Na czasie

voucher-kinowy-heliosopener-festivaldawid-podsiadlohans-zimmerbody-worlds-vitalagnieszka-chylinska

Alt-J

Alt-JOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Alt-J to brytyjska formacja indie pop założona w 2007 przez czterech studentów, należą do nich: Gwil Sainsbury, Joe Newman, Gus Unger-Hamilton i Thom Green.

Początek zespołu Alt-J

Alt-J na początku swojej działalności występował jako Daljit Dhaliwal, później Films Nazwę musieli zmienić na alt-J, gdyż istniał już inny amerykański zespół, który nazywał się Films. Ostatecznie jednak zmieniono nazwę na nawiązującą do skrótu klawiszowego. Symbol zespołu to  grecka delta (∆), którą można wpisać na Apple macOS przez wciśnięcie alt + J. 

 

Ich muzyka to oryginalna mieszanka brit popu, muzyki elektronicznej o rockowych naleciałościach. Charakterystyczne brzmienie ich twórczości to niezwykle kojące doświadczenie, dodatkowo wzbogacone lirycznym tekstem i niebanalną linią melodyczną sprawiło, że pokochali ich fani na całym świecie.

 

Debiutancki krążek zespołu Alt-J nagrany w Brixton wydany został pięć lat po rozpoczęciu działalności- płyta zatytułowana "An Awesome Ware" zdobyła między innymi Mercury Prize za najlepszy album 2012 roku.

 

Skład zespołu Alt-J obecnie tworzą gitarzysta i wokalista Joe Newman, grający na klawiszach oraz drugi wokalista Gus Unger-Hamilton oraz perkusista Thom Green. 

Koncerty Alt-J

Koncert Alt-J w Polsce odbył się już kilka razy. Zespół zaprezentował się 3 lipca 2013 oraz 1 lipca 2015 podczas Festiwalu Open’er w Gdyni , a także 18 sierpnia 2017 roku na Kraków Live Festival. Koncerty Alt-J cieszą się dużą popularnością na całym świecie, a fani wyczekują kolejnych wydarzeń z udziałem zespołu.

 

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też