Na czasie

voucher-kinowy-heliosagnieszka-chylinskaopener-festivaldawid-podsiadlorzeszowskie-juwenaliapiotr-rubik-trasa

Lowpass

LowpassOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Lowpass to zespół, w którego skład wchodzą Wuja HZG, Miroff, Marceli Bober oraz Miły ATZ. Współpracuje on z wytwórnią Def Jam Recordings Poland. Ich debiutancka płyta to "Lowpass+" lub po prostu "+".  Swoją działalność muzyczną rozpoczęli w 2020 roku. Członków zespołu połączyła chęć do tworzenia muzyki tu i teraz, spontanicznie. Jednocześnie ten koncept łączą z profesjonalną aranżacją oraz wykończeniem. W jakim gatunku tworzą? Trudno to określić. Niektórzy twierdzą, że to połączenie hip hopu, jazzu oraz muzyki klubowej rodem z Wielkiej Brytanii. Za to o wiele łatwiej określić tematykę ich utworów. Są one pełne emocji i opowiadają o tym, co jest tu i teraz. Chcą opisywać rzeczywistość pełną paletą barw, nie skupiają się tylko na bieli i czerni, a raczej na tym, co jest pomiędzy. 

Lowpass - kariera

Na początku zespół Lowpass tworzyło trzech członków. Przygotowywali swoje piosenki "na kolanie". Dopiero później dołączył do nich Wuja HZG (basista) i zadbał o to, by aranżacje utworów brzmiały profesjonalnie i angażująco. W ich piosenkach można usłyszeć drum'n'bass, house, ambient, twist i wiele, wiele innych. Muzyka, którą tworzą, tworzy nastrój introwersji oraz odosobnienia. Być może w przyszłości okaże się, że to symbol czasów pandemii, w których przyszło im rozpoczynać swoją wspólną karierę. 

Po wypuszczeniu EP-ki "+" w 2021 roku nie stworzyli na razie kolejnej płyty, ale są zajęci koncertowaniem. Pojawili się m.in. na Placu Defilad w Warszawie w ramach cyklu Scena Alternatywna, w Gnieznie podczas Short Waves on Tour, w Tauron Nowej Muzyce w Katowicach, podczas Soundrive Festival 2021 oraz w Warszawie podczas Jameson Summer Tour. Ciągle pracują razem i dają koncerty, czego znakiem jest zapowiedź ich pojawienia się na scenie Męskiego Grania 2023.

Lowpass - dyskografia

Pierwszym singlem zespołu Lowpass jest piosenka stworzona z Silesem. Nosi tytuł "Jesteś bydłem" i ukazała się w 2020 roku. Drugi utwór to "Patrz jak tańczę", który chłopaki nagrali w 2021 roku z Michałem Szczygłem. Ich trzeci singiel zwiastujący pierwszy album muzyczny to "Idę z prawdą". Tym razem nagrali go samodzielnie. 

Debiutancki album zespołu Lowpass nosi taki sam tytuł, jak nazwa grupy. Ukazał się w 2021 roku. Znalazło się na nim aż 12 piosenek:

 • "Koncept",
 • "Jeden Raz",
 • "Zostań w domu" (nagrany z Pauliną Przybysz i Dr. Slalomem),
 • "Idę z prawdą",
 • "Synaptyczny Bend" (nagrany z Phunk'ill),
 • "Raj dla poetów",
 • "Wielkie dzięki" (nagrany z Otsochodzi),
 • "Ćmy" (nagrany z Sobelem i Litostem),
 • "Jesteś bydłem" (nagrany z Silesem),
 • "Cierpliwości",
 • "Pato styl" (nagrany z Peją),
 • "Patrz jak tańczę" (nagrany z Michałem Szczygłem).

Druga płyta zespołu to tak naprawdę EP-ka z 2021 roku, która nosi tytuł "+" ("Lowpass+"). Znalazło się na niej pięć utworów, które były tworzone z różnymi muzykami:

 • "Cug" (nagrany z DJ VaZee),
 • "Szponty" (nagrany z Wiadrowskim i DJ Serio92),
 • "Świat płonie" (nagrany z Szopeenem i Skrubolem),
 • "Sen psychola" (nagrany z Barto Katt, Hadesem oraz Hodakiem),
 • "Waluta" (nagrany z Tonie FFB oraz Michałem Szczygłem).

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jakie są najpopularniejsze piosenki zespołu Lowpass?
Ich najczęściej słuchane piosenki według Spotify to: "Patrz jak tańczę", "Jesteś Bydłem", "Ćmy", "Raj dla poetów" oraz "Zostań w domu".
Na jakich playlistach na Spotify można trafić na muzykę zespołu Lowpass?
Ich piosenki pojawiły się na m.in. na playliście "Męskie Granie 2023" oraz "This is Sobel".
Czy zespół Lowpass ma jakieś teledyski do swoich piosenek?
Tak, można obejrzeć klipy na YouTube do takich piosenek, jak np. "Idę z prawdą" oraz "Patrz jak tańczę".
Jakie logo ma zespół Lowpass?
Ich logo to graficzny symbol sześcianu podzielonego na mniejsze części. Przechodzi przez nie coś w rodzaju wstęgi.
Czy Lowpass ma konta w mediach społecznościowych?
Tak, ale nie dzieli się tam zbyt wieloma informacjami. Pojawiają się tylko zdjęcia z koncertów oraz newsy związane z ich twórczością. Można zobaczyć ich m.in. na Instagramie (nie są tam zbyt aktywni) oraz Facebooku.

Fani lubią też

Zobacz też