Nas

Nas

W świecie hip-hopu nie brakuje zarówno artystów sezonowych, jak i weteranów sceny. Ale są też tacy, których określić można jednym słowem - legendaNasir Jones należy niewątpliwie do tej ostatniej kategorii. Artysta pracuje na swój status od trzech dekad, podczas których aż 11 jego solowych albumów trafiło do pierwszej 10 w USA. A z biegiem czasu jego twórczość w ogóle nie traci na sile –"King's Disease" (2020) zdobył nagrodę Grammy w kategorii Best Rap Album, a wydany w ubiegłym roku "King’s Desease II", ma szansę powtórzyć ten sukces na nadchodzącej gali. 

Historia Nasa

Matka Nasa, Fannie Ann Jones, pracowała w United States Postal Service, a jego ojciec Olu Dara, podobnie jak Nas i jego brat, zajmował się muzyką, jednak w odróżnieniu od swoich synów raperów, Olu Dara komponował utwory z gatunku Jazz. Młodszy brat Nasa Jabari Freta również jest raperem, grającym pod pseudonimem Jungle.

 

Nasir zakończył edukację na ósmej klasie i jeszcze jako nastolatek zaczął stawiać pierwsze kroki w karierze muzycznej pod pseudonimem Kid Wave. Został odkryty przez producenta o pseudonimie Large Proffesor, który zaprowadził go do studia i pomagał w tworzeniu utworów, a później nawet zrealizował jego pierwsza płytę. Nas miał okazję zagrać swój pierwszy koncert na wydarzeniu "Live at the barbecue" w 1991 roku jako support zespołu hip-hopowego Main Source. Rok później Nasty Nas wydał swój pierwszy singiel "Halftime", a w 1994 roku światło dziennie ujrzał jego debiutancki album - "Illmatic", który zyskał ogromne uznanie zarówno wśród słuchaczy jak i krytyków, przez wielu jest on nawet uznany za jeden z najlepszych hip-hopowych albumów wszech czasów.

Najważniejsze płyty Nasa

"Illmatic (1994)

Debiutancki album, który otworzył drzwi kariery przed młodym raperem. Zdobył wiele pochwał, choć na początku nie sprzedawał się najlepiej. Ostatecznie jednak został sprzedany nakładem 1.686.000 sztuk, dzięki czemu pokrył się platyną.

"It Was Written" (1996)

Najlepiej sprzedający się album Nasa, sprzedany w 2.000.000 w ciągu pierwszych trzech miesięcy od wydania. Uzyskał 1 miejsce w rankingu Bilboard Album Charts i pozostał na nim przez cały miesiąc.

"I am..." (1999)

Drugi najlepiej sprzedający się album Nasira, zadebiutował na pierwszym miejscu rankingu Bilboard 200 poprzez sprzedanie 470.000 kopii w pierwszy tydzień po wypuszczeniu. Otrzymał status podwójnej platyny.

"Nastradamus" (1999)

Pomimo licznej krytyki jaką zebrała ta płyta, i tak ukazała się na 7 miejscu w Bilboard 200 oraz pokryła się platyną w mniej niż miesiąc po ukazaniu się.

"Stillmatic" (2001)

Krążek uznawany przez wielu za powrót do muzycznych korzeni Nasa, zdobył 8 miejsce w Bilboard 200 sprzedając 342,600 kopii podczas pierwszego tygodnia od wyjścia płyty.

"God's son" (2002)

Album sprzedany w 156.000 kopiach w ciągu pierwszego tygodnia od wydania, choć trochę mniej popularny niż największe albumy tego wykonawcy, zawierał dużo ważnych singli oraz otrzymał status platynowej płyty w styczniu następnego roku.

"Street's disciple" (2004)

Ostatnia platynowa płyta Nasa, 5 miejsce według Bilboard 200, sprzedana w nakładzie 232.000 kopii w pierwszym tygodniu, a finalnie w nakładzie 1.448.000 kopii.

Osiągnięcia Nasa

Nas jest jednym z najbardziej uznanych raperów wszech czasów. Przez wielu nazywany legendą lub klasykiem hip-hopu. Pomimo swojego wieku, dalej jest bardzo chętnie i często odtwarzany na wszystkich dostępnych platformach streamingowych. Poza tym do jego licznych osiągnięć należy wypuszczenie aż siedmiu platynowych płyt (w tym dwóch podwójnych i jednej potrójnej platyny) oraz częsta obecność w rankingu Bilboard 200 (w tym pierwsze miejsce utrzymane przez miesiąc dzięki "It was Written".

Nas - Często zadawane pytania

  • Nas ma 173 cm wzrostu oraz waży około 81 kg.
  • Najnowsza płyta Nasa nosi tytuł "Magic" i została wydana w wigilię świąt bożego narodzenia, 24 grudnia 2021 roku. Jest realizowana przed producenta o pseudonimie Hit-boy, a gościnnie występują na niej ASAP Rocky i DJ Premier. Jest to 15 płyta studyjna wydana przez nowojorskiego rapera.
  • Nas był w związku małżeńskim z Kelis przez 5 lat, jednak rozstali się w 2010 roku. Raper spotykał się także między innymi z Nicki Minaj, Mary J. Bilge, Carmen Bryan, K.D Aubert, Tracee Elis Ross i Foxy Brown, jednak w tym momencie nie wiadomo nic o jego statusie związku, co pozwala przypuszczać, że prawdopodobnie aktualnie jest singlem.
  • Nas, Nasty Nas oraz Escobar to tylko pseudonimy artystyczne, którymi posługuje się raper w rzeczywistości nazywający się Nasir Bin Olu Dara Jones.
  • Najpopularniejszy utwór Nasa to "If i ruled the world (imagine that)". Piosenka ta, powstała w kolaboracji z Lauryn Hill, w samym serwisie spotify odnotowała ponad 185 milionów odsłuchań. Pochodzi z najpopularniejszego albumu twórcy - “It Was Written”.
  • Nas w ciągu swojej kariery współpracował z wieloma rozpoznawalnymi na całym świecie artystami, wśród nich znajdują się między innymi Eminem, AZ, Lauryn Hill, Dr Dre, Foxy Brown.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Nas
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/