Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadlofame-mma

Meute

MeuteOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Meute to niemiecki zespół tworzący własne aranżacje muzyki techno, house i deep house znanych DJ-ów, dodając elektroniczne bity instrumentów orkiestry marszowej. Muzycy łączą różne style i kreują zupełnie nowy, hipnotyzujący gatunek muzyczny. Meute koncertowali w różnych krajach w Europie, Ameryce i południowej Afryce.

Meute – niemiecki zespół techno

Kim są Meute? Zespół założył trębacz Thomas Burhorn w 2015 roku. Przełomem w karierze artystów było stworzenie nowej odsłony utworu Rej autorstwa duetu DJ Ame, który stał się hitem na serwisie YouTube – w ciągu tygodnia uzyskał on ponad 400 000 wyświetleń. Kolejnym krokiem milowym bandu było brawurowe wykonanie jednego z przebojów Disclosure. Meute You & Me (Flume Remix) do września 2021 roku wyświetlono na YouTube ponad 48 milionów razy.

 

Muzyka Meute opiera się na utworach techno, deep house i house. To aranżacje, które łączą instrumenty orkiestry marszowej z nutami elektronicznymi. Niebanalny styl i zaangażowanie artystów sprawiają, że zespół zdobywa nowych fanów na całym świecie. Niemiecka gazeta Die Zeit opisuje muzyków jako innowatorów gatunkowych, wprowadzających ciepło brzmienia do chłodnych dźwięków elektroniki. Co jest priorytetem Meute? Koncerty i interakcja z publicznością, która dodaje im energii do działania. Grają na scenach festiwalowych, w klubach i na ulicy. Wystąpili również w Operze Narodowej w Hamburgu i na Vienna Concert House. Wydali trzy albumy: Tumult (2017), Live in Paris (2019) oraz Puls (2020).

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, fot. Steffi Rettinger, CC-BY-SA 4.0

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kto wchodzi w skład zespołu Meute?
W skład zespołu Meute wchodzi jedenastu muzyków – perkusistów i waltornistów z Hamburga w Niemczech. Łączą muzykę instrumentów orkiestry marszowej z elektronicznymi brzmieniami.
Jaką muzykę tworzy zespół Meute?
Zespół Meute tworzy niespotykane połączenie klasyki, w postaci dźwięków instrumentów dętych, perkusji oraz elektronicznych, techno i house’owych brzmień. Całość stanowi niebanalną i niepowtarzalną mieszankę stylów, które wzajemnie się dopełniają.

Fani lubią też

Zobacz też