Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Only The Poets

Only The Poets

Only The PoetsOpisWydarzeniaOnly The Poets - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Czy znasz już Only The Poets? Ten brytyjski zespół muzyczny od pewnego czasu unosi się na fali popularności. A jego członkowie już kilkakrotnie mieli okazję odwiedzić Polskę i jak sami mówią – uwielbiają nasze pierogi! To jednak jeszcze nie wszystko, co warto o nich wiedzieć. Przeczytaj i dowiedz się kim są Only The Poets!

Only The Poets – co to za zespół?

Brytyjski zespół Only The Poets to kapela grając muzykę indie-pop. Należący do kapeli Tommy, Clem Marcus i Roo występują razem od 2017 roku i mieli okazję supportować podczas gali The BRIT Awards 2020 gwiazdy takie jak Louis Tomlinson. Muzykę Only The Poets mogą kojarzyć także fani piłki nożnej. Ich piosenka "Dead Young" znalazła się bowiem w grze Dream League Soccer 2019. 

Only The Poets – brytyjski indie rock w pigułce 

Kapela Only The Poets to kwintesencja brytyjskiego indie rocka, który łączy się z elektropopem. Serca widowni podbitki nie tylko energetyzującymi kawałkami, ale i energią, jaką roztaczają dokoła. Pretendujący do bycia prawdziwymi gwiazdami rocka, porywają do dobrej zabawy mnóstwem pozytywnej energii. Członkom zespołu nie brak pasji do grania muzyki, a ich koncerty to wydarzenia, które przyciągają tysiące fanów indie rock. Inspiracją dla zespołu są natomiast kultowe już Blur oraz Arctic Monkeys.

EP-ka "Speak Out"

Szerszej publiczności zespół może być znany z EP-ki, jaką ukazała się 8 czerwca 2020 roku. Mini-album "Speak Out" to istny wulkan pozytywnych emocji. Będący kwintesencją brytyjskiego pop-rocka, porywa w wir radości i beztroskiego luzu. Najlepszym tego przykładem jest refren tytułowego utworu "Speak Out". Zapisane na niej emocje towarzyszyły członkom zespołu przez ostatnich kilka miesięcy, które jak sami wspominają - z powodu pandemii nie były łatwe. Ich album wniósł jednak wiele radości w tym wyjątkowo szarym okresie. EP-ka "Speak Out" jest bardzo wszechstronną produkcją z chwytliwymi tekstami i zakładający w pamięci melodiami. Jeśli więc szukasz albumu, do którego można podkręcić głośność i wykrzykiwać tekst, aż zabraknie tchu w piersiach - koniecznie ją sprawdź!

Every Song I Ever Wrote

W 2022 roku zespół wydał 2 single związane z EP-ką "Our time"". Piosenka "Every Song I Ever Wrote" stała się bardzo popularnym hitem, co zresztą było także widać na koncertach tego zespołu. Kiedy kapela grała ten kawałek, tłumy fanów zawsze im wtórowały, wykrzykując tekst piosenki. Kawałek ten jest żywiołowy i wypełniony pozytywnymi emocjami, które pobudzają do dobrej zabawy.

Only The Poets – ulubieńcy polskiej publiczności

W Polsce zespół miał okazję zagrać już wielokrotnie. Dwa koncerty Only The Poets odbyły się w listopadzie 2022 roku w Poznaniu i Warszawie. Na kolejne dwa występy kapela powróciła w 2023 roku do warszawskiego klubu Palladium, gdzie wystąpili ponownie 11 i 12 kwietnia, promując płytę "Demos". Jak sami członkowie zespołu również wspominają, zakochali się w polskich pierogach oraz w samej Warszawie. Będąc ponownie w 2023 roku, promowali oni swój najnowszy singiel "Jump".

 

Plany na kolejne lata

 

Zespół nie zamierza zwalniać tempa i zapowiada pracę nad dalszym materiałem. W pierwszej kolejności kapela chce jednak skupić się na trasie koncertowej po Europie. Koncerty dostarczają chłopakom mnóstwa inspiracji i pomysłów na nowy materiał. Poza tym w dalszym ciągu marzą oni o tym, by dotrzeć do jeszcze szerszego grona fanów. Jak sami również zapowiadają – aktualnie nie planują odczynku. Będąc na fali członkowie Only The Poets mają zamiar pracować jeszcze ciężej! I choć ze studia nagraniowego wszyscy wracają bardzo zmęczeni, w kolejnych latach mają zamiar dostarczyć fanom jeszcze więcej dobrej muzyki.

Źródło zdjęcia: FEST Festival

Wydarzenia

Only The Poets - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Only The Poets?

Miejscowości, w których Only The Poets wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa.

Jak nazywają się członkowie zespołu Only The Poets?
W skład zespołu wchodzą Tommy, Jared, Marcus oraz Roo.
Co oznacza nazwa zespołu Only The Poets?
Nazwą kapeli nie jest przypadkowa. Zdaniem zespołu pisanie tekstów jest formą poezji, do której potem dodaje się melodię. Co więcej, członkowie bandy mają się więc za poetów, tworzących indie-popowe, muzyczne poematy.
Kiedy powstał zespół Only The Poets?
Kapela Only The Poets powstała w 2017 roku w Wielkiej Brytanii.
Z czego są znani Only The Poets?
Zespół zyskał na sławie dzięki występowi na gali BRIT Awards 2020 jako support przed występem Louisa Tomlinsona.
Ile albumów wydali Only The Poets?
Kapela Only The Poets wydała dotychczas 2 EP-ki – Speak Out" (2020) oraz "Demos"(2022).

Fani lubią też

Zobacz też