Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemaudioriverfame-mmasunrise-festival
Home Artysta Kuba Więcek

Kuba Więcek

Sprawdź wydarzenia
Kuba WięcekSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

wiek:
29 lat
data urodzenia:
29.10.1994
miejsce urodzenia:
Rybnik
dyscyplina:
Saksofonista, kompozytor jazzowy
social media:

Opis

Jakub Więcek to urodzony 29 października 1994 roku w Rybniku polski saksofonista oraz kompozytor, dla którego głównym gatunkiem muzycznym jest jazz. Jeden z większych profesjonalistów w całym kraju, dlatego nigdy nie może narzekać na brak ciekawych propozycji od innych artystów.

Kuba świetnie odnajduje się nie tylko w muzyce, ale też w podróżowaniu. Edukował się muzycznie m.in. w Amsterdamie oraz Kopenhadze, co przyczyniło się do tego, że został jednym z najlepszych saksofonistów w Polsce. Związany głównie z wydawnictwem Warner Music. Grał dla swoich fanów choćby w Warszawie i Poznaniu.

Rok 2017 i album „Another Raindrop”

Kariera Kuby Więcka zaczęła się oczywiście jeszcze przed rokiem 2017, ale to właśnie wtedy pojawił się album o nazwie „Another Raindrop”. Artyście towarzyszyli wybitny kontrabasista Michał Barański oraz perkusista Łukasz Żyta. Na płycie znalazły się m.in. takie kawałki, jak:

  • „Szkodnik”,
  • „Rhythm of Life”,
  • „Out from the Dark”,
  • „Epilogue”.

Kuba tworzył zarówno na saksofonie sopranowym, jak i altowym. Efekt powstania tego krążka? Fryderyk 2018 w kategorii Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku!

„Multitasking” w roku 2019

Czy Więcek zadowolił się tym niesamowitym sukcesem? Oczywiście sprawiło mu to wielką radość i satysfakcję, ale tworzył dalej i robił to w znakomity sposób. W 2019 roku na rynku ukazał się krążek zatytułowany „Multitasking” (znów z udziałem dwóch innych artystów – Barański + Żyta). Kolejny wielki hit!

Producentem drugiego krążka polskiego saksofonisty był Ignacy Gruszecki, a uczestniczył w nim również Marcin Masecki. Przykładowe numery? Chociażby „Eden”, „Jazz Masala” oraz „Wspomnienia starego kowala i jego los”. Tygodnik „Polityka” uznał ten album za najlepszą polską płytę 2019 roku.

Projekt „Berry” oraz udział w albumie „Masovian Mantra”

Rok 2019 był dla Kuby bardzo pracowity, ponieważ pracował wtedy także nad wspólnym projektem „Berry” z Mateuszem Gawędą. Zaproszeni do niego zostali też Max Mucha, Ralph Alessi i Moritz Baumgartner. Słuchacze mieli przyjemność zapoznać się z takimi numerami, jak:

  • „Small Talk”,
  • „Good Memories”,
  • „Dance, Dance Rock”,
  • „Oczekiwanie, egzekucja”,
  • „Stary, nie mam czasu”.

Więcek zna się z Michałem Barańskim od wielu długich lat, dlatego nie ma nic dziwnego w tym, że wziął udział w albumie kontrabasisty „Masovian Mantra” z 2022 roku. Jak się okazało był to strzał w dziesiątkę, ponieważ płyta dostała Fryderyka 2023 w kategorii Jazzowy Album Roku.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Gdzie i kiedy urodził się Kuba Więcek?
Jakub Więcek to wybitny polski saksofonista oraz kompozytor, specjalizujący się w jazzie. Urodził się 29 października 1994 roku w Rybniku. Gra na saksofonie altowym i sopranowym.
Z jakimi artystami współpracował już Kuba Więcek?
Kuba Więcek to bardzo ceniony w środowisku jazzowym artysta, dlatego zdążył już współpracować z tak wielkimi artystami, jak: Michał Barański, Łukasz Żyta, Marcin Masecki, Ignacy Gruszecki, Mateusz Gawęda, Ralph Alessi, Max Mucha czy też Moritz Baumgartner.
Jakie albumy i utwory ma na swoim koncie Kuba Więcek?
Saksofonista wydał do tej pory trzy albumy muzyczne. Debiutancki ukazał się w roku 2017 i nosił nazwę „Another Raindrop” (plus Barański i Żyta). Potem były jeszcze „Multitasking” (2019 – Barański, Żyta, producent Ignacy Gruszecki i gościnny udział Marcina Maseckiego) i „Berry” (2019, wspólny projekt z Mateuszem Gawędą + Alessi, Baumgartner i Mucha). Najciekawsze kawałki znajdujące się na tych albumach to m.in.: „Small Talk”, „Oczekiwanie, egzekucja”, „Szkodnik” oraz „Wspomnienia starego kowala i jego los”.
Jakimi laurami może się pochwalić Kuba Więcek?
Kuba Więcek cieszy się sporym uznaniem ze strony miłośników jazzu oraz całego środowiska muzycznego. Dowodem tego jest zdobycie kilku wartościowych nagród, w tym m.in. Fryderyka 2018 w kategorii Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku za płytę „Another Raindrop”. Miał też czynny udział w zdobyciu Fryderyka 2023 w kategorii Jazzowy Album Roku przez Michała Barańskiego za krążek „Masovian Mantra”, w którym uczestniczył.

Fani lubią też

Zobacz też