Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinska
Home Artysta Thundercat

Thundercat

ThundercatOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Thundercat to jedna z najbardziej uznanych postaci amerykańskiej sceny R&B. Współpracujący z takimi gwiazdami jak Kendrick Lamar basista ma na koncie wiele uznanych nagród, na czele ze słynnymi Grammy. O tym czy zasłużył sobie na takie uznanie krytyków będę mogli się przekonać również fani z Polski. Gdzie dokładnie zagra w 2022 roku artysta i jakiej muzyki można się po nim spodziewać? 

Jaką muzykę gra Thundercat?

Ciężko jednoznacznie zaklasyfikować muzykę i styl gry Thundercata. Z jednej strony czerpie on mocno z klasycznej sceny amerykańskiego R&B, a z drugiej ukształtował najnowsze trendy w amerykańskim hip-hopie. Basista brał udział między innymi w nagrywaniu kultowego już albumu Kendricka Lamara, czyli "To Pimp a Butterfly". Współpracował w duecie między innymi ze słynną wokalistką pop, czyli Arianą Grande. Komponował również z legendarnym producentem hip-hopowym, czyli Flying Lotusem, którzy nagrali muzykę do słynnego serialu Childish Gambino, czyli "Atlanty". 

Artysta głównie znany jest jednak ze swojej twórczości solowej. Współpraca z labelem Brainfeeder zaowocowała kilkoma klasycznymi płytami, a jedną z nich jest "It Is What It Is". Otrzymała ona nagrodę Grammy w 2020 roku za najlepszy album Progressive R&B. Thundercat koncerty wyróżniają się dużą żywiołowością, a wynika to z wpływów jazzowych, gdzie basista sporo improwizuje. Doceniła to między instytucja Blue Note, czyli jedna z największych scen jazzowych, zapraszając go na regularne występy. 

Thundercat w Polsce

O fenomenie muzyki Thundercata będą mogli przekonać się fani z Polski. Thundercat w Polsce zagra już 30 czerwca na Open'er Festival 2023 w Gdyni. Thundercat w Polsce pojawia się wyjątkowo rzadko i planuje zaledwie jeden koncert, dlatego z pewnością warto wybrać się na występ.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też