Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Artysta Zimna Wojna

Zimna Wojna

Zimna WojnaSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

miejsce powstania:
Wrocław
dyscyplina:
Zespół rockowy, punkrockowy
social media:

Opis

Zimna Wojna to wrocławski zespół rockowy założony przez "nieślubne dzieci Czterech Jeźdźców Apokalipsy i Myszki Miki". Tak właśnie bowiem mówią o sobie członkowie kapeli, których motto sprowadza się do zdania "gramy nieczysto, ale za to równo!". To jednak dopiero początek tego, co warto wiedzieć o zespole Zimna Wojna. Przeczytaj i dowiedz się więcej!

Zimna Wojna - co to za zespół?

Rockowy zespół Zimna Wojna powstał w 2016 roku we Wrocławiu. Kapela często sięga po elementy punk rocka, dzięki czemu jest mocno i z przytupem! W składzie zespołu znajduje się gitarzysta i wokalista Johnny Debit, Tracy Tap Chan (gitarzysta), Plastico Domingo (perkusja) oraz Billy Adolf (gitara basowa). Warto również wspomnieć, że Adam, czyli Tracy Tap Chan od wielu lat występuje w innym zespole. Mowa o kapeli Suchy Pion, gdzie jest on gitarzystą.

Skąd wzięła się natomiast nazwa zespołu Zimna Wojna? Jak w jednym z wywiadów wspomniał Johnny Debit – pochodzi ona od tytułu jednej z pierwszych napisanych przez niego piosenek. A ponieważ panowie nie znaleźli żadnego innego pomysłu – wybrano właśnie tę nazwę.

Pierwsza solowa płyta

Zespół Zimna Wojna tworzy specyficzną muzykę rockową, a ich teksty odzwierciedlają tłumioną agresję oraz wewnętrzną walkę ze swoimi słabościami. I tak oto 3 lata po założeniu zespołu powstała debiutancka płyta Zimnej Wojny pod tytułem "NIENAWIDZĘ" z 2019 roku. Tytuł płyty odnosił się do starej, punkowej szkoły, której cześć oddali członkowie zespołu. Na płycie znalazły się kawałki z mocnym przekazem, a ich oszczędna forma dodała jej surowości. Album zawiera 12 szybkich kawałków, a wdrożonych m.in. "Częstotliwość 77", który powstał, gdy kapela tworzyła jeszcze pod inną nazwą. Innym kawałkiem jest "Jałowe Pokolenie" – piosenka opowiadająca o tym, co najbardziej wkurza członków kapeli wśród pokolenia, w jakim się wychowali. Ponadto na płycie pojawił się również numer "YOLO", a jej premiera poprzedzona była premierą teledysku do kawałka "Jałowe Pokolenie". Jak sami muzycy wspominają, pomysł na jego nakręcenie był impulsem, który przyszedł do nich dość spontanicznie.

Kolejne sukcesy muzyczne

Na kolejny album zespołu nie trzeba było długo czekać. Pojawił się on bowiem już 2 lata później w 2021 roku. To właśnie wtedy ukazał się album "Zimna Wojna". Tytuł nieprzypadkowy, ponieważ miał on sprawić, by o zespole usłyszało jak najwięcej ludzi. Co ciekawe, płyta została zainspirowana wydarzeniami, jakie miały miejsce rok wcześniej na polskich ulicach. Mowa m.in. o protestach, które słychać nawet w jednym z kawałków na płycie. Pełna charakternego wokalu i dających do myślenia tekstów, spotkała się z dużym uznaniem fanów polskiego rocka. Co więcej, płyta ta przyniosła im mnóstwo rozgłosu. Zespół zaczął pojawiać się na festiwalach muzycznych oraz koncentrować w Polsce, jak i za granicą.

Krążek "Zimna Wojna" przedstawia nieco inną dynamikę niż wcześniejsza płyta. Jednak właśnie to tą energia przyciągnęła na zespół uwagę rzeszy fanów. Płyta wniosła również wiele w życie samych artystów, otwierając przed nimi sceny w całej Polsce. Jak sami często mówią, od momentu jej ukazania, zespół koncertuje niemalże co tydzień. Można więc śmiało powiedzieć, że album ten spełnił muzyczne marzenie członków Zimnej Wojny i sprawił, że muzyka stała się ich sposobem na życie.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Skąd jest zespół Zimna Wojna?
Zespół Zimna Wojna powstał we Wrocławiu.
Od kiedy istnieje zespół Zimna Wojna?
Kapela została założona w 2016 roku.
Jak nazywają się członkowie zespołu Zimna Wojna?
Kapela składa się z wokalisty i gitarzysty Johnnego Debit, gitarzysty Tracy Tap Chana, perkusisty Plastico Domingo oraz basisty Billego Adolfa.
Skąd wzięła się nazwa zespołu Zimna Wojna?
Nazwa zespołu została wymyślona przez Johnny Debit i wzięła się z jednej z jego pierwszych piosenek.
Z kim występuje zespół Zimna Wojna?
Zespół Zimna Wojna współpracował już z wieloma gwiazdami polskiej sceny muzycznej, a m.in. Chelsea, The Analogs, Sedes, Booze & Glory, Defekt Muzgó, Prawda, GAGA Zielone Żabki itd.

Fani lubią też

Zobacz też