Trendy

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo

Opera i operetka w Gdańsku

Bilety na operę i operetkę w Gdańsku

W Gdańsku działa Opera Bałtycka, w której wystawiane są spektakle operowe, baletowe oraz koncerty. Opera Gdańsk repertuar obejmuje klasyczne opery takie jak „Traviata” Giuseppe Verdiego czy „Cyganeria” Giacoma Pucciniego. Na uwagę zasługuje również najnowsza propozycja Opery - „Poławiacze pereł” Georges'a Bizeta. Wszyscy znają inną operę tego autora - „Carmen”, ale nie każdy kojarzy go z tym tytułem. Początkowo dzieło nie cieszyło się popularnością, ale z biegiem lat zyskało uznanie w oczach publiczności na całym świecie. Ponadto w Operze Bałtyckiej zobaczyć można takie oryginalne dzieła jak „Tango” Sławomira Mrożka opowiedziane przy pomocy muzyki.


Opera Gdańsk to także koncerty takie jak „The 3 Tenors&Soprano”. W Kościele Św. Katarzyny zaprezentują się znakomici włoscy tenorzy i sopranistka. Artyści wykonają znane i lubiane arie z oper takich jak „Traviata”, „Tosca”, „Rigoletto” czy „Turandot”, piękne pieśni neapolitańskie: „O sole mio”, „Mamma”, „Torna a surriento”, a także pełne emocji melodie włoskiej muzyki filmowej. Wszyscy miłośnicy opery z pewnością znają Andrea Bocelliego.

See also