Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Artysta Łukasz Charzewski

Łukasz Charzewski

Łukasz CharzewskiSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

wiek:
31 lat
data urodzenia:
19.08.1992
miejsce urodzenia:
Kamienna Góra
dyscyplina:
MMA, zapasy
social media:

Opis

Łukasz Charzewski (Harry) to urodzony 19 sierpnia 1992 roku w Kamiennej Górze polski zawodnik MMA, toczący swoje pojedynki w kategorii lekkiej i piórkowej. Łukasz jest też utalentowanym zapaśnikiem, który ma na swoim koncie medale Mistrzostw Polski.

Aktualnie Charzewski jest zawodnikiem KSW, lecz w sportowej przeszłości z powodzeniem rywalizował również dla innych federacji, w tym m.in.:

 • Contender Fight Night,
 • Dragon Fight Night,
 • FEN.

Pierwsze zawodowe walki Łukasza Charzewskiego w oktagonie

Zawodowy debiut Łukasza w klatce został zorganizowany 16 września 2016 roku w Czechach. Rywalem Charzewskiego był mało znany Miroslav Strouha. Harry nie miał trudności, aby odnieść debiutancki triumf i ze spokojem przygotowywać się do następnych profesjonalnych starć.

W kolejnej walce Harry poradził sobie z Łukaszem Dziudzią i nic nie wskazywało na to, że już 30 września 2017 roku poniesie pierwszą zawodową porażkę w MMA. Łukasz musiał jednak uznać wyższość Tanasa Skevopulosa. Nie przeszkodziło mu to w realizacji własnych marzeń. Charzewski postawił na jeszcze cięższe treningi, co zakończyło się spektakularną serią zwycięstw. Harry pokonał m.in.:

 • Mansura Abdurzakova,
 • Tomasza Kubczaka,
 • Artura Pawlika.

Jego bilans 5-1 prezentował się naprawdę imponująco, dlatego w krótkim czasie przeniósł się do federacji FEN.

Zakotwiczenie w FEN i kolejne wielkie wygrane w klatce

Debiutanckie starcie w FEN było dla Charzewskiego spełnieniem marzeń. Nie dość, że wygrał poprzez duszenie gilotynowe z Łukaszem Bieńkiem, to jeszcze zdobył za to starcie bonus za poddanie wieczoru.

Później Łukasz spróbował swoich sił na gali Contender Fight Night 2, na której pokonał Kamila Lamprychta, aż w końcu zdecydował się na dobre zakotwiczyć w federacji FEN. To właśnie dla tej organizacji odniósł szereg kolejnych zwycięstw, zostawiając w pokonanym polu:

 • Krystiana Blezienia,
 • Kacpra Formelę,
 • Mansura Abdurzakova (wygrał z nim już po raz drugi),
 • Anatoliya Zhurakivskiego,
 • Patryka Duńskiego.

Pas mistrzowski FEN, przejście do KSW i zmiana kategorii wagowej

W potyczce z Formelą zyskał bonus za walkę wieczoru, a walka z Ukraińcem (Zhurakivskiy) toczyła się o wakujący pas mistrzowski FEN w wadze lekkiej. Łukasz obronił ten pas w pojedynku z Duńskim, zyskując jednocześnie kolejny bonus za walkę wieczoru.

Po tych wydarzeniach Charzewski zdecydował przenieść się do KSW i przejść do wagi piórkowej, co dla wielu obserwatorów było swego rodzaju zaskoczeniem. Jak widać Harry potrzebował jednak nowych wyzwań i sportowych wrażeń.

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Gdzie i kiedy urodził się Łukasz Charzewski?
Łukasz Charzewski to polski zawodnik MMA oraz zapaśnik (medalista Mistrzostw Polski) wagi lekkiej i piórkowej. Urodził się 19 sierpnia 1992 roku w Kamiennej Górze.
Jakim pseudonimem w oktagonie posługuje się Łukasz Charzewski?
Łukasz Charzewski jest znany pod pseudonimem Harry.
Z jaką federacją związany jest Łukasz Charzewski?
Aktualnie Łukasz Charzewski walczy dla federacji KSW, chociaż w przeszłości często pojawiał się na galach FEN, Dragon Fight Night i Contender Fight Night. Po drodze zdobył pas mistrzowski FEN w wadze lekkiej.
Z kim Łukasz Charzewski stoczył pierwszą zawodową walkę MMA?
Pierwsza zawodowa walka Łukasza Charzewskiego w MMA odbyła się 16 września 2016 roku w Pardubicach. Harry po pasjonującej walce wygrał w niej z Miroslavem Strouhą.

Fani lubią też

Zobacz też