Hank von Hell

Hank von Hell

Hans Erik Dyvik Husby znany jako Hank von Hell lub Hank von Helvete to norweski muzyk najbardziej znany jako frontman zespołu Turbonegro, grupy łączącej glam rock, punk rock i hard rock w określany przez siebie "deathpunkowy" styl muzyczny. Artysta pojawi się w Polsce po raz pierwszy prezentując swój najnowszy album zatytułowany "Dead".

Hank von Hell  i rozwój kariery muzycznej 

Hank von Hell to były frontman powstałego w 1989 roku w Oslo zespołu Turbonegro. W 2009 roku napisał hit u boku norweskiej piosenkarki Marii Solheim. Utwór "Rom for alle" utrzymywał się na pierwszym miejscu list przebojów przez trzy tygodnie. 6 sierpnia 2011 powstał nowy zespół - Doctor Midnight & The Mercy Cult. Wraz z Hankiem grupa wydała jeden album zatytułowany "I Declare: Treason."

 

Swoją solową karierę rozpoczął 31 sierpnia 2011 roku wydając pierwszy singiel - "Bum to Bum". Była to zapowiedź nadchodzącej płyty "Egomania", która została wydana 2 listopada tego samego roku za pośrednictwem Sony Music/Century Media. Hank von Hell napisał swój pierwszy solowy album z pomocą  gitarzysty Erica Bachmana, znanego także jako Cat Casino. Artysta zapytany dlaczego postanowił powrócić na scenę odpowiedział - "Nadszedł czas, aby wrócić i rób to, co zawsze powinienem robić – ROCK."  W 2019 roku jego piosenka zatytułowana "Fake It" została wybrana do konkursu w Grand Prix Melodi, aby zaprezentować Norwegię na Konkursie Piosenki Eurowizji. 

Dyskografia Z zespołem Turbonegro: Never Is Forever (1994), Ass Cobra (1996), Apocalypse Dudes (1998), Scandinavian Leather (2003), Party Animals (2005), Retox (2007). Albumy solowe: Egomania (2018) Dead (2020).

Hank von Hell w Polsce

Hank von Hell w Polsce wystąpi po raz pierwszy. Dwa koncerty odbędą się 25 maja 2022 roku w Poznaniu w klubie u Bazyla oraz 26 maja 2022 roku w Warszawie w klubie Pogłos. Artysta zaprezentuje swój najnowszy album "Dead" ale nie zabraknie także utworów z jego debiutanckiej solowej płyty "Egomania". 

 

 

 

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Hank von Hell
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/