Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Nihiloxica

Nihiloxica

NihiloxicaOpisWydarzeniaNihiloxica - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Projekt, który od momentu powstania w studiach Nyege Nyege w 2017 roku przenosi na klubowe parkiety całego świata starodawną, bugandyjską tradycję gry na bębnach, by połączyć ją z mroczną wrażliwością techno.

Nihiloxica to międzykontynentalny zespół, który założyli brytyjscy producenci Spooky-J & pq wraz z członkami Nilotika Cultural Ensemble z Kampali. Razem odkrywają wspólną płaszczyznę między techno i tradycją. Efekt poszukiwań to rozmowa między dwiema kulturami, której celem jest skłonienie ludzi do tańca.

Występowali już na najważniejszych festiwalach, takich jak Sonar, Dekmantel, Flow Festival, Nuits Sonores, Fusion, Garbicz, Ortigia, Oslo World i tak kultowe miejsca, jak londyńskie Printworks i barcelońskie Razzmatazz. Debiutancki album Nihiloxiki zatytułowany „Kaloli” ukazał się w czerwcu 2020 roku i zebrał świetne recenzje. Najnowszy, drugi album grupy zatytułowany „Source of Denial” miał premierę jesienią 2023 roku. Ich sceniczna fuzja surowej, polirytmicznej gry na perkusji oraz syntetycznego subbasu i tekstur urzekła publiczność na całym świecie. Trasa Source of Denial nie będzie inna.

Wydarzenia

Nihiloxica - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Nihiloxica?

Miejscowości, w których Nihiloxica wystąpi w najbliższym czasie: Katowice.

Fani lubią też

Zobacz też