Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

Yeat

YeatSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

wiek:
24 lata
data urodzenia:
26.02.2000
miejsce urodzenia:
Irvine, Stany Zjednoczone
dyscyplina:
Raper, autor tekstów i producent muzyczny
social media:

Opis

Yeat to amerykański raper, którego pełne imię i nazwisko to Noah Olivier Smith, urodził się 26 lutego 2000 roku. Często bywa tak, że młode osoby starają się być jak najbardziej kreatywne i widać to ewidentnie po Yeat, który jest nie tylko raperem, ale również pisze teksty, a ponadto jest producentem muzycznym. Jego miejsce urodzenia to Irvine w Kalifornii.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie jest on najbardziej znanym raperem na amerykańskiej scenie, jednak ci bardziej orientujący się w temacie z pewnością go kojarzą. Na dobrą sprawę jego kariera rozbłysła w 2021 roku, kiedy to wydał swój mixtape 4L. Wracając jeszcze na chwilę do jego korzeni, to warto się tutaj zatrzymać, bo są one dość nietypowe. Matka ma rumuńskie pochodzenie, a ojciec meksykańskie, a nie brakuje też wpływów europejsko-amerykańskich. Można więc powiedzieć, że Yeat jest mieszanką kulturową, ale widać to też w jego muzyce.

Yeat ma dwóch braci, Ethana oraz Lucę. Z pewnością też trzeba wspomnieć o tym, że ukończył studia, ponieważ nie zawsze jest to oczywistością, że młodzi raperzy dbają o swoją edukację. Początki jego działalności datuje się na rok 2015. Miał wtedy 15 lat i w dodatku posługiwał się ksywką Lil Yeat, ale raper się zdecydowanie odciął od swojej przeszłości. Sama ksywka ma dość ciekawe pochodzenie, ponieważ był na haju i chciał stworzyć pseudonim, który będzie wpadać w ucho i rzeczywiście, Yeat taką ksywką jest.

Yeat: największe sukcesy muzyczne

Pomimo wieku, Yeat ma już na swoim koncie kilka sukcesów. Przykładem tego są albumy "Up 2 Me" oraz "2 Alive", które okazały się ogromnymi hitami w sieci. Warto podkreślić, że największy rozgłos dostał na TikToku, a więc platformie, która zdecydowanie wyparła Instagram, Facebook oraz Twittera i stała się jedną z najbardziej pobieranych aplikacji w internecie. Niektórzy podkreślali, że Yeat na początku był postrzegany jako artysta będący trochę na uboczu, zapleczu sceny muzycznej, ale jednak z czasem doskoczył do czołówki. 

Muzyka Yeata stała się coraz bardziej popularna, a rok 2021 należał do niego i był przełomem. Projekt "4L" zawierał "Sorry Bout That" i "Money Twerk", które stały się jego sztandarowymi hitami. W sierpniu pojawiła się jego EP-ka, a dzięki kawałkom "Mad Bout That" oraz "Fukit" stał się chętnie słuchanym raperem. Kolejnym sukcesem był viral z piosenki "Get Busy", który był wyświetlany w milionach odsłon. Nie można zapomnieć o tym, że "Up 2 Me" ostatecznie uplasowało się na 58 miejscu "Bilboard 200".

Yeat wydał w 2022 roku album "2 Alive", który już przebił poprzednie osiągnięcia, ponieważ zameldował się na 6 miejscu na "Bilboard 200" i sprzedał ponad 36 tysięcy egzemplarzy.

Yeat: ciekawostki

Ciekawostką z pewnością jest to, że Yeat wymyśla nietypowe słowa, które potem wchodzą do żargonu. Jest to jedna z większych nobilitacji, kiedy to raper pozostawia po sobie coś takiego. Przykładem tego są słowa: "wizzy", "krank" i "luh geeky", chociaż sam Noah podkreśla, że inspiracją był dla niego ojciec, który sam wymyślił te słowa, a ten po prostu je spopularyzował. 

Kolejną ciekawostką może być to, że Yeat dla niektórych częściej jest kojarzony bardziej z memami niż z muzyką, natomiast jest to też pewna forma popularności. Jest to młody człowiek, który całe życie ma przed sobą, więc jeszcze niektórzy zdążą go skojarzyć z muzyką. W kontekście Yeata dodajmy jeszcze, że jest wielbicielem Auto-Tune'a, z którego jak przyznaje chętnie korzysta. 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jakie jest pełne imię rapera Yeat?
Yeat nazywa się naprawdę Noah Olivier Smith. Urodził się 26 lutego w Kalifornii.
Kiedy Yeat rozpoczął swoją karierę?
Yeat rozpoczął karierę w 2015 roku, natomiast wtedy działał pod innym pseudonimem - Lil Yeat i nie był do końca zadowolony z poziomu muzyki, a nagrania z tamtego czasu są dziś praktycznie niemożliwe do dostania.
Co jest największym muzycznym sukcesem Yeat?
Na pewno warto zaznaczyć, że album "Up 2 Me" znalazł się na 58 miejscu rankingu "Bilboard 200", a "2 Alive" z 2022 przebiło to osiągnięcie, ponieważ uplasował się na 6 miejscu.
Z czym kojarzy się muzyka Yeat?
Przede wszystkim z dużej ilości Auto-Tune'a, ale również agresywnych dźwięków czy też wymyślaniu nowych słów.
Czy Yeat jest znany tylko z muzyki?
Muzyka jest jedyną jego działalnością, natomiast jego utwory często są wiralami na TikToku, a można też zobaczyć go jako bohatera wielu memów.

Fani lubią też

Zobacz też