Na czasie

voucher-kinowy-heliosagnieszka-chylinskakswopener-festivaldawid-podsiadlovan-gogh
Home Artysta Billy Talent

Billy Talent

Billy TalentOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Zespół Billy Talent założony został w 1993 roku w Mississauga, w Ontario. Członkowie grupy muzycznej po raz pierwszy spotkali się w szkole średniej Our Lady of Mount Carmel. Stworzyli wówczas pierwszą kapelę The Other One, która nieco później zmieniła nazwę na Pezz. Nagrali wówczas dwie EP-ki - Demoluca (1994), Dudebox (1995) oraz album studyjny Watoosh! (1999).

Billy Talent - muzyka

W 2001 roku Pezz ponownie zmienili nazwę zespołu i od tamtej pory, działają jako Billy Talent. W skład grupy muzycznej wchodzą Ben Kowalewicz – wokalista, Ian D'Sa – gitarzysta, wokalista wspierający, Jonathan Gallant – gitarzysta basowy, wokalista wspierający, Aaron Solowoniuk – perkusista.

 

Nazwa zespołu – Billy Talent – związana jest z filmem Hard Core Logo. Opowiada on o zespole z lat 70., który spotyka się po 20 latach rozłąki i wyrusza w trasę koncertową. Nazwa nie jest jednak związana z imieniem żadnego z członków zespołu, co często błędnie zakładają nowi słuchacze.

 

Billy Talent nagrali do tej pory 6 albumów studyjnych. Jeszcze jako zespół Pezz stworzyli album Watoosh! (1999), następnie – już pod obecną nazwą – Billy Talent (2003), który znalazł się na 6. miejscu kanadyjskiej listy albumów i otrzymał trzykrotną platynę. Został również nagrodzony za Najlepszy Album Roku i Najlepszy Zespół Roku 2003. Kolejnymi albumami artystów były krążki Billy Talent II (2006), Billy Talent III (2009), Dead Silence (2012) oraz Afraid of Heights (2016). Muzycy inspirowali się wieloma znanymi zespołami, m.in. Rage Against the Machine, The Clash i Jane’s Addiction.

Billy Talent - koncerty

Koncerty Billy Talent przyciągają przed scenę publiczność z całego świata. Bilety na wydarzenia zespołu cieszą się dużą popularnością. Grupa muzyczna grała na całym świecie, od Stanów Zjednoczonych, przez Kanadę, Japonię, Australię aż po kraje europejskie – Niemcy, Szwajcarię, Belgię, Austrię, Wielką Brytanię i wiele innych. Pojawiali się na festiwalach muzycznych, m.in. Leeds Festival, Festival Of Lights, Bamboozle Festival, Soundwave Festival, Download Festival.

 

Zespół Billy Talent pojawił się kilkukrotnie również w Polsce. Ich pierwsza wizyta miała miejsce w Warszawie, w klubie Proxima, w 2008 roku. Potem kilkakrotnie pojawiali się ponownie w stolicy, m.in. w klubie Progresja i Stodoła oraz w Krakowie i w Poznaniu. Wystąpili na Ursynaliach w 2012 roku, obok Awolnation, Benny Benassi, Limp Bizkit, Mastodon, Nightwish.

Billy Talent – koncerty 2022

A już niebawem – Billy Talent w Polsce – ponownie! Zespół zagra u nas dwukrotnie w czerwcu 2022 roku – w Krakowie w klubie Studio oraz w Warszawie w Progresji. Aby móc spotkać się z ukochanymi artystami na żywo wystarczy kupić bilet – to jedyna gwarancja miejsca.

 

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jakie albumy Billy Talent ukazały się dotychczas na rynku?
Albumy Billy Talent, które ukazały się dotychczas na rynku to: Watoosh! (jako zespół Pezz, 1999), Billy Talent (2003), Billy Talent II (2006), Billy Talent III (2009), Dead Silence (2012) oraz Afraid of Heights (2016). Ponadto, stworzyli sześć EP-ekL Demoluca (jako Pezz, 1994), Dudebox (jako Pezz, 1995), Try Honesty (2001), Try Honesty/Living in the Shadows (2003), Rusted from the Rain (2009) oraz iTunes Session (2010).
Kto wchodzi w skład kanadyjskiego zespołu Billy Talent?
W skład kanadyjskiego zespołu Billy Talent wchodzą: wokalista Ben Kowalewicz, gitarzysta i wokalista wspierający Ian D’Sa, gitarzysta basowy i wokalista wspierający Jonathan Gallant oraz perkusista Aaron Solowoniuk.
Jaką muzykę tworzy zespół Billy Talent?
Zespół Billy Talent tworzy muzykę określaną jako połączenie rocka alternatywnego, pop punk, punk rock oraz post hardcore.

Fani lubią też

Zobacz też