Na czasie

agnieszka-chylinskalil-tracyopener-festivaldawid-podsiadloto-krakow-tworzy-metamorfozydrift-masters
Home Artysta Fractal Universe

Fractal Universe

Fractal UniverseOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Fractal Universe to progresywny zespół metalowy, założony we Francji 2014 roku. Obecnie związany jest z wytwórnią Metal Blade Records. W skład grupy muzycznej wchodzą Vince Wilquin – gitarzysta, wokalista, saksofonista, Hugo Florimond – gitarzysta, Valentin Pelletier – basista, Clément Denys – perkusista.

 

Fractal Universe – o zespole

Swój pierwszy album, zatytułowany Engram of Decline, Fractal Universe wydał w 2017 roku, ale to na drugiej płycie, Rhizomes Of Insanity z 2019 roku, grupa muzyczna stworzyła jedne z najbardziej skomplikowanych muzycznie, tekstowo i emocjonalnie utworów progresywnego metalu XXI wieku.

 

Fractal Universe wiele koncertował, dołączając do Obscury w lutym/marcu 2020 roku. Była to jedna z ich ostatnich tras przed pandemią na świecie. Zespół podsycił tym pragnienia słuchaczy o nowych produkcjach i przyciągnął następnych zwolenników ciężkiej muzyki.

 

Kolejną płytą Fractal Universe był album The Impassable Horizon, z głębszym rytmem, mocniejszym brzmieniem i gitarowymi riffami. Zespół chciał podkreślić swój własny rozwój i pójść o krok dalej, niż na płycie Rhizomes. Jak mówią sami członkowie Fractal Universe, jest to złożony i wszechstronny album z mnóstwem chwytliwych utworów o bezpośredniej treści, wypełniony tajemniczymi, progresywnymi balladami, niesamowitymi solówkami na saksofonie oraz technicznie perfekcyjny. Płyta jest mocno zróżnicowana, bardzo dynamiczna, z czystymi wokalami. Jej wydźwięk jest określany jako mroczny i melancholijny.

 

Obecnie Fractal Universe pracuje nad kolejnymi występami na żywo. Szlifują grę na saksofonie, szkolą się wraz z Christianem Andreu z Gojira nad produkcją i scenografią i produkcją. Ich następne występy z pewnością będą niesamowitym doświadczeniem dla słuchaczy i wiernych fanów.

 

Zespół wydał do tej pory trzy pełne albumy: Engram of Decline (2017), Rhizomes of Insanity (2019) oraz The Impassable Horizons (2021). Muzycy mają na swoim koncie także EP-kę Boundaries of Reality, wydaną w 2015 roku.Fractal Universe – koncerty

Koncerty Fractal Universe przyciągają fanów ciężkiego brzmienia. Zespół wystąpił do tej pory w wielu krajach na świecie, m.in. we Francji, Szwecji, Norwegii, Serbii, Niemczech, Czechach, Finlandii, Danii, Słowacji, na Węgrzech, w Bułgarii, we Włoszech, w Estonii i wielu innych. Pojawił się na festiwalach muzycznych Mennecy Metal Fest, Bang Your Head!!!, Spirit in Black Bonfire Festival.

 

Fractal Universe w Polsce pojawił się dwukrotnie. Gościł w klubie Proxima w Warszawie oraz w Krakowie, w klubie Kwadrat, w 2020 roku, obok zespołów, takich jak obok Obscura, God Dethroned, Thulcandra.

 

Fractal Universe – koncerty 2022

A już niebawem – Fractal Universe – koncerty 2022. Gdzie w najbliższym czasie zagra grupa muzyczna? Ponownie – w wielu krajach europejskich, m.in. w Wielkiej Brytanii, w Niemczech, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Francji, Belgii, Szwajcarii, Austrii, Hiszpanii i wielu innych państwach.

 

Kiedy Fractal Universe w Polsce? Już niebawem! Zespół pojawi się we Wrocławiu, w klubie Akademia w październiku 2022 roku. Wystąpi obok zespołu Evergrey. Bilety na wydarzenie to jedyna gwarancja możliwości uczestnictwa w wydarzeniu. Nie przegap swojej szansy!

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jakie albumy wydał dotychczas zespół Fractal Universe?
Zespół Fractal Universe wydał do tej pory albumy Engram of Decline (2017), Rhizomes of Insanity (2019) oraz The Impassable Horizons (2021).
Jaką muzykę tworzy zespół Fractal Universe?
Zespół Fractal Universe tworzy muzykę określaną jako progresywny metal.
Kiedy zaczęła się kariera zespołu Fractal Universe?
Kariera zespołu Fractal Universe zaczęła się w 2014 roku.

Fani lubią też

Zobacz też