Earl Sweatshirt

Earl Sweatshirt

Earl Sweatshirt to amerykański raper, który jest uznawany za jedno z największych objawień hip-hopu XXI wieku. Zaczynał już od najmłodszych lat, dzięki czemu przez lata twórczości zebrał pokaźną liczbę fanów. Niemalże każdy jego album jest ciepło przyjmowany nie tylko przez publikę, ale także krytyków. Najnowszy Earla album nosi tytuł "Sick!" i zebrał mnóstwo pozytywnych recenzji.

Historia Earla Sweatshirta

Earl Sweatshirt, a właściwie Thebe Neruda Kgositsile, bo tak naprawdę nazywa się ten artysta, urodził się 24 lutego 1994 roku w Chicago w stanie Illinois w USA. Jest synem akademickiej profesorki z dziedziny prawa oraz działacza politycznego, dlatego przed młodym chłopcem były stawiane wysokie wymagania już od najmłodszych lat. Niestety ojciec Earla szybko zostawił rodzinę, dlatego pieczę nad jego wychowaniem pełniła głównie matka.

 

Earl Sweatshirt po raz pierwszy zaczął rapować już w siódmej klasie. Grał wówczas pod pseudonimem Sly Tendencies i umieszczał swoje utwory na MySpace. Następnie stworzył ze swoimi kolegami trio The Backpackerz. Zamierzał z nimi wydać płytę, która ostatecznie jednak nie powstała. Wkrótce jednak został zauważony na MySpace przez Tylera, the Creatora, dzięki któremu dołączył do grupy Odd Future. Wtedy wydał także swój debiutancki mixtape, który został bardzo dobrze przyjęty przez krytyków. Earl Sweatshirt przestał jednak tworzyć. Dlaczego? Zabroniła mu tego jego matka, która wysłała go do szkoły z internatem dla zagrożonych chłopców. Zauważyła bowiem, że młodzieniec ma problem z narkotykami.

 

Przed ukończeniem osiemnastego roku życia Earl wrócił jednak do muzyki i ponownie zaczął nagrywać z Odd Future. Wtedy na dobre rozpoczęła się jego kariera muzyczna. Obecnie artysta związany jest z wytwórnią Columbia Records i regularnie wydaje kolejne albumy.

Earl Sweatshirt - dorobek muzyczny

Earl Sweatshirt ma na swoim koncie cztery albumy studyjne. Ostatni z nich ujrzał światło dzienne w 2022 roku i nosi tytuł "Sick!".

 

Znalazło się na nim 10 utworów i są to:

 • Old Friend;
 • 2010;
 • Sick!;
 • Vision;
 • Tabula Rasa;
 • Lye;
 • Lobby;
 • God Laughs;
 • Titanic;
 • Fire in the Hole.

Podobnie jak poprzednie albumy Earla Sweatshirta ten również zdobył uznanie fanów i krytyków. Na podstawie recenzji z serwisu  Metacritic otrzymał 86 punktów na 100 możliwych, co jest bardzo wysoką notą. Recenzenci doceniają, że każdy utwór na płycie jest doskonale przemyślany i intencjonalny. Podkreślają również, że to najlepszy z dotychczasowych krążków artysty, w którym brzmi on wyjątkowo mocno.

 

Twórczość Earla Sweatshirta jest także doceniana przez światowe organizacje muzyczne. Był nominowany do takich nagród jak BET Hip Hop Awards w kategorii "Debiut Roku" i Grammy Awards w kategorii "Album Roku". Ponadto wygrał także MtvU Woodie Awards w kategorii "Breaking Woodie".

 

Występy i koncerty Earla Sweatshirta

Earl Sweatshirt ze względu na swoją międzynarodową popularność koncertuje na całym świecie. Pod sceną jest w stanie zgromadzić setki fanów, którzy chcą na żywo posłuchać jednego z największych objawień hip-hopu. Artysta jest także zapraszany na festiwale. Do tej pory można go było usłyszeć na takich wydarzeniach jak m.in. Day N Vegas w USA, Laneway Festival w Nowej Zelandii, Cape Town International Jazz Festival w Afryce Południowej, a także na Orange Warsaw Festival w Polsce.

 

W 2022 roku Earl Sweatshirt również zagra w Polsce, gdzie kolejny raz pojawi się na Orange Warsaw Festival. Wydarzenie odbędzie się w dniach 3-4 czerwca, a bilety na koncert wciąż są jeszcze dostępne.

 

Z kim współpracuje Earl Sweatshirt?

Earl Sweatshirt współpracuje z wieloma cenionymi artystami międzynarodowej sceny muzycznej. W trakcie swojej kariery nagrywał m.in. z:

 • Tylerem, the Creatorem - amerykańskim raperem, który zwrócił na Earla uwagę, kiedy młody artysta umieszczał swoje kawałki na MySpace;
 • Domo Genesis i Hodgy Beatsem - nagrał z nimi utwór "PNCINTLOFWGKTA";
 • Frankiem Oceanem - Earl pojawił się na jego debiutanckim albumie w utworze "Super Rich Kids";
 • Flying Lotus - Earl wystąpił w jego utworze "Between Friends".

Earl Sweatshirt - Często zadawane pytania

 • Prawdziwe imię Earla Sweatshirta to Thebe Neruda Kgositsile.
 • Earl Sweatshirt urodził się 24 lutego 1994 roku, a więc w 2022 roku skończył 28 lata.
 • Earl Sweatshirt urodził się i wychował w Chicago, w stanie Illinois w USA.
 • Najnowsza płyta Earl Sweatshirt nosi tytuł "Sick!" i powstała w 2022 roku.
 • Earl Sweatshirt współpracuje z wieloma cenionymi artystami. Często pojawia się na ich płytach, ale także zaprasza muzyków do swoich kawałków. Mogliśmy go usłyszeć m.in. z Tylerem, the Creatorem, Domo Genesis, Hodgy Beatsem, Frankiem Oceanem czy Flying Lotus.
 • Aktualnie doniesienia medialne wskazują, że Earl Sweatshirt jest singlem. Natomiast w lipcu 2021 roku artysta ogłosił na Twitterze, że urodził mu się syn.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Earl Sweatshirt
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/