europie, Ameryce, Afryce i Azji. Ewa Bem jest jednym z najważniejszych głosów na polskiej scenie muzycznej, a w kręgach jazzowych uważana jest za pierwszą Damę Polskiego Jazzu.

W 2023 roku artystka obchodziła 50-lecie swojej kariery artystycznej – w jubileuszowym roku artystka podjęła wyjątkowe wyzwanie, prezentując utwory, które stanowiły przekrój jej twórczości z ostatnich pięciu dekad. 

Centrum Kultury w Błoniu – bilety

Jesteś zainteresowany wydarzeniami, które organizuje Centrum Kultury w Błoniu? Bilety na organizowane w tym miejscu koncerty i spektakle są dostępne zarówno w sprzedaży stacjonarnej, jak i internetowej za pośrednictwem portalu eBilet.pl. Już dziś zapoznaj się z bogatą ofertą błońskiego centrum kultury i poznaj jego zróżnicowany harmonogram oraz doświadczoną kadrę.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Centrum Kultury w Błoniu?
Centrum Kultury w Błoniu znajduje się przy ulicy Jana Pawła II 1B.
Jakie wydarzenia odbywają się w Centrum Kultury w Błoniu?
Realizowane w Centrum Kultury w Błoniu wydarzenia obejmują zarówno aktywizację kulturalną lokalnych mieszkańców w ramach działalności kół i sekcji oraz organizacji eventów z udziałem artystów o ogólnopolskiej sławie.
Kiedy zostało otworzone Centrum Kultury w Błoniu?
Centrum Kultury w Błoniu powstało w 1985 r., początkowo prowadząc działalność w ziemiańskim dworku Poniatówka. W 2010 roku placówka przeniosła się do nowego wielofunkcyjnego budynku.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też