Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Artysta Misguided

Misguided

MisguidedSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

miejsce powstania:
Toruń
dyscyplina:
Zespół metalowy (death metal, hardcore)
social media:

Opis

Misguided to polski zespół pochodzący z Torunia. W jego skład wchodzi trzech artystów, którzy wykonują muzykę z gatunków metal i hardcore.

Misguided - informacje o zespole

23 lipca 2021 roku wypuścili płytę "Misguided". Znalazło się na niej 8 utworów:

  • "Through The Cracks" (part I),
  • "Through The Cracks" (part II),
  • "Epitaph",
  • "Misguided",
  • "Out of Time",
  • "Justified Homicide",
  • "Harmed",
  • "Blood on the Cassock".

Utwory są stosunkowo krótkie. Niektóre z nich trwają mniej niż dwie minuty. Album został stworzony we współpracy z Widno Records. Utwory zostały nagrane w Studio Riot by Jędras, jeszcze w kwietniu 2021 roku. Płyta została wypuszczona nakładem wydawnictwa Arcadian Industry. Co ciekawe, fani zespołu mogą kupić także kasety.

Album został odsłuchany na YouTube ponad 5 tysięcy razy. Trudno powiedzieć, który utwór podoba się fanom najbardziej, ponieważ można ich posłuchać jedynie jako całej, niespełna dwunastominutowej płyty. Fani zespołu twierdzą, że ich muzyka jest "eleganckim łomotem" i trwa zdecydowanie zbyt krótko. Niedługo po wypuszczeniu EP-ki, dwa utwory Misguided "Out of Time" oraz "Epitaph" można było usłyszeć w Radio 357 podczas audycji "Włącz Ten Hałas". 

Koncerty zespołu Misguided

Zespół miał okazję występować na jednej scenie w warszawskich Chmurach z takimi zespołami, jak Trup oraz LWSTNDRDS we wrześniu 2021 roku. W listopadzie tego samego roku Misguided wystąpił podczas weekendowej mini trasy koncertowej. W Warszawie pojawili się na scenie z JAD, w Gdańsku z JAD oraz TBA, a w Szczecinie mieli zagrać z JAD i GAROTA. Ostatni koncert podczas tej trasy miał miejsce w Łodzi, gdzie na scenie pojawili się JAD i CHAINS.

Podczas trasy koncertowej samochód chłopaków uległ awarii. Jak podzielili się na Facebooku, "wyzionął ducha", czyli stanął w płomieniach. By obrócić to w żart stwierdzili, że noce bywają szalone. Zachęcali wtedy fanów do kupowania koszulek, które przewozili wtedy w aucie i na których czuć zapach spalenizny. Fani w komentarzach podjęli wspierającą konwersację z muzykami. Niestety, przez brak samochodu musieli odwołać swój udział w dwóch ostatnich koncertach z tej trasy. Fani nie byli zadowoleni, ponieważ liczyli na kolejny kawał dobrej muzyki. 

W Halloween w 2021 roku mieli okazję wystąpić w toruńskim NRD podczas 11. edycji Post Mortem Festival. Na scenie zagrali wtedy także DOLA, Trup oraz 4dots. W listopadzie występowali także we Wrocławiu. W tym samym miejscu zagrali także Las Trumien, Scumeater, Zatrata oraz Nonsanto.

Pierwszy koncert w 2022 roku odbył się w marcu. Na scenie w Klubie Desdemona wystąpili z zespołem Hexis z Danii. W 2022 roku muzycy pracowali także nad LP. Pierwsze zapowiedzi utworów można było usłyszeć podczas koncertów w Gdyni i Poznaniu. Wystąpili wtedy z MIAM, GARS, Scruda oraz Promyki. Później grali także w Bielsko-Białej, Lublinie i Toruniu. Na scenach pojawili się wtedy także m.in. The Dog, Dom Zły, Czerń, Scov. Koncert w Toruniu miał miejsce podczas Tattoo Konwent 2022. 

W październiku 2022 roku informowali o pracach nad LP. Nagrania ruszyły już w listopadzie. Pod koniec miesiąca poinformowali, że płyta będzie nosić tytuł "Condemnation" i znajdzie się na niej 12 utworów.

Działania charytatywne

Chłopaki z zespołu Misguided mają dobre serca. Świadczy o tym chociażby ich występ podczas wydarzenia Fundacja Serce Miasta. Wspierali oni szczytny cel i wystąpili z MIAM oraz Rana Kłuta. 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Co oznacza nazwa zespołu Misguided?
Misguided to słowo pochodzące z języka angielskiego. Ma aż trzy znaczenia: "mylny", "niefortunny" oraz "wprowadzony w błąd".
Kto wchodzi w skład zespołu?
W skład zespołu wchodzą: Bartek (perkusja), Grzechu (gitara basowa), Igor (gitara, wokal).
Jakie są najpopularniejsze piosenki zespołu Misguided?
Według Spotify, najpopularniejsze są "Epitaph" oraz "Out of Time".
Czy można kupić koszulki zespołu?
Tak, na swojej stronie internetowej Misguided sprzedaje trzy wzory koszulek.

Fani lubią też

Zobacz też