Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Artysta Eva Gevorgyan

Eva Gevorgyan

Eva GevorgyanOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Eva Gevorgyan to pochodząca z Rosji, zaledwie 17-letnia pianistka, będąca uczennicą Natalii Trull w Centralnej Szkole Muzycznej w Moskwie. Ma za sobą udział w międzynarodowych konkursach, w ponad 40 zdobyła tytuł laureatki. Została uhonorowana również nagrodą w kategorii „Discovery” programu International Classical Music Awards.

Eva Gevorgyan - informacje o artystce 

Eva Gevorgyan występowała na salach amerykańskich, rosyjskich i europejskich. Niezwykły talent oraz pasja Evy doprowadziły ją do finału Konkursu Chopinowskiego, ale ostatecznie udział zakończyła z wyróżnieniem, chociaż wielu widziało ją w czołówce. Eva obecnie koncertuje w Polsce- ma za sobą występ w Katowicach i Krakowie. 

Zagrała wraz z lauratem Konkursu Chopinowskiego- Brucem Liu, koncert w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Koncert, na który bilety wyprzedały się jeszcze przed ogłoszeniem zwycięzców, był rozpoczęciem trasy Bruce'a Liu. Podczas występu Bruce Liu zagrał I Koncert fortepianowy e-moll op. 11, który zapewnił mu w finale 1. miejsce, natomiast Eva zaprezentowała utwory z III etapu: Fantazję f-moll, Mazurki op. 17 oraz II Sonatę b-mol. 27 października, Eva wzięła również udział w recitalu w Filharmonii Krakowskiej, zyskując owacje na stojąco. To jeden z wielu koncertów, na które Eva dostała zaproszenie w Polsce. 


Jak przyznaje sama Ewa, udział w Konkursie Chopinowskim- zmienił jej życie. Już dostaje kolejne propozycje występów na całym świecie. 2022 rok na pewno będzie dla niej intensywnym czasem koncertów! Eva Gevorgyan została bardzo dobrze przyjęta w Polsce, ma tu rzesze fanów, do których grona zaliczamy się i my. 

Eva Gevorgyan - Koncert Chopinowski

XVIII edycja Konkursu Chopinowskiego wzbudziła mnóstwo emocji. Mieliśmy okazję poznać wielu wspaniałych artystów i odkryć nowe talenty. Wielki zachwyt wzbudziła młodziutka Eva Gevorgyan, a internauci z zainteresowaniem śledzą jej dalsze losy, doceniając jej kunszt i niezwykłą dojrzałość.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też