Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

YANS

YANSOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

YANS to projekt, który tworzą: Paweł Borawski, Piotr Chomicz, Adam Żmuda i Kacper Wołk. Każdy z nich ma swoje zadania - Borawski jest DJ-em oraz zajmuje się programowaniem, Chomicz gra na gitarze elektrycznej, Żmuda na klawiszach, a Wołk na gitarze basowej. YANS jest zatem projektem spójnym i komplementarnym, chociaż warto powiedzieć parę słów o ich brzmieniach.

Polski kwartet tworzy muzykę klubową, opartą na rytmach housowych, chociaż nie brakuje tutaj charakterystycznych syntezatorów, które wzbogacają taką muzykę. Żywe instrumenty wraz z takimi sprzętami tworzą nietypowe brzmienia, które z pewnością fani muzyki klubowej docenią. Chłopaki z Trójmiasta dbają również o oprawę wizualną i starają się być drużyną, która jest trochę z boku mainstreamu. Na pewno doświadczeni sympatycy muzyki elektronicznej dostrzegą inspirację i wpływy takich mistrzów muzyki jak Tangerine Dream, Kraftwerk czy Vangelis. 

Sama nazwa może być dość enigmatyczna, jednak jeżeli mieliście okazję mieć w latach 80. w rękach komiks "Yans", to już wiecie, że inspiracja jest nieprzypadkowa. Był to komiks rysowany przez Grzegorza Rosińskiego o agencie specjalnym o imieniu Yans. Grupa nie istnieje długo, bo dopiero od 2020 roku, więc mówimy o projekcie dopiero co się rozwijającym, chociaż już mówimy, że warto na niego zwrócić uwagę.

Jakie są sukcesy muzyczne YANS?

Z racji krótkiego działania grupy trudno jest tutaj mówić o wielkich sukcesach, natomiast mamy nadzieję, że dopiero te nadejdą. Na pewno jednak można wspomnieć, a nawet trzeba o albumie "Atlas", który ukazał światło dzienne w marcu 2022. Nie brakuje na nim brzmień, o których wyżej pisaliśmy, natomiast dziś ekipa odwołuje się też do innych nurtów, ponieważ nie brakuje popowych brzmień, które z pewnością są bardziej nastawione na zwiększenie popularności.

Na pewno w kontekście kolejnych sukcesów muzycznych trzeba zaznaczyć, że YANS nagrał kawałek wraz Ptakovą "All Up To You" i po 2 miesiącach od uploadu obejrzało go już ponad 40 tysięcy internautów, co jest całkiem dobrym rezultatem biorąc pod uwagę, że wcześniej nie notowali takich liczb. Ich kawałki można odnaleźć również na popularnej platformie streamingowej Spotify, gdzie są dostępne 2 single: "All Up To You" oraz "ATLAS".

Ciekawostki związane z YANS

Na pewno uwagę zwraca to, że mamy do czynienia z grupą, a przeważnie muzyka elektroniczna czy klubowa jest grana przez pojedyncze osoby. Oczywiście, w przeszłości były takie projekty Alchemist Project, Kalwi i Remi, natomiast YANS jest trochę inny, a smaczkiem jest to, że mamy 4 młodych mężczyzn, którzy chcą podbić scenę muzyczną. Istotne jest to, że YANS łączy w sobie electro, house, techno i ambient.

Polska grupa posiada konta na mediach społecznościowych. Mają swój kanał na YouTube, konto na Instagramie, jak również Facebooka.

YANS kawałkiem "All Up To You" zasłużył na to, żeby pojawić się nawet w "Czwórce", czyli czwartym kanale Polskiego Radia, gdzie opowiedzieli o kawałku, swoich początkach i współpracy z Ptakovą. W kontekście tej piosenki trzeba powiedzieć, że na YouTube jest dostępny teledysk, chociaż jest on dość enigmatyczny i powiedzielibyśmy, że mocno nietypowy, natomiast zachęcamy do zapoznania się z nim, bo to gwarancja dobrej zabawy i nie brakuje w nim też nawiązania do lat 80.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kto stoi za projektem YANS?
YANS to grupa czterech młodych chłopaków z Trójmiasta. Współtworzą ją Paweł Borawski, Piotr Chomicz, Adam Żmuda i Kacper Wołk.
Kiedy powstał zespół?
Zespół nie działa od dawna, ponieważ założony został w 2020 roku.
Ile albumów na koncie ma grupa YANS?
Grupa YANS na swoim koncie ma jeden album - Atlas.
Czy YANS posiadają media społecznościowe?
Tak, oczywiście. Posiadają konta na YouTube, Instagramie czy Facebooku.
Jaki jest najbardziej znany kawałek?
YANS najbardziej znany kawałek nagrał w 2023 roku, kiedy wraz z Ptakovą stworzyli "All up to you".

Fani lubią też

Zobacz też