Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Artysta Parov Stelar

Parov Stelar

Parov StelarOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Parov Stelar (właściwie Marcus Füreder) to urodzony w 1974 roku w Linzu, austriacki DJ, producent muzyki electro swing, nu jazz, downtempo, electronic, lounge, założyciel zespołu  Parov Stelar & Band

 

Na scenie aktywny od 2000 roku. W swoim dorobku artystycznym ma około 40 wydawnictw - zarówno płyt długogrających jak i EP-ek. Od 2005 roku, dzięki docenieniu przez brytyjskie media jego kariera nabrała szczególnego tempa. Nieoficjalnie artysta uznawany jest za twórcę nowego gatunku muzycznego - electro swing. The Burning Spider jest laureatem  Amadeusa w kategorii Album roku za wydawnictwo  "The Princess" (2013).

Parov Stelar informacje o artyście

Miłośnikom electro swingu, czyli muzyki będącej połączeniem klasycznego jazzu z nowoczesnymi brzmieniami house i hop hopu na pewno Parov Stelar jest doskonale znany. Marcus Fuereder, czyli Parov Stelar to austriacki muzyk podbijający świat swoją nietuzinkową muzyką, która posiada miliony odsłon na Youtube i platformach streamingowych. Sam artysta na swoim profilu na Facebooku posiada ponad milion fanów. Wyjątkowy styl połączony z oryginalną estetyką sprawiły, że został on okrzyknięty prekursorem gatunku electro swing.

 

Utwory artysty zostały niejednokrotnie wykorzystane jako ścieżki dźwiękowe w filmach i programach telewizyjnych. Twórcy reklam również docenili jego twórczość, wykorzystując muzykę Parov Stelar w wielu reklamach znanych na całym świecie marek, w tym Bacardi, Audi, Motorola czy Paco Rabanne. Na swoim koncie ma współprace z cenionymi artystami takimi jak Lady Gaga, Lana del Rey czy Lukas Graham.

 

Jego muzyczna droga zaczęła się w 2000 roku, kiedy to po paru latach pracy jako DJ w nocnych klubach zaczął tworzyć swoje własne utwory. Kariera Parov Stelara nabrała tempa w 2005 roku, gdy ogłoszono go najbardziej obiecującym artystą w Europie. W 2013 roku krążek The Princess został nagrodzony najważniejszą austriacką statuetką Amadeusa, przyznawaną w kategorii najlepszy album roku. Ponadto, został wyróżniony w kategorii najlepszy występ na żywo i najlepszy artysta electronic/dance. W 2018 roku piosenka The Sun dotarła na sam szczyt listy muzyki elektronicznej na iTunes w Stanach Zjednoczonych. 

Parov Stelar koncerty

Obecnie na swoim koncie posiada ponad 1000 zagranych koncertów. Koncerty Parov Stelar gromadzą tysiące ludzi i pozwalają doświadczyć niesamowitych i niezapomnianych wrażeń. 

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też