Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Anita Bekus

Anita Bekus

Anita BekusSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

wiek:
33 lata
data urodzenia:
04.08.1990
miejsce urodzenia:
Bydgoszcz
dyscyplina:
MMA, bikini fitness
social media:

Opis

Anita Bekus to urodzona 4 sierpnia 1990 roku w Bydgoszczy polska zawodniczka MMA wagi muszej oraz słomkowej. Anita ma również na swoim koncie wiele cennych tytułów w sportach sylwetkowych (bikini fitness, fitness aerobic, fitness model).

Świetnie czuje się w jiu-jitsu. Aktualnie jest zawodniczką KSW, lecz w przeszłości występowała też na galach:

  • FEN,
  • Babilon MMA.

Polska fighterka trenuje w klubie sportowym Octopus Łódź. Bekus ma już spore doświadczenie w sportach walki, choć przed startem zawodowej przygody sprawdzała swoje możliwości na arenie amatorskiej.

Amatorska przygoda Anity Bekus

Wśród amatorek praktycznie nie miała sobie równych. Anita w pokonanym polu zostawiła m.in.:

  • Martę Wojdat (dwukrotnie),
  • Paulinę Ilnicką,
  • Katarzynę Borowską,
  • Monikę Wiśniewską,
  • Sylwię Firlej.

Ostatnią amatorską walkę Bekus stoczyła 8 kwietnia 2018 roku na gali ALMMA 148, która była jednocześnie zmaganiami w ramach Pucharu Polski MMA.

Zawodowa kariera fighterki

Wspaniałe wyniki w amatorskich pojedynkach sprawiły, że Anita zaczęła myśleć o zawodowej karierze fighterki na poważnie. Jej marzenia wkrótce się ziściły, ponieważ już 22 września 2018 roku stoczyła debiutancką walkę z Hanną Gujwan. Publiczność mogła oglądać to starcie na gali Envio Fight Night. Bekus nie udało zakończyć się walki przed czasem, ale wygrała po decyzji sędziowskiej. Był to dla niej dobry prognostyk przed kolejnymi zawodowymi walkami, a te zbliżały się przecież wielkimi krokami.

Drugą potyczkę Anita stoczyła na gali FEN z Kamilą Porczyk. Wydawać mogłoby się, że Bekus nie będzie miała łatwej przeprawy z Porczyk, ale Anita rozstrzygnęła walkę już w 15. sekundzie. Zadziwiła polski światek sportów walki i ze stoickim spokojem przygotowywała się do następnego starcia.

Nie da się ukryć, że Bekus po dwóch zwycięstwach na arenie zawodowej miała chrapkę na kilka kolejnych wygranych, ale rzeczywistość napisała nieco inny scenariusz. W trzecim pojedynku Anita musiała uznać wyższość Eweliny Woźniak, która 8 czerwca 2019 roku była po prostu lepszą zawodniczką. Zmagania zakończyły się już w 1. rundzie, a Anita poczuła smak zawodowej porażki.

Powrót do FEN i walka dla Babilon MMA

Później utalentowana zawodniczka zdecydowała się powrócić do federacji FEN, dla której stoczyła dwie następne walki. Najpierw pokonała Sylwię Firlej, z którą mierzyła się też na płaszczyźnie amatorskiej, a potem przegrała z Izabelą Badurek. Po tej przegranej Bekus postanowiła spróbować czegoś nowego i wylądowała w organizacji Babilon MMA. To właśnie tam stoczyła zaciętą potyczkę z Elizą Kuczyńską, którą finalnie udało jej się wygrać po decyzji sędziowskiej.

Przejście Bekus do KSW

Dobry występ przeciwko Kuczyńskiej sprawił, że przed Bekus otworzyły się zupełnie nowe drzwi. Doświadczona fighterka podpisała wymarzony kontrakt z KSW i 18 grudnia 2021 roku stoczyła dla niej debiutancką walkę. Jej oponentką była Magdalena Sormova. Nieznaczną faworytką tego starcia była Sormova, ale Bekus udowodniła wszystkim zebranym miłośnikom sportów walki, że nigdy nie powinno się jej skreślać.

Po raz kolejny zwyciężyła po decyzji sędziowskiej i mogła zacząć przygotowania do gali KSW 70, na której to zmierzyła się z Robertą Zocco. To starcie również nie należało do najłatwiejszych, lecz Anita zapisała na swoim zawodowym koncie szóste zawodowe zwycięstwo.

10 września 2022 zestawiono ją z Sofiią Bagishvili. Tego starcia Bekus niestety nie będzie wspominać zbyt dobrze, ponieważ w 2. rundzie opuściła oktagon jako przegrana. Nie oznacza to jednak, że spuściła z tonu, gdyż już w następnej potyczce udało jej się powrócić na zwycięską ścieżkę. 13 maja 2023 roku jej sportową klasę musiała docenić Aleksandra Toncheva. Ten pojedynek został rozstrzygnięty decyzją sędziowską.

Jak widać Anita to zawodniczka, która lubi walczyć ofensywnie, ale w oktagonie zachowuje również spokój i pozostaje opanowana. Wiele jej walk kończy się dopiero wraz z ostatnim sygnałem dźwiękowym.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Gdzie i kiedy urodziła się Anita Bekus?
Anita Bekus to polska zawodniczka MMA, rywalizująca w wadze muszej oraz słomkowej. Urodziła się 4 sierpnia 1990 roku w Bydgoszczy. Jest też utytułowaną zawodniczką sportów sylwetkowych (bikini fitness).
Z jakimi federacjami i klubami sportowymi współpracuje Anita Bekus?
Polska fighterka reprezentuje barwy federacji KSW, choć w przeszłości walczyła też na popularnych galach FEN i Babilon MMA. Anita trenuje w klubie sportowym Octopus Łódź.
Z kim Anita Bekus stoczyła swoją pierwszą zawodową walkę w MMA?
Pierwsza zawodowa walka Anity Bekus w MMA miała miejsce 22 września 2018 roku. Jej rywalką była wtedy Hanna Gujwan, która nie dała rady Anicie. Tym samym Bekus mogła się cieszyć ze swojej debiutanckiej wygranej.
Jakie zawodniczki pokonała już Anita Bekus?
W trakcie dotychczasowej kariery fighterki Anita Bekus pokonała już m.in. takie zawodniczki jak Hanna Gujwan, Kamila Porczyk, Sylwia Firlej, Eliza Kuczyńska, Magdalena Sormova, Roberta Zocco czy też Aleksandra Toncheva.

Fani lubią też

Zobacz też