Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

PlanBe

PlanBeOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

PlanBe czyli Bartek Krupa to młody raper, urodzony w Tomaszowie Lubelskim, a dziś działający na scenie krakowskiej.

Początek kariery PlanBe

Jeszcze jako nastolatek nagrał pełen album z jednym z najbardziej rozchwytywanych i uniwersalnych producentów w Polsce – Lankiem. „Fantasmagoria”, wydana w 2016 roku i przyjęta z entuzjazmem, pokazała ogromny potencjał rapera, z jednej strony serwując porcję bangerów pełnych chwytliwych melodii, spiętrzonych rymów i elastycznej nawijki, a z drugiej - pokazując normalnego chłopaka, który opowiada o swojej codzienności.

 

Nie bazując na żadnych schematach, w krótkim czasie powstał projekt odbiegający od tradycyjnego stereotypu rapu, w którym PlanBe i Lanek stawiają przede wszystkim na styl, klimat i płynność swojej muzyki. Hitem albumu jest rytmiczne, bujające „Za winklem”.

 

Kolejnym ważnym momentem w karierze muzyka był udział w „Hip-Hop 2.0” autorstwa Quebonafide i QueQuality, na którym PlanBe nagrał numer „Na dłoni”. Raper wziął udział w V edycji Młodych Wilków Popkillera, gdzie zaprezentował najchętniej słuchany utwór – „Kolor”.

Muzyka PlanBe

Wachlarz inspiracji PlanaBe jest szeroki, ale w głównej mierze skupia się na brzmieniu Nowego Toronto, które przy swoich nietypowych podziałach rytmicznych zarazem wymusza kombinowanie z flow, jak i daje spore pole do popisu do płynnego przechodzenia między rapem z pazurem a slowjamowym podśpiewywaniem. Wszystko to słychać u Plana, który z jednej strony potrafi zbudować leniwy, nastrojowy klimat, a z drugiej nagiąć tempo bitu.

 Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jak nazywa się PlanBe?
PlanBe to inaczej Bartek Krupa.
Jak nazywa się debiutancka płyta PlanBe?
Debiutancka płyta PlanBe nazywa się Insomia
W którym roku ukazała się płyta Insomia?
Płyta Insomia ukazała się w 2017 roku.

Fani lubią też

Zobacz też