Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

METZ

METZSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

miejsce powstania:
Ottawa, Kanada
dyscyplina:
Zespół punkrockowy
social media:

Opis

METZ to utworzony w 2007 roku w Ottawie kanadyjski zespół muzyczny, tworzący punkrockowe kawałki. Powiązany z wytwórniami Royal Mountain, Three One G, Sub Pop oraz Swami Records.

Kluczowymi gatunkami dla kanadyjskiej grupy METZ są hardcore punk, post-punk oraz post-hardcore. W składzie zespołu znajdują się natomiast Alex Edkins (gitara i wokal), Hayden Menzies (perkusja) i Chris Slorach (gitara basowa).

Albumy studyjne i popularne numery

Pierwszy album studyjny zespołu METZ wypuszczono na rynek dopiero pięć lat po założeniu punkrockowej grupy. Fani musieli uzbroić się w cierpliwość – prawda? W tym czasie trwały jednak intensywne przygotowania do jego wydania i mocnego debiutu. W 2012 roku ukazał się krążek „METZ”, zawierający w sobie 10 utworów:

 • „Wet Blanket”,
 • „Negative Space”,
 • „The Mule”,
 • „Wasted”,
 • „Nausea”,
 • „Knife In The Water”,
 • „Rats”,
 • „Sad Pricks”,
 • „Get Off”,
 • „Headache”.

Każdy kto sięgnął po tę płytę zauważył, że artyści z kapeli METZ inspirowali się muzyką pochodzącą z dawnych lat (brzmieniami popularnymi jeszcze w XX wieku), która towarzyszy im zresztą do tej pory. Ich praca nad debiutanckim krążkiem została doceniona w Kanadzie oraz Stanach Zjednoczonych.

Po debiutanckim albumie przyszła pora na trzy kolejne. Artyści wydali je kolejno w 2015, 2017 oraz 2020 roku i były to następujące krążki:

 • „II” – m.in. z takimi utworami, jak: „The Swimmer”, „Acetate”, „Wait In Line”, „Kicking a Can of Worms” czy też „Nervous System”,
 • „Strange Peace” – „Drained Lake”, „Lost in the Blank City”, „Sink”, „Common Trash”, „Dig a Hole”,
 • „Atlas Vending” – „Pulse”, „Blind Youth Industrial Park”, „The Mirror”, „Draw Us In”, „Sugar Pill”, „A Boat to Drown In”.

Trudno wskazać, która z tych płyt zagwarantowała zespołowi największą rozpoznawalność. Środowisko muzyczne praktycznie na każdą z nich zareagowało pozytywnie i doceniło starania oraz rozwój kanadyjskiej kapeli METZ. Zaowocowało to pracą nad projektem „Up on Gravity Hill” [numery „99” i „Entwined (Street Light Buzz)” - 2024].

Kompilacja i albumy koncertowe

Istotne jest to, że kanadyjska grupa METZ jest znana nie tylko z wypuszczania na rynek studyjnych krążków, ale też kompilacji i albumów koncertowych. Na szczególne wyróżnienie zasługuje ich kompilacja z 2019 roku – „Automat” z kawałkami „Lump Sums”, „Eraser” czy też „Leave Me Out”.

Jeśli chodzi o albumy koncertowe, warto wspomnieć przede wszystkim o propozycjach „Live at Ramsgate Music Hall” w 2020 roku i „Live at the Opera House” w roku 2021.

Koncerty dla wiernych słuchaczy

Śmiało można stwierdzić, że punkrockowa grupa METZ bardzo dużo koncertuje i dba o swoich wiernych słuchaczy. Każdy koncert (niezależnie od tego, na jakim kontynencie się odbywa) jest pełen muzycznej energii, żywiołowych brzmień i dobrej zabawy. Nic dziwnego, że fani nie mogą się ich doczekać. Kapela pojawiła się już m.in. w Toronto, Detroit, Chicago, Seattle, Berlinie, Monachium, Leeds, Leicester, Edmonton, Los Angeles, Brighton, Amsterdamie, Warszawie, Wrocławiu czy też Hanowerze.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Gdzie i kiedy założono muzyczny zespół METZ?
Zespół muzyczny METZ założono w 2007 roku w kanadyjskiej Ottawie. To punkrockowa grupa, która chętnie sięga m.in. po gatunki hardcore punk i post-hardcore.
Jacy artyści występują w zespole METZ i z jakimi wydawnictwami już współpracowali?
W zespole METZ występuje trzech artystów: Alex Edkins, Hayden Menzies oraz Chris Slorach. Muzycy współpracowali już z wytwórniami Sub Pop, Three One G, Royal Mountain czy też Swami Records.
Z jakich numerów znana jest grupa METZ?
Kanadyjska grupa METZ zachwyciła punkrockowych słuchaczy wieloma wspaniałymi kawałkami, a do najpopularniejszych można zaliczyć m.in. takie hity, jak: „Wet Blanket”, „Headache”, „Get Off”, „A Boat to Drown In”, „Blind Youth Industrial Park”, „99”, „Entwined (Street Light Buzz) czy też „Dig a Hole”.
Jakie albumy studyjne, kompilacje i albumy koncertowe ma na swoim koncie zespół METZ?
Zespół METZ wydał do tej pory cztery albumy studyjne – „METZ” w roku 2012, „II” (2015), „Strange Peace” (2017) oraz „Atlas Vending” (2020). Dochodzi do tego jedna wyjątkowa kompilacja – „Automat” (2019) i dwa albumy koncertowe – „Live at Ramsgate Music Hall” (2020) oraz „Live at The Opera House” (2021).

Fani lubią też

Zobacz też