Newsletter

Trendy

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppershans-zimmerstingmetal-hammer
Home Venue Filharmonia Świętokrzyska im. Oskara Kolberga w Kielcach

Filharmonia Świętokrzyska im. Oskara Kolberga w Kielcach

Kielce, Żeromskiego 12
Filharmonia Świętokrzyska im. Oskara Kolberga w KielcachDesctiptionEventsPerformedVenues nearbyFans also like

Desctiption

Filharmonia Świętokrzyska im. Oskara Kolberga w Kielcach mieści się w gmachu Międzynarodowego Centrum Kultury. Pierwsza orkiestra symfoniczna, wyłoniona z Orkiestry Dętej IV Pułku Piechoty Legionów, powstała w 1920 roku. Marzenie o utworzeniu zawodowej orkiestry spełniło się dopiero po wojnie, a pierwszy występ inaugurujący jej działalność artystyczną odbył się 28 lipca 1945 roku. Filharmonia Świętokrzyska Kielce otrzymała status filharmonii oraz patrona w 1968 roku dzięki zaangażowaniu ówczesnego dyrygenta i założyciela chóru „Echo”, Karola Anbilda.

Filharmonia Świętokrzyska Kielce repertuar

Bogaty repertuar Filharmonii Świętokrzyskiej obejmuje przede wszystkim wyjątkowe koncerty symfoniczne. Kielecka scena organizuje także ciekawe pokazy filmowe, wystawy malarstwa, gości również zespoły zewnętrzne z własnym repertuarem.

Filharmonia Świętokrzyska Bilety

Zawsze aktualne bilety na koncerty kieleckiej Filharmonii znajdziesz w serwisie eBilet.pl. Sprawdź już teraz! Zobacz, jakie wydarzenia organizuje Filharmonia Świętokrzyska. Bilety na koncerty kupisz wygodnie przez internet.

Filharmonia Świętokrzyska – koncerty

Z Orkiestrą Filharmonii Świętokrzyskiej współpracowali wybitni dyrygenci tacy jak Kazimierz Kord i Jerzy Maksymiuk. Występowali w niej też znani soliści, m.in. Jeremy Findlay, Wiesław Ochman czy Wanda Wiłkomirska.

Do najważniejszych odbywających się w Filharmonii Świętokrzyskiej wydarzeń należy festiwal Świętokrzyskie Dni Muzyki. Pomysłodawcą imprezy był dawny dyrektor instytucji, Karol Anbild. Melomanów przyciągają również organizowane przez Filharmonię Świętokrzyską koncerty w ramach cyklu Lato w Filharmonii. Wydarzenia tradycyjnie odbywają się na dziedzińcu.

Organizowane w Filharmonii Świętokrzyskiej koncerty wykraczają także poza dziedzinę muzyki klasycznej lub prezentują popularne utwory w wersji symfonicznej. Na scenie w Kielcach występowali Dawid Podsiadło, Michał Szpak, Varius Manx i Kasia Stankiewicz, Lao Che, Kuba Badach, Alicja Majewska, Irena Santor, Ania Dąbrowska, Lady Pank, PerfectIRA, Małgorzata Ostrowska, Łukasz Zagrobelny, Maryla Rodowicz i Justyna Steczkowska. Bilety na wydarzenia były dostępne w sprzedaży internetowej.

 

Jakie atrakcje dla słuchaczy w najbliższym czasie przygotuje Filharmonia Świętokrzyska? Koncerty w 2022 roku w Kielcach zaplanowali IRA, Kasa Kowalska oraz Mirosław Niewiadomski. Na naszej stronie dostępne są także bilety na Koncert Wiedeński z największymi przebojami Johanna Straussa.

 

Events

Current
Recommended for you
Completed
ABBA i INNI Symfonicznie

ABBA i INNI Symfonicznie

22.06.2023-22.02.2024

Białystok, Bielsko-Biała, Częstochowa i inne

Cudowna Terapia

Cudowna Terapia

27.09-26.10.2023

Kielce, Łódź, Lublin i inne

Metallica&Symphony SCREAM INC

Metallica&Symphony SCREAM INC

19.06-22.10.2023

Elbląg, Gdańsk, Głogów i inne

Muzyka zespołu QUEEN Symfonicznie

Muzyka zespołu QUEEN Symfonicznie

25.06.2023-02.03.2024

Bielsko-Biała, Dębica, Gdańsk i inne

KONCERT ANOTHER PINK FLOYD I MAREK RADULI !

KONCERT ANOTHER PINK FLOYD I MAREK RADULI !

21.10-05.11.2023

Gdańsk, Katowice, Kielce i inne

10 TENORÓW

10 TENORÓW

04.11-05.12.2023

Białystok, Bytom, Gdańsk i inne

Aleja Rocka Symfonicznie

Aleja Rocka Symfonicznie

19.07-30.11.2023

Białystok, Bydgoszcz, Dąbrowa Górnicza i inne

SYMPHONICA z Piotrem Cugowskim

SYMPHONICA z Piotrem Cugowskim

13.10.2023-17.03.2024

Kielce, Kraków, Łódź i inne

Performed

Venues nearby

Fans also like

See also

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn