Trendy

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Gdańsk

Wydarzenia w Gdańsku

Bilety na aktualne wydarzenia: imprezy, koncerty, spektakle, wystawy i inne
Koncerty i imprezyTeatr i wystawaBiletyKogo zobaczyćGdzie się wybrać

Koncerty i imprezy

Polecamy
Koncerty
Klasyka
Rodzinnie
Kabaret Hrabi - Lubię to!

Promotion

Kabaret Hrabi - Lubię to!

10.07-08.09.2024

Bydgoszcz, Ełk, Gdańsk i inne

Oszuści - spektakl komediowy Och-Teatru

Oszuści - spektakl komediowy Och-Teatru

24.08-21.09.2024

Gdańsk, Łódź, Poznań

Filharmonia Dowcipu - 15 lat na scenie - The BEST OF

Filharmonia Dowcipu - 15 lat na scenie - The BEST OF

20.10-19.12.2024

Gdańsk, Kraków, Łódź i inne

Nerwica Natręctw

Nerwica Natręctw

28.05-27.09.2024

Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice i inne

WINTER SONGS OF FRANK SINATRA

WINTER SONGS OF FRANK SINATRA

04-29.12.2024

Gdańsk, Kraków, Szczecin i inne

Dżem

Dżem

05.07-15.12.2024

Częstochowa, Gdańsk, Kielce i inne

Porwanie – komedia Artura Barcisia

Porwanie – komedia Artura Barcisia

01.06-15.09.2024

Bydgoszcz, Dąbrowa Górnicza, Gdańsk i inne

ABBA i INNI Symfonicznie

ABBA i INNI Symfonicznie

19.07-29.10.2024

Bytom, Ciechanów, Cieszyn i inne

Klub Mężusiów

Klub Mężusiów

07.06-07.12.2024

Gdańsk, Warszawa

NIC SIĘ NIE STAŁO

NIC SIĘ NIE STAŁO

15.06-11.11.2024

Gdańsk, Katowice, Kraków i inne

Imię

Imię

09.06-01.12.2024

Gdańsk, Kraków, Warszawa

Muzyka zespołu Metallica symfonicznie

Muzyka zespołu Metallica symfonicznie

14.09-29.11.2024

Gdańsk, Koszalin, Olsztyn i inne

Kolejny wieczór kawalerski czyli Na gorącym uczynku

Kolejny wieczór kawalerski czyli Na gorącym uczynku

08.09-01.12.2024

Gdańsk, Gdynia, Katowice i inne

Wszystkie Drogi Prowadzą do Rzymu - Sanremo na Bis

Wszystkie Drogi Prowadzą do Rzymu - Sanremo na Bis

05.10.2024-01.01.2025

Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Chełm i inne

Testosteron - 7 na 10 kobiet zdradza

Testosteron - 7 na 10 kobiet zdradza

19.07.2024

Gdańsk

Kochane Pieniążki

Kochane Pieniążki

01.06-21.10.2024

Gdańsk, Warszawa

Komedia odlotowa, czyli lumbago

Komedia odlotowa, czyli lumbago

31.05-22.11.2024

Gdańsk, Kalisz, Lublin i inne

Prezent urodzinowy

Prezent urodzinowy

30.05-16.11.2024

Gdańsk, Łódź, Poznań i inne

SUPERPRODUKCJA - czyli kręcimy Krzyżaków

SUPERPRODUKCJA - czyli kręcimy Krzyżaków

22.09-08.11.2024

Gdańsk, Wrocław

Laboratorium Pieśni

Laboratorium Pieśni

20.10.2024

Gdańsk

Teatry, widowiska i wystawy

Spektakle
Widowiska
Wystawy
Sportowo

Bilety na nadchodzące wydarzenia

Polecamy
Koncerty
Spektakle
Widowiska
Maciej Stuhr - Mam wszystko w standupie!
Tuesday
28.05.2024
20:00

Maciej Stuhr - Mam wszystko w standupie!

Gdańsk, Stary Maneż
Złoty klucz
Wednesday
29.05.2024
11:00

Złoty klucz

Gdańsk, Teatr Wybrzeże
Maciej Stuhr - Mam wszystko w standupie!
Wednesday
29.05.2024
17:30

Maciej Stuhr - Mam wszystko w standupie!

Gdańsk, Stary Maneż

Na pomorzu czeka na nas atrakcyjny repertuar wydarzeń w Gdańsku, w którym znajdziemy fantastyczną ofertę koncertów, spektakli, atrakcji dla dzieci oraz wiele innych występów na żywo.

Stolica województwa pomorskiego to bardzo ważne centrum kulturalne Polski, dlatego warto ją odwiedzić np. podczas ciekawego wydarzenia, na którym możemy spotkać popularnych artystów z kraju i ze świata. Wiele wydarzeń w Gdańsku znajdziemy w tutejszych klubach (np. B90, Parlament, Stary Maneż), teatrach (Scena Teatralna NOT, Teatr Szekspirowski, Teatr Wybrzeże) czy innych obiektach takich jak ERGO ARENA, Filharmonia Gdańska, Stadion ENERGA Gdańsk. Sprawdzaj wydarzenia w Gdańsku na bieżąco w naszym portalu.

Atrakcje Gdańsk - co zobaczyć i dokąd się wybrać?

Jeśli już nacieszyliście się morzem i zastanawiacie się, co warto zobaczyć w Gdańsku, to mamy dla was kilka propozycji. Oprócz przepięknego Starego Miasta czy fontanny Neptuna warto zobaczyć Kościół św. Katarzyny. To najstarszy kościół parafialny w Gdańsku, którego początki sięgają XII wieku. Zachwyca ogromnym, majestatycznym wnętrzem oraz wieżą z pięknym barokowym hełmem. Mieści się w nim Muzeum Zegarów Wieżowych - oddział Muzeum Historycznego Miasta Gdańska. Odbywają się tam również koncerty takie jak KOLĘDY ŚWIATA – WYJĄTKOWY KONCERT KOLĘD czy koncert The 3 Tenors & Soprano, w wykonaniu wybitnych włoskich artystów.

Jedną z najnowszych atrakcji turystycznych miasta jest otwarte w 2017 roku Muzeum II Wojny Światowej. Jego ekspozycja przedstawia wojenne losy Polaków i innych narodów. Muzeum ma na celu upamiętnienie tragicznych wydarzeń wojny. Prowadzi także działalność edukacyjną i kulturalną. Kolejna propozycja tego, co warto zobaczyć w Gdańsku to Muzeum Bursztynu. Na Pomorzu działa kilka takich obiektów, ale to w Gdańsku należy do największych i najciekawszych. Charakterystycznym budynkiem Gdańska jest Żuraw, który był największym dźwigiem portowym w średniowiecznej Europie. Obecnie zrekonstruowany obiekt jest częścią Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku.

Wybierając się do Gdańska obowiązkowo trzeba również zobaczyć następujące atrakcje: Europejskie Centrum Solidarności, średniowieczną Bazylikę św. Brygidy, gotycki kościół św. Jana, Bazylikę Mariacką, reprezentacyjne ulice - Długa i Długi Targ (tworzące razem Trakt Królewski), Ratusz Głównego Miasta, a także Polską Filharmonię Bałtycką oraz Teatr Szekspirowski.

Co warto zobaczyć w Gdańsku Oliwie

Oliwa to dawna wieś, a obecnie dzielnica Gdańska granicząca z Sopotem. Jej najbardziej znanym zabytkiem jest archikatedra wraz z Pałacem Opatów i przyległym parkiem. Katedra w Oliwie słynie z imponujących, zabytkowych organów. Oliwa charakteryzuje się niezwykłą i piękną architekturą. Znajduje się też tam Miejski Ogród Zoologiczny.

Cykliczne imprezy Gdańsk

W mieście odbywają się liczne festiwale i imprezy cykliczne, takie jak: Festiwal Szekspirowski, Gdański Festiwal Carillonowy, Mozartiana, Solidarity of Arts, Gdańskie Noce Jazsowe, Festiwal Jazz Jantar, Siesta Festival, Festiwal Teatrów Ulicznych Feta oraz Bałtyckie Dni Kultury Żydowskiej.

Warto zwrócić uwagę na imprezy na świeżym powietrzu. Najsłynniejszą z nich jest Jarmark św. Dominika. Trwa on trzy tygodnie i obejmuje nie tylko handel najróżniejszymi przedmiotami, ale także pokazy, warsztaty i koncerty niemal wszystkich gatunków muzycznych - od muzyki organowej, przez folk, alternatywę - The Dumplings, po jazz - Jazz Band Młynarski-Masecki. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat wydarzenia Gdańsk, zapisz się do naszego Newslettera i bądź zawsze na bieżąco.

Teatr Szekspirowski w Gdańsku wydarzenia

Ciekawe wydarzenia organizowane są w Teatrze Szekspirowskim. Jest on znany z Festiwalu Szekspirowskiego, który odbywa się od 2002 roku. Co roku latem do Gdańska przyjeżdżają zespoły z całego świata, aby prezentować sztuki najsłynniejszego dramaturga. Wydarzeniu towarzyszą warsztaty, spotkania z twórcami, próby otwarte oraz seminaria w ramach Letniej Akademii Szekspirowskiej. Repertuar Teatru Szekspirowskiego znajdziesz w naszym portalu.

Imprezy Gdańsk najlepsze kluby muzyczne

Miejscem wielu imprez jest Akademicki Klub Politechniki Gdańskiej Kwadratowa. Odbywają się tam np. koncerty bluesowe, a także występy artystów takich jak Sylwia Przybysz czy Ten Typ Mes. Inne popularne miejsce to Klub B90. Grają tu artyści rockowi, metalowi, punkowi i alternatywni, ale także przedstawiciele świata jazzu i gatunków pokrewnych. Organizowane w Klubie B90 koncerty przyciągają szeroką publiczność bez względu na wiek i gusta muzyczne.

Inne popularne kluby muzyczne i imprezowe w Gdańsku to: Parlament, Wydział Remontowy, Dobry wieczór, Medyk, Bunkier, Miasto Aniołów, Żak, Mechaniczna Pomarańcza, Kosmos, Absinthe, Autsajder, Ewan, Ziemia, Wolność, Protokultura.W sezonie letnim świetna zabawa na czeka na plaży, np. w Beach Club Hula, na który można dostać się wejściem nr 50.

Wydarzenia Gdańsk Bilety

Jeśli interesują cię wydarzenia w Gdańsku, zajrzyj na naszą stronę i sprawdź naszą aktualną ofertę. Warto również zapisać się do naszego newslettera aby nie przegapić nadchodzących wydarzeń w Gdańsku oraz żeby oszczędzić czas, który trzeba poświęcić na przeglądanie wielu stron internetowych. W naszym serwisie znajdziesz informacje o artystach, datach imprez, czy biletach. Zobacz aktualny kalendarz wydarzeń w Gdańsku już teraz i bądź na bieżąco.

See also