Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Lana Del Rey

Lana Del Rey

Lana Del ReySzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

wiek:
38 lat
data urodzenia:
21.06.1985
miejsce urodzenia:
Nowy Jork, USA
dyscyplina:
piosenkarka, kompozytorka, poetka i autorka tekstów piosenek
social media:

Opis

Zapraszamy do obejrzenia występu Lany Del Ray, podczas Glastonbury 2014. Artystka zaprezentowała utwór Video Games. Stream poniżej. 

 

 

Lana Del Rey czyli Elizabeth Woolridge Grant to urodzona w 1985 w Nowym Jorku - amerykańska wokalistka indierockowa, kompozytorka i autorka tekstów piosenek. Jej pseudonim artystyczny jest połączeniem imienia hollywoodzkiej gwiazdy Lany Turner i nazwy Forda Del Rey. Nazywana gangsta Nancy Sinatra (ang. „gangsterska Nancy Sinatra”) przez krytyków muzycznych. Była wielokrotnie nominowana do nagrody Grammy. W 2015 roku otrzymała nominację do Złotego Globu w kategorii „Najlepsza piosenka” za utwór „Big Eyes” wykorzystany w filmie Wielkie oczy. 

Rozwój kariery Lany Del Rey

Jej debiut miał miejsce w 2005 roku, wtedy pojawiła się płyta Lany Del Rey Born to Die, która sprzedała się w nakładzie 7 milionów egzemplarzy na całym świecie. Jej następna płyta Ultraviolence – w ponad milionowym nakładzie.

 

W 2011 roku miała miejsce premiera utworu „Video Games”, która odbyła się za pośrednictwem internetu. W sierpniu udostępniła w serwisie YouTube stworzony do tego utworu teledysk. Piosenka została określona mianem „najlepszego nowego utworu”

 

W grudniu 2011 roku opublikowała na YouTube drugi oficjalny singiel, „Born to Die”, a dwa tygodnie później opublikowała teledysk do piosenki, którego reżyserem był Woodkid. Album o tym samym tytule ukazał siię 30 stycznia 2012 roku.  Lana Del Ray Łącznie wydała 6 albumów studyjnych 5 mini albumów oraz zrealizowała 23 teledyski.

Koncerty Lany Del Ray

Lana del Rey cieszy się wielką popularnością na całym świecie. Jej elektryzujący głos zjednał sobie wielu fanów. Z tego powodu koncerty Lany Del Ray to wyczekiwane wydarzenia, które przyciągają osoby z całego świata, nic więc dziwnego, że bilety na koncert Lany Del Ray wyprzedają się w zawrotnym tempie. 

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, fot. Justin Higuchi, CC-BY-SA 2.0

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.
Lana Del Rey – kulisy powstania wielkiego hitu

27.05.2024

MuzykaHistoria jednej piosenki

Lana Del Rey – kulisy powstania wielkiego hitu

FAQ

Kiedy urodziła się Lana Del Rey?
Lana Del Rey, a właściwie Elizabeth Woolridge Grant urodziła się 21 czerwca 1985 roku w Nowym Jorku. Jest piosenkarką, kompozytorką oraz autorką tekstów piosenek.
Jak wyglądała młodość Lany Del Rey?
Elizabeth dorastała wraz z dwójką rodzeństwa w Lake Placid. W młodości uczęszczała do katolickiej szkoły podstawowej i była kantorem w chórze kościelnym. W wieku 14 lat uzależniła się od alkoholu. Gdy ukończyła 15 lat, w ramach kuracji odwykowej, wyjechała z Lake Placid do prywatnej szkoły z internatem w Connecticut.
Jaką muzykę tworzy Lana Del Rey?
Lana Del Rey tworzy muzykę w gatunku pop/rock. Jej muzyka znana jest z kinowego stylu, utwory są pełne tematów tragicznych romansów. Krytycy muzyczni nazywają ją "gangsterską Nancy Sinatrą".
Jaki był pierwszy album wydany przez Lane Del Rey?
Pierwszy, debiutanckim albumem Lany Del Rey, jest album pod tytułem "Lana Del Ray A.K.A. Lizzy Grant". Został on wydany 4 stycznia 2010 roku przez niezależną wytwórnię płytową 5 Points Records.
Jaki jest ostatni album wydany przez Lanę Del Rey?
Artystka posiada na swoim koncie sześć albumów studyjnych, ostatnim z nim jest "Norman Fucking Rockwell", który został wydany 30 sierpnia 2019 roku. Album został nominowany do Grammy Award 2020 w kategorii Album Roku.

Fani lubią też

Zobacz też