Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Robert Karaś

Robert Karaś

Robert KaraśSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

wiek:
35 lat
data urodzenia:
30.11.1988
miejsce urodzenia:
Elbląg, Polska
dyscyplina:
Polski triathlonista, mistrz i rekordzista świata w Ultra Triathlonie na dystansie potrójnego Ironmana i podwójnego Ironmana.
social media:

Opis

Robert Karaś to postać, która jest rozpoznawana przez niemal każdego. Uchodzi on za najlepszego triathlonistę na świecie, a ukończenie przez niego 10-krotnego Ironmana odbiło się szerokim echem nie tylko w Polsce, ale też za granicą. Karaś rozwija się jednak nie tylko jako triathlonista, ale również jako bokser.

Robert Karaś - kto to?

Główną pasją Roberta Karasia jest triathlon. Posiada on rekordy świata na dystansie podwójnego oraz potrójnego Ironmana, a w 2023 roku ukończył nawet 10-krotną wersję. Jego sukcesy sportowe są niezwykle liczne i w świecie triathlonu uchodzi on za prawdziwy wzór do naśladowania. Jego renoma została jednak nadszarpnięta za sprawą wyniku badań antydopingowych, które wykazały, że w trakcie pobijania niesamowitego rekordu Polak korzystał z nielegalnych substancji. Sam Karaś przyznał, że miał świadomość, iż sięga po nielegalną substancję, która w świecie sportu jest uznawana za doping. Niesamowity rekord Karasia w związku z oszustwem ma zostać unieważniony, jednak nie zmienia to faktu, że Karaś i tak znajduje się w gronie najpopularniejszych polskich sportowców, którzy są na językach całego świata. I choć nie zapisze się on na dobre w annałach historii, to i tak jest absolutnie topowym triathlonistą, posiadającym wiele sukcesów. 

Jakie sukcesy ma na koncie Robert Karaś?

Jednym z największych dokonań Roberta Karasia jest udział w pięciokrotnym Ironmanie w 2021 roku. Na meksykańskiej ziemi Karaś odniósł olbrzymi sukces, pokonując dotychczasowy rekord świata o blisko 5 godzin. Ważnym momentem w karierze triathlonisty był też sukces w Poniewieży. Na Litwie Karaś został rekordzistą świata na dystansie dwukrotnego Ironamana i pokonał swój własny rekord. Karaś brał także udział na turniejach w Niemczech czy Brazylii. Największym dokonaniem w jego dorobku był oczywiście 10-krotny Ironman, który przyniósł mu ogólnoświatową renomę, jednak wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że rezultat ten nie będzie brany pod uwagę z powodu zażycia nielegalnych substancji. Choć Karaś nie spodziewał się, że w jego organizmie substancja ta będzie aktywna podczas pokonywania niesamowitego rekordu, to wiedział, że zażywane suplementy są nielegalne. Wszystko to sprawia, że nie zapisze się on na dobre na kartach historii. 

Robert Karaś a FAME MMA

Pomimo pozytywnego wyniku w teście antydopingowym Karasia zobaczymy na nadchodzącej gali FAME MMA. Popularny triathlonista zmierzy się na niej z Kubą Nowaczkiewiczem. Dotychczas Karaś ma jedną stoczoną walkę, która zakończyła się jego jednogłośnym zwycięstwem. Zadebiutował on na gali FAME MMA 17, gdzie zmierzył się z Filipem Marcinkiem, czyli popularnym "Filipkiem". Od samego początku Karaś uchodził za zdecydowanego faworyta i jego fenomenalna wydolność rzeczywiście dała o sobie znać. Karaś nie pozostawił żadnych szans "Filipkowi" i pokonał go w bardzo widowiskowym stylu. Co ciekawe, Karaś miał zadebiutować na FAME MMA znacznie wcześniej, jednak jego plany pokrzyżowała kontuzja. Swoją pierwszą walkę na gali Karaś miał pierwotnie stoczyć w kwietniu 2022 roku, a jego rywalem miał być Adam Josef. Walka ta zapowiadała się niebywale ekscytująco, aczkolwiek nie doszło do niej, ponieważ Karaś doznał niespodziewanego urazu. W przypadku triathlonisty dobrze sprawdziło się jednak powiedzenie, co się odwlecze, to nie uciecze, ponieważ Karaś kilkanaście miesięcy później dostał możliwość sprawdzenia swoich sił w ringu.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Ile lat ma Robert Karaś?
Robert Karaś urodził się 30 listopada 1988 roku - ma w tej chwili 34 lata.
Ile wzrostu ma Robert Karaś?
Karaś mierzy 177 centymetrów.
Ile trwała walka Karasia z "Filipkiem"?
Walka ta trwała dokładnie 3 minuty.
Co w młodości robił Robert Karaś?
Robert Karaś w przeszłości był profesjonalnym strażakiem.
Czym interesuje się Robert Karaś?
Triathlonista - oprócz sportu - bardzo mocno interesuje się podróżami oraz eksplorowaniem świata.

Fani lubią też

Zobacz też