Na czasie

voucher-kinowy-heliosopener-festivalhans-zimmerskoki-narciarskiegala-kswbody-worlds-vital
Home Artysta MØ - Karen Marie Ørsted

MØ - Karen Marie Ørsted

MØ - Karen Marie ØrstedOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

MØ, a właściwie Karen Marie Ørsted, to duńska wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Urodziła się 13 sierpnia 1988 roku w Odense. W styczniu 2013 roku ukazał się jej pierwszy solowy singiel zatytułowany "Glass", dwie kolejne piosenki - "Pilgrim" oraz "Maiden" (jako B-side) wydane zostały w marcu 2013 r. "Pilgrim", lansowany przez P3 - III program duńskiego radia, znalazł się na 11 miejscu duńskiego zestawienia bestsellerowych singli. Debiutem telewizyjnym MØ był występ na ceremonii rozdania nagród P3 Guld Awards. 

W marcu 2014 r. wydany został debiutancki album MØ noszący tytuł No Mythologies to Follow, który pojawił się na drugim miejscu listy bestsellerów pozostając na niej przez 26 tygodni. 

Światową rozpoznawalność przyniósł MØ hit „Lean On”, nagrany wspólnie z Diplo i jego projektem Major Lazer. „Lean On” był najchętniej streamowanym utworem 2015 roku w serwisie Spotify, a w Polsce nagranie wykorzystała w swoich reklamach jedna ze stacji telewizyjnych. Klip do „Lean On” osiągnął 2,3 miliarda wyświetleń na YouTube. W 2016 roku Major Lazer ponownie połączyli siły z MØ, dorzucając jeszcze do kompletu Justina Biebera. Efektem było świetne nagranie „Cold Water”.

W 2018 roku powróciła na listy przebojów dzięki kilku bardzo udanym współpracom z Diplo („Get It Right”), Jackiem Antonoffem („Never Fall In Love”), ALMĄ („Dance For Me”) i Noah Cyrus („We Are F ** ked”). Pojawiła się także jako członkini super grupy, która na antenie BBC Radio 1 Live Lounge wykonała wspólnie z Dua Lipą piosenkę „IDGAF”. Wydała  również mini-album „When I Was Young” - jej pierwszy autorski projekt od czasu debiutanckiego albumu „No Mythologies to Follow”. 

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też