Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

BirdPen

BirdPenOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Zespół BirdPen to grupa muzyczna, tworząca alternatywny elektroniczny rock. W jej skład wchodzi dwójka artystów – Dave Pen (wokalista oraz gitarzysta bandu Archive) oraz Mike Bird (gitarzysta i keybordzista). Zespół powstał w 2003 roku. Już niebawem – bo w przyszłym roku – koncert BirdPen odbędzie się w Polsce, we Wrocławiu i w Poznaniu.

BirdPen – brytyjski zespół

Twórcy Birdpen na początku swojej działalności wydali pięć minialbumów: Discussing Robots – Dig That Hole (2003), Fake Kid (2005), Be Yourself (2006), One in Fifty-Four (2007), Breaking Precedent (2008). Pierwszym pełnym krążkiem zespołu BirdPen była płyta On/Off/Safety/Danger, wydana w 2009 roku. Band wyruszył wówczas w trasę koncertową Archive's Controlling Crowds po Europie.

 

Kolejnym albumem brytyjskiego zespołu BirdPen był Global Lows, wydany w 2012 roku, nominowany do nagrody IMPALA w kategorii Najlepszy europejski album niezależny. Następnie w dorobku artystów pojawiła się płyta In The Company of Imaginary Friend (2015), wyprodukowana dzięki JAR Records/Fintage Music. Czwarty album grupy ukazał się w 2016 pod tytułem O’Mighty Vision, natomiast kolejny – There’s Something Wrong With Everything – w 2018 roku. BirdPen koncertuje dla swojej publiczności z ogromną przyjemnością, czerpiąc niezwykłą energię od fanów.

 

Najnowszym dziełem BirdPen jest krążek All Function One, powstały w okresie pandemii. Tematem przewodnim albumu jest izolacja i towarzyszący jej strach przed otoczeniem. Jak podkreślają sami autorzy – utwory muzyczne opowiadają o ludziach zagubionych we własnych myślach, ale także o nadziei na powrót do normalności. Ostatnia płyta BirdPen wydana została w 2021 roku przez Jar Records. Jej producentem był Frank Arkwright. 

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kto wchodzi w skład brytyjskiego zespołu BirdPen?
W skład brytyjskiego zespołu BirdPen wchodzi dwóch artystów – Dave Pen – gitarzysta i piosenkarz oraz Mike Bird – keybordzista i gitarzysta.
Jaką muzykę tworzy zespół BirdPen?
Zespół BirdPen tworzy muzykę określaną jako alternatywny elektroniczny rock. To zestawienie klasycznych nut gitarowych i klawiszowych z nowoczesną elektroniką, uzupełniane niezwykłym wokalem Dave’a Pena. Grupa porównywana jest do zespołów Pink Floyd i Radiohead. Inspiracją dla artystów jest Muse i Echo And The Bunnymen.

Fani lubią też

Zobacz też