The Exploited

The Exploited

The Exploited to szkocki zespół punkowo rockowy z Edynburga, założony w 1979 roku przez Steviego Rossa i Terrego Buchana. Buchan wkrótce został zastąpiony przez swojego brata — Wattiego Buchana. Zespół w marcu 1981 roku podpisał kontrakt z “Secret Records”,  a ich debiutancka EP-ka “Army Life” oraz debiutancki album “Punks Not Dead” zostały wydane w tym samym roku. The Exploited był ogromną gwiazdą wśród hardcorowej publiczności punkowej i skinheadowej w latach 80. Chociaż zespół nadal występuje na żywo, jego członkowie nie wydali żadnego materiału studyjnego od czasu ich ostatniego albumu “Fuck the System” w 2003 roku. Piosenki grupy były coverowane przez takich wykonawców jak Slayer czy Ice-T. Pomimo wielu zmian w składzie, Wattie Buchan pozostał wokalistą i liderem zespołu The Exploited. 

 

Styl muzyczny The Exploited został sklasyfikowany jako crossover thrash, punk rock, thrash metal, speed metal, punk metal, anarchistyczny punk, hardcore punk oraz street punk. Początkowo grając street punk zespół wraz ze swoim albumem "Death Before Dishonour" stali się crossoverowym zespołem thrashowym. Wpływy The Exploited obejmują takie zespoły, jak: Sex Pistols, The Sensational Alex Harvey Band, The Vibrators, The Threats, Alternative, The Belsen Horrors i Johnny Moped. 

The Exploited — koncerty i wczesna kariera

Oryginalny skład zespołu The Exploited stanowili Terry Buchan (wokal), Stevie Ross (gitara), Colin Erskine (bas) i Andy McNiven (perkusja). Grupa utworzona została w dzielnicy West Granton w Edynburgu, dużej szarej posiadłości miejskiej w północnej części miasta. Na wczesnym etapie działalności, zespół został zaproszony do zagrania swojego pierwszego koncertu w Craigmuir School. Występ odbył się w piątek 15 grudnia 1978 roku. 

The Exploited — albumy

Pod wpływem muzyki punk rockowej z lat 70., takiej jak muzyka Sex Pistols, kwartet stworzył proste brzmienie charakteryzujące się szybkością i agresją. W 1980 roku grupa założyła własną niezależną wytwórnię płytową “Exploited Records” i wydała swoją debiutancką EP-kę "Army Life", która przez osiem tygodni zajmowała 6. miejsce na listach Indie/Independent. W marcu 1981 roku zespół podpisał kontrakt z "Secret Records" i spędził miesiąc nagrywając swój debiutancki album - "Punks Not Dead". W kolejnych latach działalności zespół The Exploited wydał albumy: "Troops of Tomorrow" (1982), "Let's Start a War" (1983) oraz "Horror Epics" w 1985 roku. Okres pomiędzy tymi albumami naznaczony był ostrymi niezgodnościami w kierunku muzycznym zespołu. Gitarzysta Big John Duncan i basista Gary McCormack odeszli z grupy, by założyć swoje nowe zespoły. Album koncertowy „Live at the Whitehouse” został nagrany w Waszyngtonie w 1985 roku w klubie 9:30, a oficjalnie został wydany w 1986 roku. Singiel „Sexual Favours” z albumu "Death Before Dishonor" został wydany w 1987 roku. Krążek znalazł się w pierwszej 200-tce listy brytyjskiej muzyki alternatywnej. W 1990 roku The Exploited wydali swój kolejny krążek "The Massacre". Na początku 2003 roku zespół wydał swój dotychczas ostatni album - "Fuck the System" w "Dream Catcher Records", a w następnym roku ruszyli w trasę koncertową po Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. 

The Exploited — bilety

Zespół The Exploited w Polsce wystąpił w październiku 2019 roku. Bądź na bieżąco, aby nie przegapić biletów na występ tej kultowej grupy muzycznej!

The Exploited - Często zadawane pytania

  • W najbliższym czasie The Exploited wystąpi w: Wrocławiu
  • Zespół The Exploited wydał następujące albumy: “Punks Not Dead” (1981), “Troops of Tomorrow” (1982), “Let’s start a War… (Said Maggie One Day)”(1983), “Horror Epics” (1985), Death Before Dishonour” (1987), “The Massacre” (1990), “Beat the Bastards” (1996), “Fuck the System” (2003).
  • Styl muzyczny The Exploited został sklasyfikowany jako crossover thrash, punk rock, thrash metal, speed metal, punk metal, anarchistyczny punk, hardcore punk oraz street punk.
  • Kariera zespołu The Exploited zaczęła się w marcu 1981 roku.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

The Exploited
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

The Exploited BILETY

Pokaż listę wydarzeń Pokaż w formie kalendarza
Wrocław
26.08
sprawdzanie dostępności
od 88 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Data
Miejsce
Tytuł

wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}


wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}
sprawdzanie dostępności
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
sprzedaż zakończona
Zajawka!

Aktualne wydarzenia tego artysty

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/