Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemtaylor-swift-resale-sellsun-festivalfame-mma
Home Artysta Anna Świątczak

Anna Świątczak

Sprawdź wydarzenia
Anna ŚwiątczakSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

wiek:
47 lat
data urodzenia:
30.03.1977
miejsce urodzenia:
Lubliniec
dyscyplina:
Piosenkarka pop
social media:

Opis

Anna Świątczak jest polską piosenkarką i prezenterką telewizyjną, która urodziła się 30 marca 1977 r. w Lublińcu. Szczególnie znana jest ze swojej współpracy z popularnym zespołem Ich Troje.

 

 

Początek kariery

Anna od dzieciństwa była mocno związana z muzyką – przez osiem lat uczęszczała do lokalnej podstawowej szkoły muzycznej. Naukę kontynuowała później w Warszawie, w Szkole Muzyki Rozrywkowej i Jazzu I i II st. im. Krzysztofa Komedy. Pierwszy raz przed szeroką publicznością wystąpiła w wieku 15 lat, na festiwalu muzycznym "Słowiański Bazar", który odbywał się w Zielonej Górze. Zaśpiewała wtedy z zespołem Wiolinki. W 1993 r. Anna Świątczak wraz z koleżankami założyła zespół Kurki Z Jednej Dziurki, który grał punk rocka.

Dwa lata później, w 1995 r., wygrała odcinek popularnego programu rozrywkowego "Szansa na sukces", a w 1996 r. została zdobywczynią nagrody telewidzów w konkursie "Debiuty" na 33. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Ich Troje

W 2003 r. z zespołu Ich Troje odeszła wokalistka Justyna Majkowska, a jej miejsce zajęła Anna Świątczak, wraz z Michałem Wiśniewskim i Jackiem Łągwą tworząc znany zespół. Już rok później, w 2004 r. Wiśniewski ogłosił informację o rozwiązaniu zespołu, jednocześnie zapowiadając wydanie ostatniej płyty i serię koncertów. 21 czerwca 2004 r. Anna wraz pozostałymi członkami Ich Troje wydała album studyjny "6-ty ostatni przystanek", który uzyskał status złotej płyty. W 2006 r. nastąpiła reaktywacja zespołu. Odbyli trasę koncertową i reprezentowali Polskę na 51. Konkursie Piosenki Eurowizji.

18 grudnia 2006 r. został wydany siódmy album studyjny zatytułowany "7 grzechów głównych". Niedługo później wyruszyli w trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, gdzie grali dla Polonii. 13 grudnia 2008 r. ukazał się kolejny studyjny album Ich Troje – "Ósmy obcy pasażer".

W grudniu 2010 r. Anna Świątczak opuściła zespół.

Solowa kariera muzyczna i telewizyjna

Anna Świątczak wydała swoją pierwszą płytę solową 9 października 2009 r. i zatytułowała ją "Aniqua", natomiast kilka lat później, w 2016 r. wydała studyjny album zatytułowany "Mińska LIFE". Płyta ta powstała we współpracy ze Społecznością Chrześcijańską Południe.

Rok później, w czerwcu 2017 r. została prowadzącą religijnego talk-show "Punkt zwrotny", który emitowany był w chrześcijańskiej telewizji TBN Polska. W 2017 r. powstał kolejny album Anny Świątczak pt. "Pierwszy".

W 2020 r. ponownie dołączyła do zespołu Ich Troje jako wokalistka. W tym samym czasie założyła formację muzyczną Anka, razem z Robertem Kurpiszem i Piotrem Aleksandrowiczem. Wydali oni razem singiel "Z każdą chwilą złą", który zajął drugie miejsce w konkursie "Debiutów" na 59. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

W lipcu 2022 r. wydany został kolejny album studyjny Ich Troje zatytułowany "Projekt X".

Źródło zdjęcia: PAP

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Z jakimi artystami współpracowała artystka?
Anna Świątczak podczas swojej wieloletniej kariery współpracowała z takimi znanymi artystami polskimi jak Mandaryna, Natalia Kukulska, Michał Wiśniewski, Justyna Majkowska, Doda, Andrzej Piaseczny, Kaja Paschalska, Jacek Łągwa, Sylwia Wiśniewska i wielu innych.
W jakich latach Anna Świątczak należała do zespołu Ich Troje?
Anna Świątczak należała do Ich Troje w latach 2003 do 2010, następnie 10 lat później, w 2020 r. dołączyła do zespołu ponownie. Do dzisiaj, wraz z Michałem Wiśniewskim i Jackiem Łągwą, jest członkiem tego zespołu.,
Jakie albumy nagrała wraz z zespołem Ich Troje?
Podczas jej współpracy z zespołem Ich Troje, wydane zostały cztery albumy: "6-ty ostatni przystanek" (2004 r.), "7 grzechów głównych"(2006 r.), "Ósmy obcy pasażer" (2008 r.) oraz "Projekt X" (2022 r.).
Jak nazywa się solowa płyta Anny Świątczak?
Pierwszy solowy album Ani Świątczak to płyta zatytułowana "Aniqua". Jej debiut miał miejsce 8 października 2009. Składa się z dwunastu piosenek, w tym z jedenastu angielskojęzycznych i jednej polskiej.
Jakie utwory znalazły się na solowej płycie Anny Świątczak?
W albumie "Aniqua" znaleźć możemy m. in. takie piosenki jak "A Man Like You", "Put Out the Flames" czy "You Made My Day".

Fani lubią też

Zobacz też