Mind Against

Mind Against

Duet Mind Against to dwóch braci, Alessandro i Federico Fognini. Bracia pochodzą z Włoch, ale na stałe mieszkają w Berlinie. Jeśli chodzi o decyzję o przeprowadzce z rodzinnego kraju, to była ona konsekwencją tego, że Mediolan nie dawał im szans rozwoju muzycznego. Wybrali Berlin ze względu na panującą tam spokojniejszy klimat niż we Włoszech czy w Londynie, który był przystankiem po drodze. Zespół powstał w 2011 roku, a rok później pojawił się pierwszy singiel "Cagliostro”, wydany w wytwórni Life and Death.

Mind Against - początki

Na początku Mind Against grali winyle i dzielili zainteresowanie muzyką elektroniczną, zanim faktycznie zaczęli odczuwać potrzebę tworzenia własnych rzeczy. Zaczęli pracę nad produkcją w 2008 roku, ale, najpierw trzeba było kupić pierwsze syntezatory i potrzebny sprzęt.  W styczniu 2012 postanowili zająć się muzyką na poważnie.  W 2013 roku Mind Against wydali swoją pierwszą EP-kę "Atlant" w wytwórni Life And Death i byli współtwórcami podgatunku, który do dziś jest inspiracją dla młodych producentów. Potem, wspólnie z Tale Of Us wyprodukowali hitowy utwór pt. "Somne" dla tej samej wytwórni. Bracia mogą się poszczycić remiksami dla takich artystów i producentów jak WhoMadeWho, Art Department, Róisín Murphy, PillowTalk i Avatism oraz współpracą z wytwórniami Cocoon, Kompakt i Life & Death.

 

Brzmienia, inspiracje i wybrane recenzje utworów

Ich muzykę określa się jako muzykę elektroniczną, house i techno. Tworzą bardzo zgrane, efektowne i taneczne sety. Muzyka jest idealna do całonocnego tańczenia, czasem pojawia się delikatny wokal, można usłyszeć nuty wspomnianej muzyki psychodelicznej. Są pionierami melodyjnego brzmienia i wydają głównie dla wytwórni Afterlife.

 

Duet do tej pory wydał albumy: "Days Gone", "Avalon", "Solaris", "Atlant", "Explorer". Ich muzyka opiera się na syntezatorach, instrumentach perkusyjnych, a jest inspirowana psychodelicznymi chwytami z lat 80. i współczesną muzyką taneczną. Bracia są regularnymi bywalcami w topowych klubach i festiwalach muzyki elektronicznej. Jeśli chodzi o otrzymane nominacje to były to: DJ Award for Melodic House & Techno i DJ Award for Best Newcomer.

 

Szerokim echem odbiło się EP "Walking Away". Tytułowy utwór to harmoniczne crescendo i rezonansowe tony perkusji. Drugi z utworów to "Bloom", ma delikatne tonacje i melancholijne akordy fortepianu. Utwór ma narastającą strukturę, aż do subtelnego i stopniowego szczytu. To wydawnictwo prezentuje równowagę światła i ciemności, która sprawia, że utwory Mind Against są wyjątkowo oczyszczające.

 

"Days Gone" Mind Against było opisywane jako klimatyczny, emocjonalny utwór. To melancholia, a zarazem agresja i zmienność. Melodie „Days Gone” wskazują na nowy poziom muzykalności duetu Mind Against. Poprzednie koncerty, takie jak ich EP Solaris – wydają się przy nich spokojne.  Wraz z wydaniem "Days Gone", Afterlife rozpoczyna 2018 rok, dostarczając coś potężnego i trwałego, duet Mind Against otwiera nowy wymiar swojego brzmienia.

Mind Against o podejściu do muzyki i podziale obowiązków w studiu

Braterski duet opisując swoją muzykę mówi: "w czasach, gdy wszystko jest etykietowane i stereotypowe, czuliśmy potrzebę odejścia od gatunków i trendów, tworząc płytę, która jest dla nas bardzo osobista i miejmy nadzieję, że będzie ponadczasowa". Jeśli chodzi o przygotowanie muzyczne, to bracia przyznają, że są samoukami, a mieli jedynie lekcje gry na pianinie w gimnazjum. Ich muzyka jest instynktowna i nie jest ograniczona wcześniej wyuczonymi regułami. Mind Against wyznaje zasadę, że aby się wyróżnić, trzeba szukać czegoś nowego i oryginalnego, a nie powielać to, co znamy. Proces twórczy wymaga cierpliwości w szukaniu dobrego brzmienia. 

 

Jak wygląda praca w studiu i podział obowiązków? Bracia przyznają, że dużo pracują sami, a razem wtedy, gdy trzeba sfinalizować piosenkę. Mind Against opisuje swoje brzmienia jako muzykę, gdzie można wyróżnić jeden główny zapętlony riff, ale z nowymi filtrami i ciągłe eksperymentowanie z brzmieniem, jak na przykład używanie syntezatorów modularnych. Jeśli chodzi o nowe utwory, grupa prowadzi wiele researchów muzycznych, na przykład na Bandcamp czy na winylach. Grane sety na żywo opierają się na ogół na kilku utworach lub momentach, każdy z braci ma dostęp do efektów i konsoli i miksowanie opiera się na ciągłej współpracy.

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Mind Against: Baasch, TERR, Paula Temple, Ben Böhmer, Âme b2b Dixon, Peach, Monster, Len Faki, Sevdaliza, Catz N Dogz, Robert Hood, Kas-st, I Hate Models, Friction, Aksamit, BCee, Kasra, The Blaze, Dr Rubinstein, WhoMadeWho, Octo Octa, Adriatique, DJ Holographic, LSDXOXO, Something Something, Cormac, Hot Since 82, Solomun, Alignment, Bicep, DJ Fresh, Roi Perez, Harriet Jaxxon, Gorgon City,

 

Mind Against - Często zadawane pytania

  • Ze względu na panującą tam ciszę i wręcz depresyjny klimat w zimie, które uznali za niezbędne w procesie twórczym.
  • Tak, na Smolnej, w Tamie i na AudioRiver Festival.
  • Zespół pojawi się na festiwalu Audioriver 2022, na plaży w Płocku, 29-31.07.2022.
  • Ich zasługą są remiksy stworzone dla takich gwiazd jak Roisin Murphy, WhoMadeWho, Art Department, PillowTalk czy Green Velvet.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Mind Against
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/