Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce Amfiteatr Miejski Siemiatycze

Amfiteatr Miejski Siemiatycze

Siemiatycze, Grodzieńska 31
Amfiteatr Miejski SiemiatyczeOpisWydarzeniaFAQWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Siemiatycze to malownicze miasto w województwie podlaskim, które umiejscowione jest dokładnie na Wysoczyźnie Drohiczyńskiej, nad przepiękną rzeką Kamianką. Miasto to słynie nie tylko ze swojego piękna, ale znane jest przede wszystkim ze względu na bardzo popularny zalew, będący popularną destynacją turystyczną. 

Amfiteatr Miejski w Siemiatyczach – historia

Zalew w Siemiatyczach to trzy sztuczne zbiorniki wodne utworzone w latach siedemdziesiątych XX wieku w celach rekreacyjnych, ekologicznych i gospodarczych. Miejsce to przyciąga do siebie wielu ludzi ze względu na udogodnienia związane z rekreacją. Woda w zalewie jest bardzo czysta, zachęcając zachęca zarówno mieszkańców, jak i turystów do pływania i odpoczynku przy brzegu. To właśnie w tym miejscu powstała plaża miejska oraz kąpielisko ze specjalnie wydzieloną strzeżoną strefą. Istnieje także możliwość wypożyczenia kajaków, rowerów wodnych i innych sprzętów wodnych tego typu. Poza tym blisko plaży nie brakuje tras rowerowych i biegowych, a także boiska do siatkówki i zewnętrznej siłowni. Nad zalewem swoje hobby mogą realizować również wędkarze, łowiąc w tych wodach sumy, karpie, szczupaki i leszcze.

To także w tym miejscu w 2022 roku, po dwóch latach budowy, oficjalnie został otworzony Amfiteatr Miejski w Siemiatyczach. Nad zalewem, w centrum miasta, w miejscu starego amfiteatru, który – jak mówi sam burmistrz – nie nadawał się już do użytkowania i miał bardzo starą konstrukcję i nie spełniał nowoczesnych standardów, powstał nowy amfiteatr. Ta nowoczesna budowla pomieści wokół sceny 2000 osób. Obiekt posiada również piękne zadaszenie, miejsca dla niepełnosprawnych, a w podziemiach pod sceną także miejsce dla obsługi, pomieszczenia gospodarcze oraz toalety.

Amfiteatr Miejski w Siemiatyczach – wydarzenia

Wielkiemu wydarzeniu, jakim było otwarcie Amfiteatru Miejskiego, towarzyszyły Dni Siemiatycz 2022. Trwające od 12 do 15 sierpnia 2022 roku obchody były jednocześnie uczczeniem jubileuszu 480. rocznicy nadania praw miejskich Siemiatyczom.

Dniom Siemiatycz towarzyszyły takie wydarzenia jak konkurs na najlepszy suport oraz konkurs o Złoty Kafel. Oprócz tego swoje występy i koncerty na przestrzeni tych czterech dni mieli tacy artyści jak Taxita, Fukaj, Malik Montana, Andrzej Rybiński, Halina Frąckowiak, Ira, zespół Etherios, Gęsia Skórka Blues Band.

Jeden z dni (14 sierpnia) został okrzyknięty kabaretową niedzielą. Z tego tytułu organizatorzy wydarzeń Amfiteatru Miejskiego w Siemiatyczach postarali się, aby tego dnia na scenie pojawili się znani artyści polskiej sceny rozrywkowej – kabaret Fifa Rafa, Andrzej Grabowski, kabaret Pod Wyrwigroszem.

Amfiteatr Miejski w Siemiatyczach – bilety

Amfiteatr Miejski w Siemiatyczach nieustannie oferuje sprzedaż biletów. Ceny biletów na koncert Agnieszki Chylińskiej zaczynają się już od 89 zł (dzieci do 3 roku życia mają wstęp wolny), natomiast ceny na Letnią Klinikę Skeczów Męczących wahają się od 139 zł. Bilety na te wydarzenia można nabyć m.in. drogą on-line poprzez serwis eBilet.pl.

Wydarzenia

FAQ

Gdzie znajduje się Amfiteatr Miejski w Siemiatyczach?
Amfiteatr miejski znajduje się przy ulicy Grodzieńskiej 31 w Siemiatyczach.
Jakie wydarzenia odbywają się w Amfiteatrze Miejskim w Siemiatyczach?
W Amfiteatrze miejskim w Siemiatyczach odbywają się przede wszystkim koncerty, ale także inne wydarzenia takie jak przeglądy, przedstawienia i inne imprezy.
Kiedy został otworzony Amfiteatr Miejski w Siemiatyczach?
Amfiteatr miejski w Siemiatyczach został oficjalnie otworzony w sierpniu 2022 roku.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też