Na czasie

voucher-kinowy-heliosagnieszka-chylinskakswopener-festivaldawid-podsiadlovan-gogh
Home Artysta Tinlicker

Tinlicker

TinlickerOpisWydarzeniaTinlicker - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Tinlicker to zespół pochodzący z Holandii, nagrywający muzykę elektroniczną. Tworzy go dwóch utalentowanych artystów, którzy są w stanie zachwycić nawet najbardziej wymagającą publiczność. Nic więc dziwnego, że chętnie zaprasza się ich na największej festiwale muzyczne, m.in. Tomorrowland, Creamfields czy Mysteryland.

Historia Tinlicker

Historia Tinlicker zaczyna się w 2012 roku. To właśnie wtedy Mich Heyboer stworzył solowy projekt o tej nazwie we własnej wytwórni Zero Three Zero. Jordi van Achthoven, który aktualnie również jest członkiem grupy, dołączył do niego dopiero dwa lata później. Obaj artyści na tyle się polubili, że postanowili zacząć razem nagrywać muzykę - tym razem w ramach innej wytwórni, a mianowicie Feed Me Sotto Voce.

Na efekty współpracy artystów nie trzeba było długo czekać. Tinlicker bardzo szybko zaczął zdobywać popularność, dzięki czemu już kilka lat później, w okolicach 2017 roku, pojawiła się propozycja wystąpienia na jednym z najgłośniejszych festiwali na świecie - Tomorrowland. Kolejne lata przyniosły kolejne sukcesy. Płyta "This Is Not Our Universe" wydana w 2019 roku osiągnęła 1. pozycję na listach przebojów w Stanach Zjednoczonych, Australii, Indiach, Kanadzie i Finlandii.

W swojej twórczości Tinlicker inspiruje się muzyką wielu twórców. Przede wszystkim wymienia jednak Paula Kalkbernnera, Trentemollera i Moderata.

Tinlicker - dorobek muzyczny

Tinlicker ma na swoim koncie dziesiątki EP-ek, singli i remiksów. Oprócz tego duet wydał także cztery albumy studyjne. Pierwszy z nich ujrzał światło dzienne w 2013 roku. Artyści zatytułowali go "Remember The Future". Na kolejny trzeba było czekać aż 6 lat. W 2019 roku pojawił się "This In Not Our Universe", a rok później - "This Is Not Our Universe – The Remixes". Najnowsza płyta Tinlicker powstała natomiast w 2022 roku. Mowa o "In Another Lifetime", na której znalazło się 12 utworów. Są to:

 • "Mesmirized",
 • "Be Here and Now",
 • "Healing Forest",
 • "Come Back Home",
 • "Just To Hear You Say",
 • "Always Will",
 • "Xanadu", 
 • "You Take My Hand",
 • "Under The Stars",
 • "Light Beam",
 • "I Am Free",
 • "Rebirt".

Najnowszy album studyjny Tinlicker został doskonale przyjęty zarówno przez fanów, jak i przez krytykę. Wielokrotnie nazwano go "wyjątkowym". Duży wpływ na ostateczny kształt krążka miał fakt, że był on tworzony w trakcie kwarantanny. Muzyka na nim zawarta opowiada o wzlotach i upadkach, które razem tworzą piękny proces.

Tinlicker: koncerty i festiwale

Tinlicker występuje zarówno w klubach i na koncertach, jak i gra na największych festiwalach muzycznych. Dzięki temu, że jest w stanie rozbujać każdą publiczność, zaprasza się go na najgłośniejsze wydarzenia. Do tej pory pojawił się m.in. na Mysteryland Festival w swojej rodzinnej Holandii, Creamfields Festival w Wielkiej Brytanii, Tomorrowland Festival w Belgii, Ultra Festival w Stanach Zjednoczonych czy Veld Music Festival w Kanadzie.

Z kim współpracował Tinlicker?

Tinlicker ma na swoim koncie współprace z kilkoma cenionymi nazwiskami z branży muzycznej. Do tej pory mogliśmy usłyszeć efekty jego kolaboracji z takimi artystami jak:

 • Nathan Nicholson - we współpracy artystów powstał utwór "Be Here And Now",
 • Thomas Olivier - we współpracy artystów powstał utwór "Soon You'll Be Gone",
 • Ben Böhmer - we współpracy artystów powstał utwór "Run Away",
 • Hero Baldwin - we współpracy artystów powstał utwór "Rebirth",
 • Roos Jonker - we współpracy artystów powstał utwór "Come Back Home".

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Tinlicker - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Tinlicker?

Miejscowości, w których Tinlicker wystąpi w najbliższym czasie: Poznań.

Kto wchodzi w skład Tinlicker?
Tinlicker tworzy dwóch artystów: Jordi van Achthoven i Micha Heyboer.
Skąd pochodzi Tinlicker?
Tinlicker pochodzi z Holandii, a dokładniej z Utercht.
Ile lat ma Tinlicker?
Tinlicker został założony w 2012 roku, a więc w 2023 roku będzie obchodził 11. rocznicę powstania.
Jak nazywa się najnowsza płyta Tinlicker?
Najnowszy album studyjny Tinlicker nosi tytuł "In Another Lifetime" i powstał w 2022 roku.
Z kim współpracuje Tinlicker?
Tinlicker ma na swoim koncie współprace m.in. z takimi artystami jak Nathan Nicholson, Thomas Olivier, Ben Böhmer, Hero Baldwin czy Roos Jonker.

Fani lubią też

Zobacz też