Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfestivaland-by-the-mfame-mmasunrise-festival

Dotan

Sprawdź wydarzenia
DotanOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Dotan, czyli Dotan Harpenau to holendersko-izraelski wokalista, multiinstrumentalista i producent muzyczny. Urodził się w Jerozolimie 26 października 1986 roku. Kiedy miał rok przeniósł się z rodzicami do Amsterdamu. Popularność na świecie zdobył wydając singiel Home, w Polsce rozpoznawalny jest dzięki kawałkowi Numb, który znalazł się na szczycie listy AirPlay – Top. Koncerty Dotana cieszą się dużą popularnością wśród fanów, których przyciąga niezwykła atmosfera wydarzeń.

 

Dotan – muzyka

Dotan wydał swój debiutancki singiel Since I Saw You w 2009 roku – nie przyniósł mu on jednak większej popularności. Postanowił zawiesić działalność muzyczną na 2 lata. Do pracy powrócił w 2011 roku – wówczas na rynku ukazały się jego dwa nowe single: This Town oraz Where We Belong. Trafiły na holenderską listę przebojów. Promowały również debiutancki album Dotana Dream Parade, wydany w 2011 roku. Krążek znalazł się na 55. miejscu listy Album Top 100, stworzonej przez Dutch Charts.

 

Po trzyletniej przerwie Dotan stworzył kolejny album – 7 Layers, który również zagościł na listach przebojów – w Niemczech, Belgii oraz Holandii, gdzie zdobył podwójną platynę. Singlem promującym płytę był utwór Home. Największą popularność artysta zdobył dzięki produkcji był hit Numb, który rozbrzmiewał w stacjach radiowych w Belgii, Białorusi, Łotwie, Mołdawii, Szwajcarii, Włoszech i Holandii. Znalazł się na szczycie listy AirPlay – Top w Polsce, a także w Gorącej 20 i Popliście. Singiel Numb promował kolejną płytę Dotana wydaną w 2020 roku.

 

6 listopada 2020 roku ukazał się kolejny singel Dotana, There Will Be a Way, który cieszył się dużą popularnością w Monako i Holandii. Znalazł się na liście przebojów Polskiego Radia Pomorza i Kujaw. W tym samym roku wystąpił w utworze Hook n Sling oraz Galantis Never Felt a Love Like This, zanotowanym w Hot 100 Billboard.

 

Trzeci album Dotana ukazał się w 2021 roku, pod tytułem Satellites. Można zakupić go w kilku formatach: streaming, digital download, na płycie gramofonowej oraz kompaktowej. Zdobył 14. miejsce na liście Dutch Album Top 100. Promują go single There Will Be a Way, Mercy, Satellites oraz znany szerszej publiczności – Numb.

 

Dotan – koncerty

Dotan koncertuje po całym świecie, głównie w Europie. Miał okazję występować m.in. w Belgii, Hiszpanii, Szwajcarii, Irlandii, Danii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji. Pojawił się również w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Pojawiał się na festiwalach muzycznych: Appelpop, SWR3 New Pop Festival, Pinkpop, Gurtenfestival, Brave Festival, Brabant, Open Air, Fields of Joy i wielu innych. Dotan w Polsce pojawił się w 2017 roku, gdzie wystąpił w klubie Meskalina w Poznaniu. Bilety na wydarzenie wyprzedały się błyskawicznie – artysta cieszy się tu dużą popularnością.

 

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jakie albumy wydał dotychczas Dotan?
Dotan wydał dotychczas albumy Dream Parade (2011), 7 Layers (2014) oraz Satellites (2021).
Jaką muzykę tworzy Dotan?
Dotan tworzy muzykę pop oraz indie.
Kiedy zaczęła się kariera Dotana?
Kariera Dotana zaczęła się w 2009 roku, kiedy artysta wydał swój pierwszy singiel – Since I Saw You.

Fani lubią też

shared.seo-section-link.seeAlso