Na czasie

opener-festivalagnieszka-chylinskadawid-podsiadlovan-goghto-krakow-tworzy-metamorfozyharry-potter-symfonicznie
Home Miejsce Obornicki Ośrodek Kultury

Obornicki Ośrodek Kultury

Oborniki, Armii Poznań 18
Obornicki Ośrodek KulturyOpisWydarzeniaFAQWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Obornicki Ośrodek Kultury

Obornicki Ośrodek Kultury (Oborniki Wielkopolskie) prowadzi działalność kulturalną w różnych dziedzinach sztuki. Od wielu lat jest organizatorem Ogólnopolskich Spotkań z Muzyką i Poezją. Obornicki Ośrodek Kultury chce promować młodych i utalentowanych artystów, organizując im koncerty w profesjonalnej oprawie. W obiekcie odbywają się występy polskich i zagranicznych gwiazd, spektakle, konkursy, wystawy, spotkania oraz wiele innych wydarzeń artystycznych, społecznych i edukacyjnych.

Obornicki Ośrodek Kultury: wydarzenia

Koncerty poetycko-muzyczne, recitale, wieczory kabaretowe, wystawy, plenery plastyczne, spektakle teatralne, wykłady i pokazy multimedialne – to wszystko tworzy bogatą ofertę kulturalną Obornickiego Ośrodka Kultury Wielkopolska. Niejednokrotnie występowali w nim znani polscy aktorzy m.in. Michał Milowicz, Aleksandra Szwed, Julia Kamińska, Ewa Lorska, Jarosław Boberek i Andrzej Zaborski.

Do zorganizowanych w Obornickim Ośrodku Kultury wydarzeń należą koncerty Artura Rojka, Meli Koteluk, Kaśki Sochackiej, Korteza i Kamila Bendarka. Dla publiczności w Obornikach Wielkopolskich zagrali także The Dumplings, Kwiat Jabłoni, Raz Dwa Trzy, Lao Che, Sorry Boys, O.S.T.R., Domowe Melodie i Czesław Śpiewa. Bilety na wydarzenia można było nabyć wygodnie przez internet na stronie ebilet.pl.

W Obornickim Ośrodku Kultury odbyły się spektakle „Całe życie w dresach”, „Metoda”, „Czekając na Godota”, „Żona do adopcji” oraz spotkanie z Krzysztofem Zanussim. Przed publicznością zgromadzoną w centrum występowały również kabarety: Kabaret Ani Mru-Mru, Paranienormalni, Kabaret Jurki, Kabaret Młodych Panów, Kabaret Smile, Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Skeczów Męczących i Neo-Nówka. Bilety na spektakle teatralne i kabaretowe były dostępne w sprzedaży stacjonarnej oraz internetowej.

Organizowane przez Obornicki Ośrodek Kultury wydarzenia to również konkursy Spotkania z Muzyką i Poezją oraz mikroFONIA. Instytucja daje w ten sposób młodym talentom szansę zaprezentowania się przed szerszą publicznością.

Obornicki Ośrodek Kultury Wielkopolska: repertuar

Wyjątkowa oferta wydarzeń kulturalno-rozrywkowych jest dopasowywana do oczekiwań i potrzeb gości instytucji. Wśród spektakli wystawianych w gmachu Obornickiego Ośrodka Kultury Oborniki znalazły się: Mężczyzna idealny, Dwie połówki pomarańczy, operetka Koncert trzech sopranów i wiele innych.

Obornicki Ośrodek Kultury: Bilety

Obornicki Ośrodek Kultury bilety na nadchodzące wydarzenia sezonu już dostępne w serwisie eBilet.pl.

Wydarzenia

FAQ

Gdzie znajduje się Obornicki Ośrodek Kultury?
Obornicki Ośrodek Kultury, czyli instytucja organizująca życie kulturalne Obornik, mieści się przy ulicy Armii Poznań 18. Obiekt składa się z budynku głównego z salą widowiskową na 370 miejsc, sali kameralnej (pomieszczenie koncertowe na 80 miejsc), amfiteatru z widownią na 1000 miejsc i parku z płytą koncertową.
Jakie wydarzenia odbyły się w Obornickim Ośrodku Kultury?
W obiekcie odbywały się m.in. recitale Igi Cembrzyńskiej, Romana Wilhelmiego, Jacka Lecha, Aliny Janowskiej, Bogny Sokorskiej i Teresy Tutinas. W Ośrodku zorganizowano także cykl koncertów Zaduszki Muzyczne.
Kiedy utworzony został Obornicki Ośrodek Kultury?
Dzięki zaangażowaniu mieszkańców Obornik w 1969 roku powstał Miejski Międzyzakładowy Dom Kultury, przy którym utworzono liczne sekcje i zespoły zainteresowań. Na początku 1976 roku placówkę przeniesiono do budynku przy ulicy Dworcowej (dawny hotel „Bellevue”). Obiekt zmienił nazwę na Obornicki Ośrodek Kultury, a następnie przeniósł się na ulicę Armii Poznań.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też