Urszula

Urszula

Urszula urodziła się w 1960 roku w Lublinie. W dzieciństwie uczyła się gry na fortepianie i akordeonie. Uczęszczała także na zajęcia w lubelskim Studium Piosenki. W 1977 roku uczestniczyła w finale Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze, zdobywając główną nagrodę - Złoty Samowar.

Urszula to jedna z najbardziej popularnych polskich wokalistek rockowych lat 80. i 90.

Latem 1980 roku zaproszono ją do udziału na festiwalu w Sopocie, by towarzyszyła solistom w chórkach. W 1982 roku wokalista nagrała piosenki z Budką Suflera: Fatamorgana '82, Bogowie i demony i Luz blues w niebie same dziury” które w szybkim czasie dostały się na listy przebojów w całym kraju. Kolejny rok przyniósł młodej wokalistce pasmo sukcesów: udane trasy koncertowe z Budką Suflera, debiutancką płytę Urszula, drugie miejsce na Festiwalu Krajów Nadbałtyckich w Karlsham.

 

Zapraszamy na koncert online Urszuli, który odbył się w ramach walki z koronawirusem i promował akcję #zostańwdomu. Artystka podczas wydarzenia zaprezentowała swoje największe przeboje. Stream koncertu zdobył wyłącznie pozytywne komentarze fanów.  

 

Dorobek muzyczny artystki

Piosenkę Dmuchawce, latawce, wiatr okrzyknięto największym przebojem lata '83 oraz jednym z największych hitów roku. Lata 1984-87 to okres ciągłej współpracy z Budką Suflera i kolejne płyty nagrane z tym zespołem: Malinowy król oraz Urszula 3, z których pochodzą kolejne hity piosenkarki (Malinowy król, Podwórkowa kalkomania, Twoje zdrowie mała, Wielki odlot, Powiedz ile masz lat czy Jestem ogniem). W tym czasie Urszula występowała na wielu festiwalach między innymi w Dreźnie, Berlinie, Rostocku i Norymberdze, koncertowała w Holandii, Szwecji, RFN, NRD, CSRS, ZSRR, Bułgarii i na Węgrzech.

 

W 1988 roku ukazała się przełomowa płyta Urszuli Czwarty raz, gdzie obok kompozycji Romualda Lipki znalazły się piosenki Stanisława Zybowskiego. W latach 1990 – 1994 Urszula wraz z grupą przebywała w USA, grając dla publiczności polskiej i amerykańskiej. W tym czasie ukazały się jej kolejne płyty: Urszula & JUMBO (1992) oraz wydana z okazji jubileuszowej trasy koncertowej 10-lecia działalności artystycznej Greatest hits of Urszula (1992). W 1994 roku wokalistka powróciła do Polski i rozpoczęła pracę z nowym zespołem. Wiele koncertowała i nagrała kolejną płytę Biała droga, która premierę miała w 1996 roku. Piosenki Na sen, Konik na biegunach, Niebo dla ciebie” czy Ja płaczę miesiącami okupowały listy przebojów w całym kraju. W roku 2002 artystka obchodziła 20-lecie swojej kariery artystycznej.

 

Z tej okazji wydała dwupłytowy album The Best” będący podsumowaniem jej dotychczasowej działalności. W 2010 roku ukazało się najnowsze wydawnictwo wokalistki, Dziś już wiem utrzymane w stylistyce soft rockowej. Materiał powstawał we współpracy z uznanymi polskimi artystami - między innymi Łukaszem Pilchem (Budka Suflera), Mikisem Cupasem (Wilki), Sebastianem Piekarkiem (IRA, Bracia, Kasią Kowalską), Krzysztofem Jaryczewskim (Oddział Zamknięty) i Beatą Kozidrak.

Koncerty Urszuli

W 2018 roku artystka wystąpiła na Festiwalu Weselnych Przebojów w Mrągowie, a także odbyła jubileuszową trasę koncertową - Urszula 35-lecie - Najlepsze 80-te, podczas której można ją było usłyszeć między innymi w Krakowie, Gdańsku, Szczecinie czy Poznaniu.

Urszula koncerty 2021

Urszula jest jedną z najbardziej znanych wokalistek polskiej sceny muzycznej. Koncerty Urszuli 2021 to między innymi koncert w Sopocie, który będzie okazją do usłyszenia utworów artystki na żywo.

 

 

 

Urszula - Często zadawane pytania

  • W najbliższym czasie Urszula wystąpi w: Krakowie, Gdańsku
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Urszula
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Urszula BILETY

Pokaż listę wydarzeń Pokaż w formie kalendarza
Kraków
23.10
niedziela, 19:00
Klub Studio
sprawdzanie dostępności
od 89 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Gdańsk
26.11
sobota, 20:00
Stary Maneż
sprawdzanie dostępności
od 99 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Data
Miejsce
Tytuł

wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}


wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}
sprawdzanie dostępności
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
sprzedaż zakończona
Zajawka!

Aktualne wydarzenia tego artysty

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/