Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinskadawid-podsiadlo
Home Artysta Christine and the Queens

Christine and the Queens

Christine and the Queens OpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Christine and the Queens czyli Heloise Letissier to urodzona w 1988 roku francuska wokalistka oraz songwriterka tworząca swoją muzykę w stylu indie pop oraz synthpop.

Christine and the Queens początek kariery 

Od 2012 roku artystka współpracuje z niezależną wytwórnią Because Music,  która wydała większość jej utworów.  Twórczość Christine and the Queens łączy w sobie muzykę, performance szkiców oraz fotografii.

Heloise Letissier studiowała wiedzę o teatrze, nauka ta pozwoliła nabrać jej nowego podejścia zarówno w stosunku do samej sztuki, jak i do świata.


Podczas podróży do Londynu wielkie  wrażenie zrobiły na niej występy lokalny muzyków drag queen – szczególnie Russelli, która akompaniowała jej w jednym z późniejszych koncertów. Londyńskie drag queen w późniejszym czasie stały się jej „Queens”, wchodząc w skład nowo zawiązanej formacji muzycznej. Letissier w wielu utworach porusza tematy społeczności transseksualnej, opisując rodzaj tworzonej przez siebie muzyki jako „freakpop”.

W 2012 roku Christine and the Queens wydali swoje pierwsze EP, które zdobyły pozytywne komentarze  swoim świeżym podejściem. Były to debiutancki Misericorde i Mac Abbey 

Christine and the Queens wystąpi n aOpen'er Festival 2023 w Gdyni już 28 czerwca!

 

Źródło zdjęcia artystki: Universal Music Polska


Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też