Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

J.I.D.

J.I.D.OpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

J.I.D. (Destin Choice Route) to jeden z bardziej znanych amerykańskich raperów, który urodził się 31 października 1990 roku w Atlancie (w stanie Georgia). Specjalizuje się w tworzeniu muzyki hip-hop i od wielu lat cieszy się bardzo dużą popularnością. Na scenie słynie z pewności siebie, odwagi, charyzmy i doskonałej umiejętności nawiązywania kontaktu z publicznością. Cały czas rozwija swoją karierę muzyczną i wydaje nowe albumy oraz single. Silnie związany z kolektywem Spillage Village. 

J.I.D.: początki, krótka historia

J.I.D. jest nie tylko raperem, ale też autorem tekstów, dlatego też stara się rozwijać swoje umiejętności na kilku różnych płaszczyznach. We wczesnych latach życia mocno związany ze sportem, m.in. z piłką nożną, ale później postanowił postawić na muzykę. Jego kariera muzyczna na dobrą sprawę rozpoczęła się w 2010 roku, kiedy na rynku pojawił się jego mixtape o nazwie "Cakewalk". Później było już tylko lepiej. Jego talent zaczął się rozwijać, w związku z czym J.I.D. został zauważony przez bardziej doświadczonych kolegów z branży oraz przedstawicieli rap światka. 

J.I.D.: dotychczasowy dorobek muzyczny (poza singlami)

J.I.D. ma na swoim koncie trzy albumy studyjne, a każdy z nich spotkał się z pozytywnym odbiorem ze strony amerykańskich oraz polskich słuchaczy. Ich nazwy to:

 • "The Never Story",
 • "DiCaprio 2",
 • "The Forever Story".

Ostatni album pojawił się w drugiej połowie 2022 roku. Jeśli chodzi o mixtape'y warto podkreślić, że poza wspomnianym wyżej "Cakewalk" raper wydał jeszcze trzy inne: "Cakewalk 2", "Route of Evil" oraz "Para Tu". Dochodzą do tego albumy kolaboracyjne: "Bears Like This", "Bears Like This Too", "Bears Like This Too Much" oraz "Spilligion". Pierwsze trzy wydane wraz ze Spillage Village, a ostatni ze Spillage Village i EarthGang. Na szczególne wyróżnienie zasługują również dwa albumy kompilacyjne: "Revenge of the Dreamers III" oraz "D-Day: A Gangsta Grillz Mixtape" (oba z Dreamville). 

J.I.D.: najpopularniejsze single

Czas najwyższy zabrać się za przeanalizowanie najpopularniejszych singli amerykańskiego rapera J.I.D. Każdy może mieć na ten temat swoje osobiste zdanie, ale wśród jego najbardziej cenionych singli znajdują się na pewno: 

 • "Underwear",
 • "Never",
 • "Off Deez",
 • "Costa Rica",
 • "Down Bad",
 • "Enemy",
 • "Surround Sound",
 • "Dance Now",
 • "Talk About Me".

Oczywiście wszystkie wspomniane wyżej utwory można sobie bez problemów odsłuchać na najpopularniejszych platformach społecznościowych i muzycznych. To jeden z najprostszych sposobów na poznanie muzyki J.I.D. 

J.I.D.: powiązani artyści & współpraca

J.I.D. spędził na rap scenie już kilka dobrych lat, więc zdążył już współpracować z wieloma cenionymi artystami i grupami. Wśród nich warto wymienić m.in.: Spillage Village, EarthGang, J. Cole, Bas, Young Nudy, Jace, Buddy, Ski Mask the Slump God, Smino, Kenny Beats, Denzel Curry, Conway The Machine, Dot Da Genius, Kenny Mason, Kid Cudi czy też Imagine Dragons. 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jak się nazywa i skąd pochodzi amerykański raper J.I.D.?
J.I.D. to oczywiście pseudonim artystyczny, a tak naprawdę raper nazywa się Destin Choice Route i urodził się w Atlancie (w stanie Georgia).
Jakie mixtape'y, albumy studyjne, kompilacyjne i kolaboracyjne ma na swoim koncie J.I.D.?
J.I.D. ma na swoim koncie trzy albumy studyjne: "The Never Story", "DiCaprio 2" oraz "The Forever Story". Dochodzą do tego albumy kompilacyjne: "Revenge of the Dreamers III" oraz "D-Day: A Gangsta Grillz Mixtape", kolaboracyjne: "Bears Like This", "Bears Like This Too", "Bears Like This Too Much" oraz "Spilligion" i mixtape'y: "Cakewalk", "Cakewalk 2", "Route of Evil" oraz "Para Tu".
Jakie są najpopularniejsze single rapera J.I.D.?
Najpopularniejsze single amerykańskiego rapera J.I.D. to z całą pewnością: "Underwear", "Never", "Off Deez", "Costa Rica", "Down Bad", "Enemy", "Surround Sound", "Dance Now" oraz "Talk About Me".
Z jakimi artystami i grupami współpracował/współpracuje J.I.D.?
J.I.D. współpracował/współpracuje m.in. z/ze: Spillage Village, EarthGang, J. Cole, Bas, Young Nudy, Jace, Buddy, Ski Mask the Slump God, Smino, Kenny Beats, Denzel Curry, Conway The Machine, Dot Da Genius, Kenny Mason, Kid Cudi czy też Imagine Dragons.
Z jakimi wytwórniami muzycznymi jest kojarzony J.I.D.?
J.I.D. jest kojarzony z trzema wytwórniami muzycznymi: Dreamville, Interscope oraz SinceThe80s.

Fani lubią też

Zobacz też