Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadlofame-mma
Home Artysta Tash Sultana

Tash Sultana

Tash SultanaOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

W dzisiejszych czasach scena muzyczna obfituje w bardzo wielu, różnorodnych artystów. Jednak mało osób może poszczycić się mianem multiinstrumentalisty. Co więcej, otwartość na różnego rodzaju gatunki muzyczne sprawia, że osoby o otwartym umyśle muzycznym nazywa się dziś ludźmi renesansu. Do tego grona osób z całą pewnością  zalicza się Tash Sultana. To młoda, utalentowana artystka, która dziś znana jest na całym świecie dzięki swojej unikalnej charyzmie oraz oryginalnej muzyce. Przyjrzyjmy się barwnej postaci z bliska.

Tash Sultana i jej historia

Tash Sultana to pseudonim artystyczny. Prawdziwe imię i nazwisko artystki brzmi Natasha Sultana. To australijska multiinstrumentalistka, która urodziła się 18 czerwca 1995 roku w Melbourne. Doskonała wokalistka, jak również kompozytorka. Swoją intensywną karierę muzyczną artystka rozpoczęła w 2013 roku. Artystka wypracowała swój własny, oryginalny styl muzyczny, który pokochały miliony fanów na całym świecie. 

Cechą charakterystyczną Tash jest tworzenie muzyki z wykorzystaniem techniki loop, która pozwala na uzyskanie wyjątkowo oryginalnych brzmień. Loop jest to sampel, który odtwarzany jest w ciągłych powtórzeniach, w utworzę, w którym go wykorzystano. 

Instrumenty, na których biegle gra Tash Sultana to m.in.: gitara, mandolina, trąbka, fletnia pana, instrumenty klawiszowe czy elektryczne instrumenty perkusyjne. Co jednak niezwykle ciekawe, Tash Sultana jest muzycznym samoukiem. Grę na gitarze rozpoczęła w wieku 3 lat. 

Dorobek artystyczny

W 2016 roku Tash Sultana wydała pierwszy longplay, który nosił nazwę "Notion". Swoje muzyczne poczynania artystka tworzy pod skrzydłami wytwórni muzycznej Lonely Lands. 

Następny album muzyczny ujrzał światło dzienne w 2018 roku i nosił nazwę "Flow State". Trzeci krążek nazywa się "Terra Firma, Lonely Lands", i wydany został w 2021 roku. Najnowszy album ukazał się w 2022 roku i nosi nazwę "MTV Unplugged (Live In Melbourne)".

Tash Sultana cieszy się ogromną popularnością ze względu na swoją oryginalną muzykę. Można jednak wymienić kilka najbardziej popularnych singli, które znalazły się w jej dorobku artystycznym. Do tego grona zaliczyć należy m.in.:

  • "Jungle", 
  • "Notion",
  • "Gemini",
  • "Murder to the Mind".

oraz wiele innych. Bogaty dorobek artystyczny o unikalnym brzmieniu sprawia, że szerokie grono odbiorców odnajdzie dla siebie 

Współpraca z innymi artystami

Tash Sultana znajduje się w ścisłej współpracy muzycznej z Josh'em Cashmanem. Związana jest także z impresariatem Lemon Tree Music, już od 2016 roku. 

Co ważne, Tash Sultana jest ambasadorką organizacji Beyondblue.

Największe osiągnięcia muzyczne 

Od 2013 roku Tash Sultana związana jest z projektem muzycznym Bandcamp, która słynie jako platforma niezależnych twórców muzycznych z całego świata. Rok 2016 był bardzo znaczący w karierze muzycznej artystki- towarzyszyła ona w Strange Little Birds tour grupy Garbage. 

Do najbardziej znaczących występów w karierze muzycznej artystki należą m.in.: Woodford Folk Festival, Splendour In The Grass, Southbound czy St Jerome's Laneway Festival.

 

Źródło zdjęcia artystki: Wikipedia, fot. Eric de Redelijkheid, cc-by-sa-2.0.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jak wyglądają występy artystki?
Tash Sultana to artystka, której występy najczęściej polegają na tzw. one man show. Składają się najczęściej z kolejno nagrywanych partii wokalnych i instrumentalnych.
Która płyta artystki cieszy się największą popularnością?
Płyta "Notion" cieszy się ogromną popularnością. Zyskała 4 pozycję na ARIA Australian Albums Chart.
W jakich krajach Tash Sultana odbyła swoją trasę koncertową?
Tash Sultana odbyła trasę koncertową po Australii, Europie, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i Nowej Zelandii.
Która piosenka cieszy się największą popularnością?
Tash Sultana posiada wiele ciekawych utworów w swoim dorobku artystycznym, jednak na szczególną uwagę zasługuje utwór "Notion".

Fani lubią też

Zobacz też