Erykah Badu

Erykah Badu

Erykah Badu koncert online! Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie podczas, którego będzie można usłyszeć wspaniałe utwory artystki wykonane na żywo. Stream poniżej. 

 

 

Erykah Badu czyli Erica Abi Wright to amerykańska wokalistka soulowa i autorka piosenek. Urodziła się w 1971 roku w Dallas w Teksasie. Studiowała na Grambling State University w Luizjanie, ale przerwała naukę, by skupić się na karierze muzycznej. Przyjęła pseudonim Erykah Badu, ponieważ Erica kojarzyło jej się z imieniem niewolnika, a Badu było jej ulubionym dźwiękiem scatu. Zaczęła koncertować wraz ze swoim kuzynem Robertem "Free" Bradfordem i nagrała demo, które przyciągnęło uwagę producenta Kedara Massenburga.

Debiutancka płyta Baduizm

W lutym 1997 roku ukazała się debiutancka płyta Baduizm. Zebrał on entuzjastyczne recenzje krytyków i osiągnął sukces komercyjny. Pokrył się potrójną platyną w Stanach Zjednoczonych oraz złotem w Kanadzie i Wielkiej Brytanii. Przyniósł także artystce dwie nagrody Grammy – za najlepszy album R&B oraz za piosenkę On & On”. Inne popularne utwory to Next Lifetime” oraz „Appletree”. Po wydaniu krążka Badu koncertowała w Stanach, Kanadzie, Brazylii i Wielkiej Brytanii.

 

Kolejna płyta - „Mama's Gun” została wydana w listopadzie 2000 roku. Zawierała elementy funku, soulu i jazzu i wylansowała hit „Bag Lady”. Pokryła się platyną w Stanach, a także złotem w Kanadzie, Japonii i Holandii.

 

Ostatnie płyty Badu to „New Amerykah Part One (4th World War)” z 2008 roku oraz „New Amerykah Part Two (Return of the Ankh)” z 2010 roku. Pochodzą z nich piosenki takie jak „Soldier”, „Window Seat”, „Gone Baby” czy „Don't Be Long”.

Koncerty Erykah Badu 

Erykah Badu w Polsce wystąpiła kilkukrotnie, w tym w warszawskim Parku Sowińskiego w 2011 roku. Koncerty Erykah Badu za każdym razem przyciągają rzesze wiernych fanów wyjątkowego głosu artystki.

 

Erykah Badu - Często zadawane pytania

  • Erica Abi Wright, urodzona 26 lutego 1971 roku w Dallas jest amerykańską wokalistką, tworzącą muzykę w gatunku soul i hip-hop.
  • Artystka kilkukrotnie wystąpiła w Polsce, po raz pierwszy można było ją ujrzeć 10 grudnia 2003 roku w ramach trasy koncertowej "Worldwide Underground" wystąpiła w warszawskiej Sali Kongresowej. Jej ostatni występ w Polsce odbył się 25 marca 2019 roku podczas Szczecin Jazz.
  • Pierwszym, debiutanckim albumem wydanym przez artystkę był "Baduizm" wydanym 11 lutego 1997 roku przez wytwórnię Kedar. Album uzyskał status 3. krotnej platyny oraz znalazł się na pierwszym miejscu listy Top R&B/Hip-Hop Albums.
  • Po raz pierwszy artystka zadebiutowała w filmie Blues Brother 2000, wydanego w 1998 jako Królowa Mousette, kolejną produkcją filmową, w której wystąpiła Erykah Badu, był film "The Cider House Rules", gdzie odgrywała rolę Rose Rose.
  • Erykah Badu jest matką trójki dzieci. Pierwszym z nich jest Seven Sirius Benjamin, urodzony 18 listopada 1997 roku. 5 lipca 2004 roku urodziła się jej córką Puma Sabti Curry, a 1 lutego 2009 Erykah Badu urodziła drugą córkę, która nazywa się Mars Merkaba Thedford.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Erykah Badu
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/