Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinskadawid-podsiadlo
Home Miejsce Miejski Dom Kultury w Andrychowie

Miejski Dom Kultury w Andrychowie

Andrychów, Szewska 7
Miejski Dom Kultury w AndrychowieOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie to instytucja kulturalna, której główną misją jest włączenie kultury w życie codzienne mieszkańców gminy Andrychów. Wspierając zarówno udział w wydarzeniach kulturalnych, jak i inspirując tworzenie nowych dzieł, placówka ta jest miejscem, które integruje tradycję z innowacją.

W skład CKiW wchodzą takie obiekty, jak Miejski Dom Kultury w Andrychowie czy Kino Studyjne. Chętni mogą skorzystać także z atrakcji przygotowanych przez Galerię Sztuki, która mieści się w Punkcie Informacji Turystycznej, gdzie często prezentowane są prace lokalnych artystów.

Na terenie placówki organizowane są rozmaite inicjatywy kulturalne, artystyczne, integracyjne, edukacyjne i rekreacyjne – zarówno o charakterze komercyjnym, jak i niekomercyjnym. Harmonogram imprez obejmuje m.in. koncerty, spektakle, wystawy, wieczorki taneczne oraz spotkania autorskie. Odbywają się tutaj dodatkowo konkursy promujące różne dziedziny sztuki, przeglądy piosenki, konkursy plastyczne i poetyckie, a także warsztaty i koła zainteresowań.

Miejski Dom Kultury w Andrychowie – wydarzenia stałe

Miejski Dom Kultury w Andrychowie zachęca do aktywności zarówno dorosłych, jak i młodzież oraz dzieci. Na terenie placówki funkcjonuje m.in. Ludowy Zespół Pieśni i Tańca w dwóch grupach wiekowych. Udział w zajęciach mogą wziąć dzieci już od 6. roku życia, które chcą poznać tajniki tańca ludowego i zanurzyć się w kulturze regionalnej. Lekcje te prowadzone są przez wybitną choreograf Urszulę Wiśniowską. Grupa dla dorosłych zrzesza z kolei osoby w wieku 16+ – do zespołu może dołączyć każdy, kto chce rozwijać swoje umiejętności taneczne oraz wokalne.

Jakie spotkania warsztatowe organizuje Miejski Dom Kultury w Andrychowie? Wydarzenia ceramiczne za każdym razem cieszą się ogromnym zainteresowaniem lokalnej społeczności. Na terenie MDK odbywają się zajęcia, podczas których uczestnicy doskonalą swoje umiejętności tworzenia z gliny, obejmujące różnorodne etapy – od lepienia po malowanie oraz wypalanie prac.

Zajęcia te skutecznie pobudzają wyobraźnię i kreatywność, rozwijając dodatkowo umiejętności manualne oraz ucząc skutecznego planowania i organizacji pracy. Warsztaty stanowią także znakomitą formę relaksu po dniu wypełnionym obowiązkami domowymi, szkolnymi czy zawodowymi – glina to materiał, z którego można stworzyć nie tylko praktyczne, ale także dekoracyjne przedmioty, dając swobodę wyrażania swojej twórczej wizji.

Miejski Dom Kultury w Andrychowie – bilety na koncerty

Jakie imprezy muzyczne organizuje Miejski Dom Kultury w Andrychowie? Koncerty na stałe zapisały się w repertuarze tej placówki. W ostatnim czasie na scenie pojawił się zespół KLUCZNIAK / KAPCZUK / JARMUŻEK TRIO. Goście mogli posłuchać magicznych dźwięków saksofonu altowego, kontrabasu oraz fortepianu elektrycznego. Grupa ta rozpoczęła swoją muzyczną podróż w 2019 roku, nieustannie pracując nad swoimi wykonaniami. Utwory artystów charakteryzują się delikatnym i ciepłym brzmieniem. Bilety na to muzyczne wydarzenie dostępne były do kupienia drogą stacjonarną oraz online.

Wydarzenia

FAQ

Gdzie znajduje się Miejski Dom Kultury w Andrychowie?
Miejski Dom Kultury w Andrychowie znajduje się na ulicy Szewskiej 7 w bardzo dobrze skomunikowanej części miasta.
Jakie wydarzenia odbywają się w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie?
Miejski Dom Kultury w Andrychowie organizuje m.in. koncerty, spotkania autorskie oraz zajęcia tematyczne.
Kiedy został otworzony Miejski Dom Kultury w Andrychowie?
Miejski Dom Kultury w Andrychowie funkcjonuje od kilkudziesięciu lat. Generalny remont sceny miał jednak miejsce w 2021 roku.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też